Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Egy ilyen adagban mennyi...

Egy ilyen adagban mennyi kalória lehet?

Figyelt kérdés

Étteremből rendelt rántott sajt (trappista), két jó nagy háromszög, mellé hasábburgonya és tartármártás. Nem gyerek adag, de simán elfogyasztható egyszerre. :D

Ha esetleg valaki tudna egy nagyjából pontos értéket, hogy egy ilyen tál hány kalória lehet, esetleg még a ch-zsír-fehérjét is... az nagyon király lenne. :D

Egyszerű kíváncsiság, kalóriabázison csak házi rántott sajtot találtam magában, tippelős alapon talán össze tudnám adogatni, hogy mi mennyi lehetett, de hátha valakinek már van pontos infója erről.

Köszi a válaszokat. :)



2018. febr. 22. 14:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyetlen tipp , aminek valami értleme lehetne, ha leméred a megrendelt sajtot és ennek alapján kiszámold a házi kalóriaértékéböl
2018. febr. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Maradjunk annyiban hogy nagyon sok. Bőven kimeríti a napi keretet.
2018. febr. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%

2-es:


Elöször is honnan tudod, hogy a kérdezönek mennyi a napi kerete?


Másodszor láthatólag fogalmad sincs, mennyi kalória lehet egyáltalán.


Egy adag tartár/50g = 180 kcal

Egy adag sült krumpli/150g = 170 kcal

Egy adag rántott sajt/100g = 380 kcal


Ez összesen 730 kcal, ami még egy kisgyerek napi kereténél is kevesebb.


Természetesen lehet, hogy valamiböl több volt, amit a kérdezö evett, de még a duplája is jóval kevesebb egy átlag ember napi kereténél. (Csak tájékoztatás képpen: egy átlagos felnött alapszükséglete kb 1500-1700 kcal a méretétöl függöen. Ez csak arra elég, hogy a szervezete müködjön, ennyivel még nem csinál semmit, csak van, nem mozog semmit)

2018. febr. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%

3

Te komolyan azt hiszed hogy egy éttermi adagban 150 g sült krumpli és 100 g rántott sajt van? Láttál már rendes éttermi adagot? Mert amiket te leírtál annak a többszöröse. Én egyszer lemértem és volt vagy 2000 kalória. Csak a fogyókúrázok nevezik az egy adagot 100 grammnak. Az éttermekben nem 100 gramm sajtot adnak főleg ha vannak árak is. Amit te itt leírtál az egy fogyózó adagja nem egy éttermi adag.

2018. febr. 23. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
49%

A 3-as vagyok és felénk ennyi az éttermi adag, mert direkt lemértem már többször is.


De ha az általam megadott mennyiségek duplája lenne az éttermi adag, még akkor is böven az 1500 kcal körül van, ami az élettani minimum!

2018. febr. 23. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!