Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Nagyon gaz, hogy elfelejtettem...

Nagyon gaz, hogy elfelejtettem borravalot adni a pincernonek?

Figyelt kérdés

Kartyaval fizetek es el is felejtettem meg nem is tudjak sokszor megcsinalni, hogy kerekitik az osszeget. Utana szarul is ereztem magam, hogy nem hagytam.

Sok ilyen bunko van a vendeglatasban?



2018. márc. 7. 18:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
Nem nagyon gáz.
2018. márc. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

Ha kártyával fizetsz, felesleges kerekíteni, az nem megy az ő zsebükbe. Odaadod a kártyát, fizetsz, kapod a blokkot, és cserébe adod a borravaló aprót.

Egyébként nem gáz, de ha rendszeresen jársz valahova, és sosem adsz, akkor nem te leszel a kedvenc vendégük. De egyébként hozzá vannak szokva, sokan nem adnak, vagy csak nagyon keveset. Ahol normálisak a dolgozók, ott nem fognak emiatt beleköpni a levesedbe.

Ahol nem... hát, ott lehet, hogy beleköpnek. :D

2018. márc. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%

Ez egy oltári nagy baromság amit a 2# ír. A kártyás fizetésnél is a számla feletti rész a felszolgálónál marad. Neki annyit kell leadnia amennyi a forgalom volt, azon felül mind a jatt, tök mindegy hogy kártya vagy kp.

Amúgy nem gáz, a gáz amikor nincs is szándékod adni.

Üdv: egy felszolgáló

2018. márc. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Egyszer volt egy olyan h kartyanal nem birtak kerekiteni (ne kerdezzetek miert, fogalmam sincs, megindokolta vhogy) es azota egyebkent az se is gaz helyzet nekem ha adnek de nem tudok, mert kp-t nagyon ritkan viszek magammal.
2018. márc. 7. 21:05
 5/12 anonim ***** válasza:

4# ez abban az esetben fordulhat elő ha a tulaj olyanokat vesz fel akiknek lövésük nincs az egészről és előadja a személyzetnek hogy csak a kp jatt az övék.

Ami ennél is durvább hogy a jattot is leadják és ő majd szétosztja. Meg oszt magának is.

Az ilyen helyekről azonnal dobbantani kell.

2018. márc. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

ON:

Kártyás fizetésnél én is mindig hasonló "bajban" vagyok, ezért fizetek inkább kp-val étteremben.


OFF:

"Neki annyit kell leadnia amennyi a forgalom volt, azon felül mind a jatt, tök mindegy hogy kártya vagy kp."


Ezt hogy oldjátok meg? A felszolgálójé a terminál?

(Tényleg érdekel.)

2018. márc. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem, nyugodj meg. Nem gáz. Nem voltál bunkó, ne ostorozd már magad egy ilyen semmiségen; pláne, hogy nem is direkt csináltad! Minden rendben van, nem dől össze a Világ. Az élet megy tovább, most így alakult, lépj túl ezen! Nem kell itten ostorozdnod magadat (meg sehol máshol sem) fogadd el magadat, szeresd magadat, légy a barátod, békülj ki önmagaddal!
2018. márc. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

6#

Napi forgalom: 100.000

Ebből kártyás fizetés: 30.000


Kp tehát: 70.000

Leadom a 70 ezer kp-t, meg a 30 ezerről a kártyás slippeket (bizonylatot), a többi nálam marad.

Nem olyan bonyolult.

2018. márc. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A kártyás 30.000 már a jattal értendő. Azaz a végén az nálad fog maradni.
2018. márc. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Most en is elkepzeltem a korabban leirt szitut: 70 e kp forgalom volt, 30 e kartya. 30 ezerbol 10 ezer borravalo. Ha kiveszed a kp-bol akkor ott hogy szamolsz el a 70 e forgalommal? 60 ezret adsz le akkor csak, mert kiveszed a kartyasbol a penzedet? Vagy a fonoknek magyarazod h az borravalo ennyi volt a kartyas forgalombol?
2018. márc. 8. 13:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!