Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Budapesten miért kérnek el...

Budapesten miért kérnek el ilyen sok pénzt a kávézókban? Az hagyján, hogy a Starbucks, Costa Coffee stb szemtelenül drága, de lassan nem lehet olyan kávézót találni, ahol 500 Ft alatt van egy mezei capapuchino, a többi kávéról nem is beszélve.

Figyelt kérdés
Van olyan átéag ember, vagy egyetemista aki megteheti, hogy napi szinten 1500-as lattékat iszik a Starbucksban?

2018. febr. 2. 09:45
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
92%
az egyetemisták az egyetemi büfében kávéznak, nálunk pl. 200 ft egy 3 decis latte
2018. febr. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
58%
Legyen minél drágább, hogy annál kevesebb proli járjon ilyen helyekre.
2018. febr. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
73%

Ha olcsón akarsz kávézni, vegyél valami instant port és keverd meleg vízbe! Voilá!! Kész is a kávé 30 forintból!!!

Ha meg a "kávézás élményére" vágysz, hogy belülj egy helyre és ott Charlie Puth nyávogjon a háttérben és virágos dekoráció legyen a falon és valami nyálas 17 éves felszolgáló a neveden szólítson, miközben kihozza a kedvenc kávédat, akkor meg nyögjél ki 1500 forintot az élményért wazze.

2018. febr. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

A barátnőmnek sosincs pénze, ezért miatta állandóan ilyen baromi olcsó helyeket keresek. Az olcsó azt jelenti 1000 alatt van még a latte valami sziruppal... mert azért igény is van. :)


Nekem nem gond anyagilag a drágább kávé, egyetem alatt is megtehettem ennek egyszerű az oka. Nem vagyunk se szegények, így a megspórolt saját keresetem is mind félretehetem ezért mindig telt ilyenekre, 3-4x havonta ahogy az első hozzászóló is írta.

Barátnőm kedvéért viszont sok helyen jártam ahol olcsón is lehet finom kávét inni. Ezek a helyek nem puccosak, nem menők, családiasak, kevésbé kedveltek. Térj be ilyen helyekre, nézegesd az árakat, és így megtalálod azokat a helyeket amik neked is tetszenek.


Másrészt, Ez főváros. Most hadd ne magyarázzam el, hogy műküdik az élet. Ahol több az ember, nagyobb a kereslet, magasabbak az árak. RÖVIDEN!

Ez külföldön is így megy.

Emészd meg ezt a tényt.

2018. febr. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
75%
"majdnem ennyibe kerul egy doboz cigi, a szomszed orszagokban" - voltál külföldön? Légyszi hozz már nekem egy doboz marbit kevesebbért mint amennyiért itt van. :D
2018. febr. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Amikor voltam, meg ugy emlekszem olcsobb volt. De ha nem olcsobb szerintem nem is dragabb..de lehet sza kb 1000ft. Az kozelebb van a 8-900-hoz, mint a 200-hoz.
2018. febr. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

""majdnem ennyibe kerul egy doboz cigi, a szomszed orszagokban" - voltál külföldön? Légyszi hozz már nekem egy doboz marbit kevesebbért mint amennyiért itt van. :D"


Nem akarok belefolyni ebbe a drága a kávé vitába, de annyiban tényleg igaza van ennek a válaszolónak, hogy a SZOMSZÉDOS országokban (Ausztriát kivéve) mindenhol olcsóbb a cigi, mint Magyarországon.

Nem azt írta simán, hogy külföldön (amiből valamiért egyből Nyugat-Európára asszociálunk), hanem a szomszédországokban.

2018. febr. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
mondjuk a cigi ára engem speciel nem zavar
2018. febr. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát, azért a válaszadók egy részébe semmi segítő szándék és józan ész nem szorult. Látszik ki milyen környezetben szocializálódott. Miért nevezed sóhernak azt, aki pl. feljött egy vidéki kisvároból, ahol egy szelet torta mondjuk 200-380 Ft volt, egy cappucino meg 450.


Annak egy Costás mini latte 1290-ért és mellé egy szelet süti 690-ért sok lehet. Még akkor is, ha alkalmanként jársz oda csak.


Valóban érdemes saját kávét főzni otthon, de van amikor az ember a kávézás hangulatáért, az élményért ül be.


Amióta rátaláltam a Frei kávézókra. Nem mondom, hogy sokkal olcsóbbak de sokféle választék van sokkal reálisabb áron.

2018. okt. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

#19 igazából ha belegondolsz, hogy mit kapsz a pénzedért a Freiben, rájössz, hogy baromi olcsó. van ahol egy normál kávé drágább. a Freiben meg különlegességeket kapsz kevesebbért.



(igen, lehet, hogy nagyon szeretem a Frei Cafét :D)

2018. okt. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!