Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » A vidéki kínai éttermekben,...

A vidéki kínai éttermekben, gyorsbüfékben is kínaiak az eladók?

Figyelt kérdés
Ugye itt Budapesten mindegyikben csak kínai van, de a vidéki városokban is?

2017. máj. 21. 19:54
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
77%
honnan tudod hogy pont kínai?
2017. máj. 22. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
látom meg hallom
2017. máj. 22. 18:58
 13/20 anonim ***** válasza:
32%
Ha te kinézet meg hallomás alapján meg tudsz egy kínait meg egy vietnamit különböztetni, akkor igencsak különleges ember vagy, márcsak azért is, mert a kinézetük meg a nyelvük hangzása is igen hasonló.
2017. máj. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
A kinézetük is teljesen más, de ezt a legtöbb fehér ember valóban nem képes olyan könnyen felismerni. De hogy a vietnámi meg a kínai nyelv hasomló hangzásra... Ez elég durva :D Kb. annyi a hasonlóság mint a magyar meg az orosz között
2017. máj. 22. 21:48
 15/20 anonim ***** válasza:
32%

"Kb. annyi a hasonlóság mint a magyar meg az orosz között"


Érdekes módon Németországban sokak szerint teljesen egyformán hangzik!

2017. máj. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Akkor a németekkel van a probléma. :D
2017. máj. 23. 12:10
 17/20 anonim válasza:
Én is megtudom Őket különböztetni és a nyelvük is valóban másképpen hangzik.
2017. máj. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Hát ez speciel nem igaz, Pesten is vannak magyar eladók kínai kajáldában.

Itt vidéken parasztfalván mondjuk több magyar van, az igaz, de nálunk vegyes: van amelyikben csak kínai van, van ahol csak magyar, van ahol mindkettő. (most a kínai meg vietnami közti különbségbe ne menjünk bele, nekem ezek mind egyformán néznek ki)

2017. máj. 24. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Nálunk a hozzánk legközelebbiben a tulaj egy házaspár, ők kínaiak. Ők is főznek, az ételeket ők merik a tálalópult mögül a tányérra, vagy az elviteles dobozba. Van egy alkalmazott kislány, ő magyar. Ő viszi ki asztalhoz az italokat, kaját, kávét, teát csinál, leszedi az asztalokat, zacsiba teszi az elviteles dobozokat, de az ételhez nem nyúl sosem. Ez nem tudom miért van :)

Amúgy Szombathely. Lehet, hogy vietnámiak, rasszistának hangzik, de én sem tudom ezeket a keleti népeket megkülönböztetni (nyilván az indiaiakat igen). De akkor miért nem nyitnak a vietnámiak "vietnámi gyorsbüfét"??

2017. máj. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

"De akkor miért nem nyitnak a vietnámiak "vietnámi gyorsbüfét"??"


Mert az nem elég ismert és nem lenne elég vendégük, a kínai meg már elfogadott


Nyugatom vannak külön vietmani éttermek is (nem gyorsbüfék!), és legalább annyira jól mennek, mint a kínai vagy tai-i éttermek - mert ott ezek sem gyorsbüfék, hanem igényes éttermek.

2017. máj. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!