Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Most kezdek vendéglátózni,...

Most kezdek vendéglátózni, tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Tapasztalatom nem nagyon van, de tréninget végeztem.


Elméletben meg tudok mindent csinálni, de azért nagyon izgulok. Megvan a helyem, ahova megyek, és meg is szeretném tartani.


Mire ügyeljek? Mi az amivel el lehet nyerni a munkáltató és a kliensek tetszését? Baj, ha elsőre nem vagyok villámgyors (pl. egy ital elkészítése) de rendesen megcsinálom?



2015. jún. 25. 19:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyugalom, én ügyfél tájékotztató vagyok és ez segít, mert ha kapkodsz az csak árt. Amúgy ha mosolyogsz és lelkes vagy az sokat jelent a vendégeknek, pozitívabb a kép és ez így már tetszenie kell a főnöknek is.
2015. jún. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszi, ez jó tipp.


Ami még zavarba ejt, hogy hirtelen hatalmas választékot és sok asztalt kell átlátnom.


Arra valami tipp, hogy hogyan memorizáljam annak a 30 asztalnak a számát ami van? És hogyan fogok olyan gyorsan írni, ahogy rendelnek?

2015. jún. 25. 19:58
 3/13 anonim ***** válasza:
A rendelések nevét rövidítve írod, nem kell a teljeset, csak érthető legyen, meg nem rendelnek egy egész asztal ételt.
2015. jún. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
dehogyisnem. Ha befut egy 11 fős társaság, akkor mit csinálunk?
2015. jún. 26. 19:15
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor is van elég időd írni, rövidítesz,


Én egy étteremben egyhuzamban elmondtam azt, hogy nekem spagetti kell ráreszelve sajttal, darált hússal, és ketchuppal, apám meg egyből vágta rá, hogy 2 sör. Utána tartottunk egy kis szünetet, és megvártuk, hogy fejezze be az írást.


A rendelők is gondolkodnak, hogy mit akarnak venni, a kis szünetek közben simán le tudsz jegyezni mindent.

2015. jún. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én műkörmösből lettem pincér exem éttermében mindenféle előképzettség nélkül. Tényleg az a legegyszerűbb, ha rövidítve, de egyértelműen írod fel a rendelést. Nálam pl. a tonhalas pizza "THPizza" volt, a rántott hús hasábbal meg RH+HB. Persze az is fontos, hogy a szakácsok tudják, hogy mi mit takar. Amúgy sok szakács alapból becézgeti a kajákat, nálunk a "Fokhagymakrém leves" Foki volt, a "Csülök pékné módra" Pékné, a "Vegyes paraszttál" meg simán Paraszt volt. Erre is tudsz alapozni. De ha a lelkesedésed megvan, a gyorsaságod miatt ne aggódj, simán belejössz.
2015. jún. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy vendéglátózni???


Szakács leszel, felszolgáló, pultos??


Sok tanácsot tudnék adni, de a legalapvetőbbel kezdem:

Kliens, az a bankban van, meg a hivatalban, a Jenőnél.

Neked vendégeid lesznek, nem klienseid.

2015. jún. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az asztal szám értelem szerűen van számozva. A kajáknak meg vannak rövidítései.

Arra figyelj, hogy ha továbbadod a rendelést (pultnak, konyhának) ne spórold el az időt az olvasható írás rovására, mert ha 5-ször kell visszamenned, mert értelmezhetetlen az írásod, azzal nem leszel beljebb.


Gondolom majd megtanítanak hogy kell leadni egy rendelést, mert a vendég nyilván nem úgy fogja elmondani ahogy azt neked továbbítani kell, viszont neked csak 1 módon lehet továbbítani, hogy az egyértelmű legyen.

2015. jún. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
34%

Pléjpofát fel,ez alap!

Nincs annál hangulatrombolóbb,mikor a pincér fapofával állít oda a vendéghez. Amikor ilyen van,mindig kérem a panaszkönyvet. Ez a minimum,hogy mosolyogj. :)

2015. jún. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
64%

Előző, azt helyesen pléhpofának hívják, és pont azt jelenti, hogy érzelemmentes, semleges, fapofa.


Kérdező!

A műmosolyt tényleg nem árt begyakorolni, már csak az olyan bugris parasztok miatt is, mint az előző. Megverni mégse lehet minden gyökért, meg árammal se lehet agyoncsapatni, mint az üvegtigrisbe.

Szóval mosolyogj az ilyen f-ok pofájába, és húzd le őket.

2015. jún. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!