Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Pizzafutárnak mennyi borravaló...

Pizzafutárnak mennyi borravalót illik adni? (a pizzát interneten fizetem kártyával)

Figyelt kérdés
2018. márc. 7. 15:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
22%
Nem adnék semmit
2018. márc. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
74%
10%, ami egy pizzánál 100-150 ft.
2018. márc. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
84%
1 pizzánál 200, 2 pizzánál 300 (nagyjából 10%, de 200 forintnál kevesebb borravalóval én nem égetem magam).
2018. márc. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
91%
Kártyás fizetésnél mindig egy 200-ast adok, összegtől függetlenül.
2018. márc. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
60%

Ha kártyával fizetsz interneten, akkor feltételezem nem is viszel ki magaddal pénztárcát amikor átveszed a pizzát. Szóval a futár is számít arra, hogy nem kap.

A borravaló nem kötelező, ettől függetlenül adhatsz ha annyira meg vagy elégedve a szolgáltatásokkal.

De azt érdemes figyelembe venni, hogy ő azért kapja a fizetését amit csinál.

Én nem adnék.

2018. márc. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
44%
Max egy 100-ast szoktam adni, artol fuggetlenul, de ha kartyaval fizetunk akkor pl semennyit.
2018. márc. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
69%

Én sem adnék de én a pincérnek sem. Mindegyik csak a munkáját végzi ugyanúgy ahogy Atlag Jóska a futószalag mellett. Mégse küld neki sok új autó tulajdonos sem egy kétszázast csak mert jól dolgozott.


Nincs borravaló a részemről és kész. Ez nem égés nem égés kérdése, ahol meg kineznek miatta oda nem ülök tobbet.

2018. márc. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
56%
7#, az ilyenek miatt vezették be sok helyen a szervíz díjat éttermekben.
2018. márc. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
63%

Vendég a pincérnek: De uram! Miért van a kisujja a levesemben?

Pincér: mert azt mondta az orvosom, hogy köszvényes és tartsam meleg helyen.

Vendég: akkor dugja a hátsójába!

Pincér: Hát eddig ott volt...


Na kb. ilyenre számíthatsz, ha sosem adsz borravalót a pincérnek (amellett, hogy egyébként már fel szoktak számolni szervízdíjat, szóval a pincérek elvárását a borravalóval kapcsolatban én is kicsit igazságtalannak érzem).

Viszont egy pizzafutárnak azért szúrják ki alacsony fizóval a szemét, mert, hogy úgyis kap borravalót. Szóval vele szemben nagyobb szemétség, hogy nem adsz semmit, pláne úgy, hogy sokszor hóban-fagyban-esőben-éjszaka rendeled a pizzád ...de az tuti, hogy legközelebb hideg lesz a pizzád és 3 óra múlva kapod meg jó szívedért cserébe.

2018. márc. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
54%
Amúgy ne csodálkozz ha nulla jattot adsz és legközelebb ha mész véletlen az összes asztal foglalt lesz. 🙂
2018. márc. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!