Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Nagyon gáz lenne ha ma este...

Nagyon gáz lenne ha ma este nem adnék borravalót a pincérek az étteremben?

Figyelt kérdés
Szinte mindig kártyával fizetek ezért alig van itthon készpénzem, most konkrétan 100Ft van nálam. Így nem tudok majd borravalót adni. Szerintetek vegyek ki pénzt vagy nem lesz gond?
2016. szept. 11. 15:35
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
96%
Kártyával is lehet borravalót adni..
2016. szept. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
96%
Kártyával annyit szokás mondani, hogy x összeget vonjon. Mi mindig adunk kártyával is borravalót.
2016. szept. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
76%

Magyaroroszágon tényleg ennyire ciki nem adni borravalót?

Németeknél szinte úgy kell rátukmálni az emberre(kivétel a görög meg a török, ők szivesen veszik), mert nem szokás.


Viszont otthon nem értem miért csak a pincérnek meg a fodrásznak, kozmetikusnak jár.

Fejlesztőként sosem kaptam, és a feleségem magántanárként is megkapta az óradíjat osz jóvan.

2016. szept. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként csatlakozom az előttem szólókhoz, én is szoktam kártyával adni.
2016. szept. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Köszi eddig mindig vittem készpénzt is és külön adtam oda borravalónak. Mert a szüleim mindig azt mondták, ha kártyával adok borravalót, azt át étterem lenyúlja a pincérektől.
2016. szept. 11. 16:11
 6/26 anonim ***** válasza:
84%
A papírpénzben adott borravaló is legtöbbször a kasszába megy, nem egyből a pincér zsebébe. Amúgy meg engem ez már nem érdekel. Ha arra sem képesek, hogy a kártyán adott borravaló szétosztását korrekten megoldják, az már hadd ne az én gondom legyen..
2016. szept. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
95%

"Mert a szüleim mindig azt mondták, ha kártyával adok borravalót, azt át étterem lenyúlja a pincérektől."


lehet benne valami, bár tulajdonostól függ. Vannak ilyen se...fejek.


Nem épp étterem, de egy barátnőm dolgozott mekiben, ő mesélte, hogy a mekiben pl. az a szabály, hogy az egy francise, tehát mindeki egyenlő szolgáltatást kap ugyanazért a pénzért, tehát nem a jobb kiszolgálásért adtad, hanem mert elégedett vagy a meki szolgáltatásával, ezért az üzleté a pénz.


Szerintem meg ez csak jó érvelés a szrházi kapzsiságukra. Egyébként a pénz eltételéért ott kirúgés jár, ezért a legtöbb eladó nem is igen akarja elfogadni.

2016. szept. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

"Magyaroroszágon tényleg ennyire ciki nem adni borravalót?

Németeknél szinte úgy kell rátukmálni az emberre("


Ömm, kb. 10 éve élek itt és ezt még nem tapasztaltam. Ulm, Memmingen környéke. Te honnan vetted ezt?

2016. szept. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
60%

Nidersachsen, Wolfsburg környéke. Én is majdnem 10 éve vagyok itt.

Csodálom hogy te nem ezt tapasztalod arrafelé, mert itt mindig azt mondják hogy a svábok "geizig"-ok, eszerint ott természetesebbenk kellene lenni hogy a vendég a fogához veri a centet. (az egyik kolegám arról jön, és azt mesélte hogy a nagybátyja akkora sváb volt, hogy eladta a kutyát és inkább maga ugatott, hogy ne kerüljön pénzbe)


Szóval nekem az a tapasztalatom, hogy az alkalmazottak mindig vissza akarják adni. (pl. bolt, meki, burger)

A tipikus német landhaus-okat látogatom szivesen, ott gyakran meglepődnek hogy mondom hogy kerekítse fel, és általában örülnek neki. De volt olyan is akivel jót beszélgettünk, és mosolyogva visszaadta, hogy nekem nagyobb szükségem van rá. (pedig nem vagyok csóró, és nem is ilyen hansúllyal mondta)


A törökök szivesen veszik, ahová gyakrabban járok, ott viszont ha van éppen kirakva 50 cent- 1 euró közt valami nassolni való, akkor ők meg azzal szoktak viszont kedveskedni.

2016. szept. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Én még őszintén szólva sosem találkoztam olyannal, hogy visszautasították volna...


Viszonylag sokat járunk étterembe, havi 4-5x tuti. És igen, a svábok garasoskodnak, de nem ilyesmiben. Borravalóra, sörre, ételre nem sajnálják a pénzt. Amúgy a férjem sváb :).

2016. szept. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!