Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Nővérem a Princessben vett...

Nővérem a Princessben vett egy csokis muffint, aztán egész este hányt, lehetett a muffintól?

Figyelt kérdés
Mást nem nagyon evett (mandarint meg egy magos kiflit), a muffint reggel vette a Batthyányin, és délutánra jöttek a tünetek, és úgy érezte, a muffin okozta. Ma már jobban van, de tegnap borzasztóan volt. Egy nyavalyás kis csokis süti okozhatta mindezt? Mondjuk olvastam, hogy ezekben a látványpékségekben a dolgozók elég magasról tesznek a higiéniára.

2017. jan. 20. 12:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%
Lehet, de az is lehet, hogy a nővéredet felcsinálták. :D
2017. jan. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Akár valami vírust is összeszedhetett, nem kell mindjárt összeesküvés-elméleteket gyártani.
2017. jan. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
11%
En azert lehet elkernem a panaszkonyvet, arra van, hogy hasznaljak ha valami nem oke, nem?
2017. jan. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Már volt dokinál, és tényleg a muffin volt az sajnos. Vírus nem lehetett, mert azok ált. lassabb lefolyásúak.

Elég gáz. Panaszkönyvet nem kért, mivel a tünetek csak órákkal később jelentkeztek...

2017. jan. 20. 18:59
 5/11 anonim ***** válasza:
64%

"Mondjuk olvastam, hogy ezekben a látványpékségekben a dolgozók elég magasról tesznek a higiéniára."


Hogyne, ezért hányja magát össze naponta több tízezer ember aki pékségbe jár..

2017. jan. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%

Lehetséges, de vírus is lehet. Azt nem tudom, hogy mondhatta a doki, hogy lassú lefolyású, a calici nagyn jellemző lefolyása, hogy 1 nap fosás-hányás, másnapra meg igazából minden oké...


Nem zárom ki a muffin bűnösségét, de nem véletlen, hogy egy ételmérgezés gyanújánál komoly vizsgálatokat kell elvégezni, mert nem lehet ráhúzni a vizeslepedőt úgy egy cégre, hogy igazából bárhol össze lehet szedni. Ezzel a kérdéssel meg célszerű vigyázni, mert megnevezed a céged, és ennek jogi következményei lehetnek.

2017. jan. 21. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
Milyen doki volt az, aki csak így ránézésre rámondta, hogy a muffin volt? Basszus, még mikor egyértelmű hogy csak az x ételből evő emberek lettek rosszul, akkor is kivizsgálják, laborban, stb.
2017. jan. 21. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A kérdésem célja nem az volt, hogy besározzam a pékséget, inkább orvosi jellegű, mert csodálkoztam, hogy egy csokis muffin hogy képes ilyen durva rosszullétet okozni.

Volt szerencsém vendéglátásban dolgozni, a Princessnél sokkal igényesebb helyeken is bizony látni durva dolgokat. Nagyon kis naivak az emberek :) sajnos. Attól még, hogy nem halljuk vissza folyamatosan, hogy ki hol lett rosszul valamilyen ételtől, attól még bizony történnek ilyesmik, csak az érintettek az esetek 99%-ában nem verik nagydobra ezt, inkább megpróbálnak túljutni rajta és elfelejteni, hiszen bizonyítani úgysem lehet. Az ilyen ügyekkel legfeljebb akkor foglalkoznak komolyabban, hogyha tömeges rosszullétek történnek, vagy ha konkrét ellenőrzést tart a hatóság, és ott bukik meg valamelyik egység.

Ne kelljen már ezt magyaráznom :) nem ezért írtam ki a kérdést.

2017. jan. 21. 11:27
 9/11 A kérdező kommentje:

Hogyha pedig a kérdésem sért valakit, az oldal üzemeltetői úgyis törlik.

Én ha akarnám, sem tudnám törölni a kérdést, de nyilván nem is akarom.

2017. jan. 21. 11:39
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

#8

Én is láttam egyet s mást, de az emberek zömének gyomra közel sem igényel olyan sterilitást, mint a szemünk. A NÉBIH naponta zár be feldolgozóüzemeket olyan körülmények miatt, amitől hanyatt esik mindenki. Ezek pedig éttermek és kajáldák széles körét szolgálják ki, mindenféle gond nélkül.


Egy látványpékség száraz muffinja kevésbé veszélyes, mint az otthon mondjuk nyers csirkével kapcsolatba kerülő tányér étel, amiben van ideje és lehetősége a baciknak jól szaporodniuk. A péksütemények, hacsak nem jelentős mennyiségű nyers krém van bennük, nem egy túl magas rizikójú kaják, nem véletlenül hagyják a látványpékségek egész nap a pultban őket.


Ettől még persze valamelyik dolgozó hozzányúlhatott calicis vagy szaros kézzel, ez igaz, de bizonyíthatatlan, és ennek az esélye megvan gyakorlatilag bárhol és bármikor, amikor nem zacskózott élelmiszert veszünk.

2017. jan. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!