Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Ti nem lepődnétek meg ezen?

Ti nem lepődnétek meg ezen?

Figyelt kérdés

Egy nagyon elit kávézóban ittam egym inőségi kávét ami 710 ft volt.


Helyet kellett foglalni,kihozta a pincér,amikor elfogyasztottam,jeleztem,hogy fizetni szeretnék.


Odajött a pincér és egy ezrest adtam neki,mondtam,hogy 800-ból kérek vissza,tehát 200-at,erre ő mosolygósan azt mondta,hogy "nem-nem ,ez az öné ami teljesen visszajár,ez jár önnek,és visszaadta a 290-et. Pedig szervízdíj sem volt.


Meglepődtem,mert eddig mindig elfogadták.

Ez konkrétan Debrecenben volt. Úgy látszik ott rendesebbek az emberek?


Ti nem lepődnétek meg az ilyenen?



2016. júl. 18. 21:13
 1/3 anonim ***** válasza:
74%
Ezzel azt akarta érzékeltetni, hogy az a 90 forint nem lett volna borravaló. Illett volna az egész ezrest odaadni neki. Tehát azt üzente neked ezzel, hogy "ne akard kiszúrni a szemem 90 forinttal". Hát ennyi történt, meglepő módon.
2016. júl. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
84%

Rendesebbek??? :D

Jattból él, mind pénzéhes, (nem kell vitázni, vendéglátós vagyok, tudom miről beszélek)

a különbség csupán annyi volt, hogy olyan sunyi cinizmussal küldött el a p-csába, hogy fél nap múlva jöttél rá a gyakorin, hogy mi is történt valójában.


Ja, és nem kell az 1-est lepontozni, természetesen ott a pont , helyes választ adott.


Nem baj, tanultál belőle, legközelebb felkészültebb leszel.

Ha esetleg valamikor beleszaladsz egy ilyenbe, nyugodtan mondd meg neki, hogy akkor majd ha visszajössz pár ismerőssel, és csináltok egy 20.000 ft-os számlát, majd akkor is utasítsa vissza a 12%-ot!

2016. júl. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen?


Értem mostmár...


Na ezentúl egy vendéglátósnak sem adok borravalót,csak ott azon az egy helyen ahová évek óta bejárok és ismernek,máshol.nem,ugyanis megkapja a fizetését,én nem fogom külön pénzelni,holott nem is kötelező,hanem kifizetem ami jár,a többit kérem vissza.

Még pl egy 4990-es számlát,ha 5000-el fizetek,akkor is visszakérem a 10-est,mert az jár nekem.

Nekem ne sunyizzanak.

2016. júl. 19. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!