Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Nagyon gáz lenne ha ma este...

Nagyon gáz lenne ha ma este nem adnék borravalót a pincérek az étteremben?

Figyelt kérdés
Szinte mindig kártyával fizetek ezért alig van itthon készpénzem, most konkrétan 100Ft van nálam. Így nem tudok majd borravalót adni. Szerintetek vegyek ki pénzt vagy nem lesz gond?
2016. szept. 11. 15:35
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
79%
Kártyával is tudsz borravalót adni. Megmondod, hogy mennyit húzzon le.
2016. szept. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
94%

"Amúgy a férjem sváb :)."


Nekünk is vannak a felmenők közt, nagyszülői ágon.:)

Bár az nem az mint a Baden-Württembergiek.

2016. szept. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
90%
én nem szoktam borravalot adni. az ételek árai is magasak, plusz rámegy a 15%-os szerviz dij..az ember két fore otthagy 10-12 ezret. akkor adok borravalot, ha kiemelkedoen finom volt az étel, vagy a felszolgalo kedvessege.
2016. szept. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
28%
Gyerekek... NE SZIDJÁTOK A SVÁBOKAT! ;)
2016. szept. 12. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
60%

14#

Nem szidtuk.:)

2016. szept. 12. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
16%
Ki az a vérproli, aki szerint a McDonald's egy étterem?! Ne hasonlítsuk már össze a pulton átdobott hamburgert egy felszolgált vacsorával, hol ugyanaz a kettő?
2016. szept. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
91%

16#

Idézek, így kiemelve talán te is felfogod a csökött agyaddal, ha már hosszabb szüveg értelmezése nem megy:


"Nem épp étterem, de egy barátnőm dolgozott mekiben, ő mesélte, hogy a mekiben pl. az a szabály, hogy az egy francise, "


Tádááá, ott van hogy az nem épp étterem. És senki sem hasonlította össze, hanem volt egy felsorolás, a landhaustól a döneresen kersztül a görög étteremig.


Bár szerintem a sarki pizzáson kívül más nem ismersz, és felidegesítettek az ismeretlen szavak, de ha nem érted kérdezz nyugodtan. nem szégyen.

2016. szept. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
79%

Egyébként elárulok neked egy titkot. A Mc Donalds gyorsétterem. Tehát étterem. És nem vegyibolt.:D

Az meg hogy egy volt barátnő ott dolgozott, végképp nem proliság, a proliság az hogy gazdálkodsz.

A lábadon gombát, közte meg retket termesztesz.

2016. szept. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 szaszaa11 ***** válasza:

Sziasztok!

Na most az első, ami megütötte a szemem, az a szokásos, hogy a pincér miért érdemel borravalót, más miért nem. Nos ez leginkább a bérekben mutatkozik be. Az esetek 97%-ában a pincér minimálbért kap, ami mondjuk legyen 100 ezer forint, ha hozzátesszük az egyéb juttatásokat ( erzsébet utalvány, stb. ) . Ezért egy hónapban dolgozik ( szintén helytől függő ) 160, de akár 300 órát is. Órabért nagyon kevés helyen adnak, ahol adnak, vajmi keveset, és ott sem rendesen, pótlékokkal együtt, hanem anélkül. Számoljuk vissza, borravaló nélkül mennyit keres egy átlagban 210 ( és akkor még keveset mondtam ) órát dolgozó pi cér egy hónapban óránként. Ha megvan, gondoljunk bele, ezért a pénzért mit kell elviselnie: Hatalmas anyagi felelősség van a hátán, ha elveszíti a pénzt, rosszul ad vissza, levonják tőle, márpedig az ember fáradt, és hibázhat. A slippeket ( kártyás fizetésnél kell elraknia a pincérnek ) könnyű elveszíteni, ha nincs meg, levonják. Emiatt egy kollégám tavaly 140 ezer forintott bukott a fizetéséből, mert elfelejtett elrakni egyetlen darab papírfecnit hajnali 3kor, hulla fáradtan.

