Kinek illik fizetni?

Figyelt kérdés
Tervezünk egy összevont családi ebédet, melyen a párom és az ő nővére születésnapját ünnepeljük. Tehát 3 család lesz jelen: én a párommal, a párom szülei és a párom testvéréék. Szerintetek ilyen esetben hogyan illik rendezni az éttermi számlát? Nem akarok ott a helyszínen kellemetlen helyzetet, de azt sem, hogy feltétlen egy ember fizessen mindent. (Ezt egyértelműen nem hagynák amúgy sem) Szerintetek hogyan lehet legegyszerűbben megoldani, hogy a pincérnek se okozzunk majd nagyobb bonyodalmat?

2018. jan. 23. 16:00
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Ki hívott meg kit, kinek az ötlete volt az étterem?


Am valószínűleg a szülők fognak fizetni mindent, az mégsem illik, hogy az ünnepeltek fizessenek, nyilván akkor már sem veled, sem a párod nővérének a pasijával nem fogják külön-külön kifizettetni a fogyasztásotokat.

2018. jan. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Felmerült az ötlet, hogy mivel két nap különbség van a születésnapjuk között, lehetne kivételesen étteremben egyszerre ünnepelni őket. Igazából közös megbeszélés volt (nyilván az ünnepeltek kivételével). Így nincs meghívott és meghívó.
2018. jan. 23. 16:11
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki fizesse a saját fogyasztását. Egy tortát azért rendelhetek közösen a családdal az ünnepelteknek..
2018. jan. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem variálnak az étteremben, ha külön kérjük 3 felé osztva a számlát?
2018. jan. 23. 16:15
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem szoktak variálni...
2018. jan. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
Nem, az nem gond a pincérnek. :)
2018. jan. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%

Nem, bár én lennék olyan jófej és előre szólnék a pincérnek, hogy ki kivel fizet egybe, mert az azért bosszantó, ha kikéritek a számlát és 10 percig kell böngésznie meg kérdezgetnie, hogy ki mit evett ki mit ivott és mindent külön összeszámolni.

De én inkább összebeszélnék a párom szüleivel, hogy mi és ők fizessük felesbe a számlát, azért a születésnaposokkal nem fizettetném ki az ünnepi vacsit, az nekem fura lenne. Kb mintha maguknak vennének ajándékot.

6 ember kontóját azért simán lehet állni még egyedül is, a szülőkkel közösen meg pláne.

2018. jan. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
61%
A két ünnepelt család dobja össze a költséget, a szülők meghívottak, ők ne fizessenek.
2018. jan. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ennyiböl nem lehet megmondani, mi illik.


Alapesetben az szokott fizetni, aki meghívja a másikat/másikakat.

De itt nem egyértemü a helyzet, ezért szerintem értelmes dolog lenne megbeszélni.


A legegyszerübbb, ha mindenki a saját fogyasztását fizeti, de az is megoldás, ha az ünnepeltek+partnerek fizetik a szülökét, vagy a szülök fizetik mindenkinek - attól függöen, ki kezdeményezte az ebédmeghívást.

2018. jan. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Általában mindig van valaki(pláne ilyen létszámnál)aki kifizeti de ez anyagi helyzettől is függ persze.

De ha mindenképp külön lesz a számla akkor illik az elején szólni a pincérnek vagy legyen egybe és a végén szétdobni de én a szülőket kihagynám.

2018. jan. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!