Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Magyarországon miért nincsenek...

Magyarországon miért nincsenek gyerekmentes éttermek?

Figyelt kérdés

Számos külföldi példa - köztük a lejjebb linkelt is - igazolja, hogy van igény a gyerekmentes éttermekre. A minap is egy ismerősömmel vacsoráztam volna, amikor a szomszéd asztalhoz ült egy család két kisgyerekkel, akik folyamatosan hangoskodtak, mozgolódtak. Az apjuk próbált szólni rájuk, de nem járt sok sikerrel. Úgy gondolom, hogy el kellett volna hagyniuk az éttermet, pontosabban 2 ilyen kicsi gyerekkel nem is szabadott volna étterembe menniük. Szerintem hazánkban is szükség volna gyerekmentes helyekre.


31/F


[link]



2018. márc. 11. 19:32
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

"Ahogy mondtam, abban igazad van, hogy kijár a nyugalom mindenkinek, de minden gyermek és gyermekes család kitiltása, rendkívül beteges ötlet. Most azért mert megharap egy kutya, akkor már tiltsuk be a kutyákat is? Ne lehessen a parkban sétáltatni? Vagy mi?"


Szerintem pedig nem beteg ötlet bizonyos helyekről kitiltani a gyerekeket. A másik kérdésedre válaszolva pedig igen, az is rettentően zavar - és mellesleg szabálysértésnek is minősül -, ha az ebek futtatására kijelölt területen kívül valaki elengedi póráz nélkül a kutyáját. Sajnos mind a gyerekesek, mind a kutyások többsége azt gondolja, hogy csak körülöttük forog a világ és természetesnek veszik, hogy mindenki rajong a hangos gyerekük és/vagy a kutyájuk iránt. Hát nem!

2018. márc. 11. 19:55
 12/30 anonim ***** válasza:
15%

" és mellesleg szabálysértésnek is minősül -, ha az ebek futtatására kijelölt területen kívül valaki elengedi póráz nélkül a kutyáját. Sajnos mind a gyerekesek, mind a kutyások többsége azt gondolja, hogy csak körülöttük forog a világ és természetesnek veszik, hogy mindenki rajong a hangos gyerekük és/vagy a kutyájuk iránt. Hát nem!"


Na mégis csak kibújt az az antiszociális szeg a zsákból! ;)

2018. márc. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
94%
Azért ha én két hónapig előre várom, hogy a szülinapomon elmegyünk a férjemmel kettesben vacsorázni, romantikázni, felfrissíteni a kapcsolatunkat... és az egészet tönkreteszi a melletünk ülők Maugliként viselkedő babókája... hadd legyek emiatt jogosan dühös.
2018. márc. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
93%

Mert ez még mindig Balkán! Mondom úgy, hogy gyereket szeretnék és van két kutyám! Ahogy a hozzászólások is mutatják rengeteg a beszűkült gondolkozású, buta, merev ember!


Nyilván a kérdező nem azt szeretné, hogy minden étteremből legyenek kitiltva a gyerekek, de legyen lehetőség ilyen helyen is kikapcsolódni.


Azért már valami elindult, csak nagyon lassan. Van gyerekmentes wellness szálloda, és az Allee bevásárolóközpontba már be lehet vinni a kutyákat!

2018. márc. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
12%
Lehetsz is jogosan dühös, ezt sosem vitatnám el! Sőt, szerintem ki is oszthatod őket. Viszont a kérdező, a másik, rendes gyermekeket is ki akarja tiltani, úgy egészében a gyerekekkel és a kutyákkal is baja van... és ez már beteges. Antiszociális és kezelést igényel!
2018. márc. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
91%
Éttermet nem tudok, de Ráckevén van a Duna Relax Hotel, ami gyermekmentes.
2018. márc. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem is szükség lenne gyerek mentes éttermekre, vagy éttermen belül olyan elkülönített részekre, ahol nincs gyerek.

Ennek több oka is van:

1. Az ételre sokszor elég sokat kell várni, nyilvánvaló, hogy a gyerek nyűgös lesz. Ilyenkor üvölt, sír, és ez jogos is, csak elviselhetetlen.

2. Ha az ember ki akar kapcsolódni, zavarhatják az üvöltő gyerekek, és ez nem jó senkinek.

Szerintem megoldás a fenti gondokra a felnőttbarát étterem.

Egyébként nincs bajom a gyerekekkel, de van olyan hely, ahová nem feltétlenül kell őket bevinni.

2018. márc. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
54%

Végülis vannak bababarát éttermek is, jogosan lehetne gyerekmentes étterem. Mondom ezt 2 gyermekes anyukaként. Csak az bosszantana, ha elmenne oda valaki mert nyugalomra vágyik, de felnőttek közül se tud mindenki viselkedni. Írod a hipermarketeket is, engem a múltkor nagyon zavart, hogy felnőtt emberek bűzölögtek meg kiabáltak a pénztárnál. Sajnos csak azért, mert gyerekmentes, még nem garantált a csend és a nyugalom.


Egyébként mi ritkán járunk étterembe, akkor bababarátba.

2018. márc. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
11%
Utolsó, egyetértek. Ez a mentalitás nem vezet sehova. Rengeteg gyerek van akik nem zavaró, most akkor őket is tiltsuk ki mindenhonnan mert van aki zavaró? Beteg a kérdező agya.
2018. márc. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
88%

Most nézzük a szempontokat egy vendéglátós szeméből:


"Ez az én kbszott éttermem. Rohadtul én akarom eldönteni hogy kit engedek be és kit nem, ebbe ne szóljon bele senki."


Jogos.

2018. márc. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!