Hatalmas felelősség van a hátán, hiszen egy üzletet képvisel, az ő viselkedése, szakmai tudása alapján alkotnak képet a vendégek az üzletről, és ha nem teljesíti az elvárásokat, újabb pénzlevonás, esetleg kirúgás a büntetése, így minden negatív vagy negatívnak tűnő emberi megnyilvánulását magába kell folytania, még akkor is, ha abszurd amit vele, vagy előtte művelnek a paraszt ( tisztelet a kivételnek ) vendégek.

Mosolyogva, jókedvvel kell még akár a 17. munkaórajában is közelednie mindenkihez, ahhoz is, akit utál.

Gondoljuk át, aztán mondjuk, hogy nem érdemel borravalót.


A másik ami zavart, a kártyás fizetés kérdése: Nos igen, valahol ez azt jelenti, hogy a pincér semmit sem lát belőle, érdemes megkérdezni, mielőtt fizetünk, de fontos, hogy már akkor, mikor fizetési szándékunkat jelezzük, hogy elkerüljük az esetleges pénztárgép félreütést, ami szintén sok helyen levonással jár ( kártya-készpénz túlütés a pénztárgépen )


Ami a legjobban zavar, az a szervízdíjas hozzászólás. Nagyon sok vendég, főleg a külföldi turisták azt hiszik, a szervizdijat tartalmazza a számla, pedig ez magyarországon nagyon kevés szállodában, és még kevesebb étteremben van így. Amennyiben mégis, ez fel van tüntetve a számlán. Hozzáteszem a pincér sokszor ebből sem lát semmit viszont, vagy csak keveset. Szintén érdemes a pincérnél fizetés előtt rákérdezni.


Végül csak annyit, hogy az "általános" borravaló 10%. A jó borravaló 20%, mindezek persze kerekítve, hogy ne kelljen aprózással bajlódni. Itt megjegyzem, hogy a borravalóval a pincér munkáját minősìtjük, ha elegédetlenek voltunk vele, nem érdemel borravalót, ne adjunk. Egy lelkiismeretes pincér el fog gondolkodni mit csinált rosszul, mit hibázott. Ha közöljük az okát még jobb, legközelebb nem fogja elkövetni ugyanazt a hibát! Elégedettségünktől függően adjunk borravalót, de sose túl sokat, és ne többet, de ne is kevesebbet, mint amit a pincér érdemel. Példa: Volt annó egy asztalom. Rosszkedvűen mentem oda, aminek több oka volt. Látszott az arcomon hogy keserű a mosolyom, a vendégek meg is jegyezték. Kisebb vita keletkezett a rendelésfelvételnél, illetve a tányérok rámolásánal, mikor az ételek minőségéről kérdeztem. Okoskodó, nagyképű, de buta, hozzá nem értő vendégek voltak. A végén a 4 fős asztal 38ezres számlára 50 ezer forintból kérg vissza. Akkora undor még nem támadt bennem, mint akkor. Visszataszíto emberek voltak, és a magas borravaló ezesetben csak rátett egy lapáttal, mintha azt mondták volna; Nesze, itt van, nekem semmi ez a pénz, habár unszimpatikus voltál, tartsd meg, lásd, mekkora ász vagyok!


Üdv; Egy pincér.

2016. szept. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!

Nem is arról van szó, hogy a pincér miért érdemli meg, hanem hogy miért szinte csak a pincér?

Én műszaki területen vagyok, mi is volt hogy 110 túlórát csináltunk 3 hét alatt, bár minket megfizetnek.

Viszont nagyon sok szakma van ahol az embenek oda kell tenni magát.

Anyám pl. kozmetikus. Ott is ugyanúgy a 1.5 órás kezelés alatt jó pofát kell vágni a kundschaft marhaságaihoz, ő is nagyon sokat túlórázik, és ő sem keresi hülyére magát.

Néh, igen felkerekítik neki a pénzt, de általában a 10%-ot sem üti meg.

Ugyanez a magántanárokkal. Magyaroszágon szinte csak fájdalomdíjért tudnak dolgozni, nem kapnak fix állást, de aki kap az meg közalkalmazott.

Igazából nekik is függetlenül a hangulattól és egészségi állapottól mindig a maximumot kell adni a privár órákon.

2016. szept. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!