Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Az étteremben hogyan készülnek...

Az étteremben hogyan készülnek el az ételek ilyen gyorsan?

Figyelt kérdés
pl itthon mondjuk 2-3 óra lenne ott fél óra alatt megvan .... fagyasztott minden? leves és főétel is és csak a "frisseket" csinálják ott ahogy kérem ? (hasábburgonya nyilván nem előre lesütött)
2018. jan. 6. 21:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A levest nyilván nem akkor állnak neki elkészíteni, amikor megrendeled. Sőt, a többi ételt sem, mindennap elkészítik a szokásos mennyiséget, nem fagyasztott. A frissensülteket is előkészítik, csak hirtelen ki kell sütni.
2018. jan. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%

Mindenből levan főzve, sütve egy nagyobb mennyiség és pont úgy tartják melegen, mint pl. a forralt bort.


Bár, voltam én olyan étteremben (kicsi) ahol akkor készítették a rendelt pizzáinkat. Láttam ahogy gyurkálták a tésztát, megpakolták a feltéttel és berakták sülni. Azt hittem megőrülök. Legalább 1/2 órába telt míg elkészült, láttam a csaj vagy 8x kinyitotta a sütő ajtaját, hogy jó- e már. xD

2018. jan. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
34%
Az emberek türelmetlenek és nincs idejük várni. Igen csinálnak 25 liter levest és azt adják ki. Illetve előre panírozva, megsütve is sokáig tartják melegen. 2-3 napos húsok se rosszak :D
2018. jan. 7. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
91%

"Igen csinálnak 25 liter levest és azt adják ki."


Ez OK, ugyanis a levesnek semmi baja sincs, ha két órával korabban kész, semmilyen minöségveszteség sincs, söt a legtöbb esetben az ízekhez kell egy kis idö, mire összeérnek.


"Illetve előre panírozva, megsütve is sokáig tartják melegen. 2-3 napos húsok se rosszak :D"


A húsokat természetesen elöre panírozzák - otthon is elöre panírozzák, nem szeletenkén -, de NEM megsütve melegen tartják, hanem a rendeléskor frissen sütik - mivel forró olaj mindig van, ezért ez max. 10 perc.

2-3 napos húsokat meg nem találsz étteremben, ezt csak olyanok állítják, akiknek csak a szája jár, értelem nélkül.

2018. jan. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
64%
dolgoztam mar etteremben, konyhan is es pincerkent is, es altalaban ugy csinajak, hogy a napi menut megfozik de ha valami mast kersz, akkor minden fagyasztott, levestol elkezdve sultkrumpliig.
2018. jan. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!