Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tudnátok nekem vegetáriánus...

Tudnátok nekem vegetáriánus diétás ételeket (recepttel együtt) írni?

Figyelt kérdés
2012. júl. 12. 13:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Üres zöldségek öntet és feltét nélkül, amitől max. 3 nap alatt éhen halsz.


Egyébként sajnos nincs ilyen.

2012. júl. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%

Dehogyis nincsen, csak aki hússal tömi a fejét, nem ismeri őket. Így belegondolva, biztosan nagy táplálékszakértő lehet aki csak a húst ismeri mint fehérjeforrást. Tehát.


Fehérjét és vitaminokat kéne bevinni, a szénhidrátot és a cukrot meg csökkenteni. Ez megoldható hús nélkül is.


Szénhidrátok kiváltása:

Fehérkenyér, tészta, pizza, péksütik, krumpli mellőzése.

Helyette: rizs, zab, hajdina, köles, árpa, rozs mint gabonaféle, kásásnak, kenyérnek stb. de mértékkel. Az étkezések nagy része párolt zöldség vagy saláta.


Fehérje bevitel:

A vegánt a vega is egye:

Vega: túró, tojás, tej, joghurt.

Vegán: szójajoghurt, rizstej, zabtej, kókusztej, tofu, hummusz, csicseriborsó krém, lencse...


Olajban sült, rántott ételek, főzelékek elhagyása,

Helyette. vízben párolt, gőzben főzött ételek, pl. cékla, brokkoli, cukkini, padlizsán, karfiol, borsó, répa, paradicsom, gomba, kukorica...


Cukros tea, kóla, üditő, gyári gyümölcslé, alkohol, kávé elhagyása

Helyette: citromos víz, zöldtea üresen, csalántea üresen, házi gyümölcslé hozzáadott cukor nélkül.


Sok savanyúság a C vitamin miatt. Cékla, olivabogyó, uborka, gyöngyhagyma, bébidinnye, bébikukorica...

Sok olajos magvat is ehetsz.


Emellé napi 1 kg tetszőleges gyümölcs, 1 X nyers saláta, 2,5 liter víz.

2012. júl. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm
2012. júl. 12. 20:44
 4/5 anonim ***** válasza:

Csak hogy tisztázzuk:


"Szénhidrátok kiváltása:

Fehérkenyér, tészta, pizza, péksütik, krumpli mellőzése.

Helyette: rizs, zab, hajdina, köles, árpa, rozs mint gabonaféle, kásásnak, kenyérnek stb. de mértékkel."


Ez kivétel nélkül MIND szénhidrát. Az összes gabona!!! Tehát nem kiváltod vele, csak másik fajtát használsz. Ettől nem lesz diétásabb... Attól, hogy egészségesebb, mint a finomított szénhidrát, még ugyanúgy nem fogyaszt.


"Fehérje bevitel:

Vegán: szójajoghurt, rizstej, zabtej, kókusztej, tofu, hummusz, csicseriborsó krém, lencse..."


A humusz csicseriborsóból készül, a csicseriborsó és a lencse remek szénhidrátforrás. Igaz, van benne növényi fehéjre is, de attól még szénhidrát.

A remek gabonafasírtok és felvágottak gabonát, vagyis szénhidrátot tartalmaznak.


"kukorica..."


Szénhidrát a kukorica is.


"Sok olajos magvat is ehetsz."


Példának okáért: 10 deka dióban 700 kalória van, viszonyításul: 1 egész csirkecomb + 1 merőkanál rizs összesen 500 kalória. (Tudom, nem esztek húst, csak összehasonlításul írtam.)


"Emellé napi 1 kg tetszőleges gyümölcs,"


Lehet és kell gyümölcsöt enni, de gyümöcscukor (szénhidrát) van benne, 1 kg-ban már nem is kevés.


Lehet enni szénhidrátot fogyókúrában is, kell is, de nem ennyit.


Ezek ismeretében valószínüleg egész kicsivel többet értek a táplálkozáshoz, mint te, annak ellenére, hogy szoktam húst enni.

2012. júl. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A legkomolyabb vegát nemrég láttam azt mondta ő nem eszik húst, közbe meg tömte a fejét hallal...
2012. júl. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!