Étterembe járás?

Figyelt kérdés
Minden nap munkából hazafele jövet elmegyek a városban található összes (3 darab) étterem előtt (ezen az útvonalon a legrövidebb hazaárnem). Ilyenkor nyáron általában mindegyik tele van vendégekkel, de más évszakokkor is sokan szoktak ott (gondolom) étkezni. Valaki tudja, hogy ez hogyan lehetséges? Mármint az, hogy el tudnak menni. Most már ha a családi bevételeket nézem, akkor kicsit az átlag felett is vagyunk, de ennek ellenére ha a hónap elején elmennénk 1-2-szer étterembe, akkor a hónap végére már nem maradna pénz se ételre se semmire. Néha tényleg jól esne beülni valahova enni egyet, már kb. 8 éve nem is voltam semmi ilyen helyen. Szerintetek hogyan tudnám ezt elérni? Valamit szerintem rosszul csinálok (csak nem tudom hogy mit), mert akik ilyen helyekre járnak nem hiszem hogy mindegyiküknek fél milliós fizetése van...

2017. júl. 20. 23:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy egy része turista.Lehet, hogy a többség egyszerű menüt eszik.Erre sokan esküsznek, hogy olcsóbb mintha otthon főzne.(Én ezt kétlem).

Az is lehet, hogy erre költ de a befizetetlen csekkek halomban állnak otthon.?

2017. júl. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, milyen étterem.

Munkahelyem közelében is van egy, szállítanak is, a környék nagy része is oda jár. Egész napra a kaja kijön legrosszabb esetben 1500 forintból, és akkor a legdrágább menüből vettem két adag másodikat desszerttel, vagy savanyúval, csomagolással együtt.

Mikor főzök meg egész napra ennyiből úgy, hogy hús, zöldség, köret és édesség vagy saláta is jusson? Ha az alapanyagok ki is jönnének leosztva, de hozzáadjuk a gázt, ami kellett hogy elkészüljön, már nem biztos, hogy ugyanitt tartok, ráadásul nem nekem kell a tűzhely mellett állni és mosogatni se utána, ahogy nem is az én gáz/vízszámlám terhelődik a fogyasztással. Nekik nagy mennyiségre nyilván nagyker áron költséghatékonyabb, az olcsó árak hozzák a forgalmat, a forgalom meg a bevételt. Win-win.

2017. júl. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát, akkor mégsem lehetsz az átlag felett kicsit, ha 1-2 éttermezés után nem maradna pénz semmire a hónapban... Tanulj meg spórolni, és te is beülhetsz olyan helyekre idővel.

Az étteremben kajálók nagy része meg amúgy valószínűleg csak turista, az emberek akkor általában elengedik magukat és pihennek.

2017. júl. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Erre nem nagyon lehet mit válaszolni.


Nem tudjuk mennyit keresel, nem tudjuk hogy osztod be, nem tudjuk milyen éttermek, satöbbi.


De ha valóban átlag felett keresel akkor havi 1-2 éttermes kajálástól nem kéne az éhhalál szélére jutnod, még jobb helyek esetén sem. Vagy nem a fizetésednek megfelelő lakást bérelsz vagy másra szórsz el túl sokat, vagy nem keresel átlag felett.

2017. júl. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy a fele fizetésüket szép kártyára meg ilyen olyan utalványokban kapják, amit ilyen helyen is felhasználhatnak.
2017. júl. 21. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is ezek egy része lehet hogy turista,a másik meg szépkártyája terhére eszik ott harmadik részük meg lehet hogy nyugdijas és menüzik.sok minden lehet ez helytől,is függ vanak olcsob helyek .
2017. júl. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha a hónap végére nem maradna pénz mert egyszer étteremben esztek, akkor az átlag alatt kerestek bőven. Azért havi 1 a legtöbb családban belefér, ha utalványok is vannak vagy kártya még több is.
2017. júl. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
28%

elmesz a varosban talalhato osszes etterem elott ami 3 darab?

gondolom egy bizonyos etterem osszes etterme elott

melyikre gondolsz


okay italia?


nem mindegy hogy pizza king vagy nobu :D

amugy ezen en is szoktam gondolkodni

bemegyek egy plazaba es szinte az osszes etterem dugig van mindegy hogy hetfo, kedd szombat vagy vasarnap este


az en paromnak hatszamjegyu a havi bevetele

talan 2 eve volt utoljara etterembe, mert lakast szeretne venni, minnel szebbet hitel nelkul


kinek mi a fontos, van aki erre kolt, mert ez esik jol neki

2017. júl. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó! 100.000Ft feletti fizetés 1 millióig hatszámjegyű.

Bocs!Nem kötekedni akartam! Egyébként jól csináljátok!

2017. júl. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Akkor mégsem keresel olan húde jól, különben megengdhetnéd magadnak.
2017. júl. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!