Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Mennyi ideig illik ülni a...

Mennyi ideig illik ülni a kávé felett egy kávézóban?

Figyelt kérdés
Arra gondolok hogy beül valaki egyedül vagy esetleg 2 személy egy kávézóba, cukrászdába, rendelnek valamit utána beszélgetnek. Nyilván nem szólnak az illetöre hogy már 2 órája csak az üres pohár fölött beszélgetnek, de biztos van valami íratlan etikett erre vonatkozóan. Mondjuk illik rendelni 1 vagy 1,5 ora múlva mégegy italt?
2018. szept. 21. 12:28
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Hát, ha túl sokáig vagy ott, a felszolgáló oda megy és megkérdezi, kérsz e meg valamit. Ha nem zsúfolt a hely, akkor lehet hogy órákig se zavar, ha viszont sokan vannak, akkor ezzel próbálja jelezni, hogy vagy vásárolj, vagy engedd at a helyet másnak, bár ezt mondani soha nem fogja
2018. szept. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Dolgoztam kávézóban. Volt, aki délelőtt 10-től délután 1ig ott volt. 1 óra kávé, újság, utána haverok, hopp, még egy óra, utána megint 1 kávé, jé, megint ismerősök, újabb óra...


Főnök függő. Valamelyik beszól neki, hiszen "foglalja a helyet", de akik ilyen sokat vannak, azok inkabb félrevonulnak a sarokba, ahova nem sokan ülnek.

2018. szept. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
96%

Valóban attól függ, hogy mekkora a hely látogatottsága.

Ha miattatok nem tud leülni valaki, aki fogyasztana és menne, akkor az 1-es által leírt módon diszkréten figyelmeztetni fognak.

Ellenben, ha nagyjából üres a helyiség, akkor nem teszik ezt, mert nekik az a céljuk, hogy kívülről ha benéz valaki ne azt lássa, hogy a hely kong az ürességtől, mert az nem jó reklám.

2018. szept. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
68%
Nagyon találó és helytálló az első 3 hozzászóló. Szerintem én a 4. vagyok, de lehet, hogy valaki megelőzött, de őt most nem tudom értékelni.
2018. szept. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
93%

Főleg divatosabb kávézókban jellemző, hogy - többségben külföldi cserediákok, de már magyaroknál is jellemzőbb - jegyzetekkel és laptoppal beülnek egész napra, és egy-két kávét fogyasztanak. Még nem láttam ilyen helyen, hogy bárki szólt volna nekik, pedig mindig a legkényelmesebb foteleket foglalják be. :D

Persze, 1400 Ft-os kávé mellett nyilván megteheted.

2018. szept. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Általaban ha nem zsúfolt a hely, nem fognak kidobni. Hiszen nen csak egy kávé megivására, hanem egy "élmenyre" mész. Természtesen, ha sokan várnak.

De ha nincs nqgy forgalom, akkor legalább van benn vendég, s úgy mégis jobban nez ki.

2018. szept. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!