Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Bevett szokás ez kajázóknál?...

Bevett szokás ez kajázóknál? Kiszállításügy

Figyelt kérdés
tizenezres kisvárosban élek, van néhány gyros-os hamburgeres hely, ezeknél általában ha van kiszállítás az városon belül ingyenes, vagy egy olyan van ami +100 Ft. ennél a mostaninál is ingyenesnek írják, de kikötésük hogy 2000 Ft-os értékhatár van ami alatt nem hozzák ki. ezzel ilyen formában most találkoztam először, nem éri meg egy ilyen vendéglátósnak 1000-1500 értékhatárért kiszállítgatni? mert így is szép haszon van rajtuk úgy tudom
2018. okt. 8. 16:29
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

A kiszállítás nekik elég sok plusz költség, és meghatározott összeg alatt nekik veszteség lenne.


Másrészt meg az "így is szép haszon van rajtuk" sem igaz, ezt azok állítják, akik csak az alapanygok árát adják össze, és nem veszik figyelembe, hogy energiaköltség is van, munkabér is, üzemhelyiség bérlete is, adók is - és ezek sokszoroság teszik ki az anyagköltségnek.

2018. okt. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Egy 2000 Ft alatti rendelésen kizárt, hogy szép haszon legyen. Főleg ha még ingyen ki is szállítják.
2018. okt. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%

" mert így is szép haszon van rajtuk úgy tudom"


Nem tudom honnan jött ez az infó, de ezt baromi rosszul tudod.

Egyébként igen, bevett szokás, pláne ha ingyenes, vagy jelképes összegű a kiszállítás, akkor nem foglalkoznak túl kis összegű rendeléssel, mert ők se azért melóznak, hogy elfáradjanak, vagy veszteséget termeljenek, hanem mert abból próbálnak megélni.


Nem tudom az 1-es is miért kellett lepontozni (bár ebben a kategóriában csoda hogy nem 0%-os mindenki...)

józan paraszt ésszel csak abba kéne belegondolni, hogy ha lenne rajta 100 ft haszon, már nem lenne ilyen értékhatár.

Pusztán ez az 1 oka van, hogy nem éri meg.

Szóval ez nem egy eldöntendő dolog , ha megérné, akkor nem létezne a jelenség.

2018. okt. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
98%

" ezt azok állítják, akik csak az alapanygok árát adják össze"


Ja, van egy taxis ismerősöm, egyszer mondta, hogy valaki megkérdezte, miért 2000-ért viszi haza, mikor hazáig az út csak 100 ft gázolajba kerül. :D


Az hogy van egy 5 milliós autó, annak amortizálódása, a sofőrnek képzés, engedélyek, adózás, ad egy szolgáltatást, az hol van?

100 ft-ért sétálj el egy benzinkúthoz, vegyél 3 deci gázolajat, és sétálj haza! :)


Csak egy példa, amiből 10-et tudnék mondani, amire kívülállók nem is gondolnak:

A mostani munkahelyemen (étterem) kb hasonló összegben rendelek 1 hónapban tisztítószereket (eu által elfogadott kézi, gépi mosogató szerek, felülettisztító anyagok, papírtörlők, stb)

mint amennyiért húst veszek!!!


És nincs még egy üzlet, aminek a bevételéből ezeket a költségeket ki tudom fizetni, minden abból az árrésből kell kifizetni, ami az eladott ételeken van!


Ha már kiszállítás, és tisztítószerek...

Egy kiszállítós autó belső felületénél elvileg használandó alkoholos felületaktív spré literje 1200 ft!


De mondom, tudok ilyenből még vagy 10-et mondani...


Ráadásul pont kiszállítás... egyből megy a kukába az ár ötöde.

(Mivel ott megmaradt a 27%-os áfa, ami visszaszámolva 21,26%, tehát 100 ft-ból alapból csak 78,74 ft marad, úgy, hogy abból még az eddig felsorolt költségekből semmi nincs levonva!)

2018. okt. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Budapesten elterjedt az ilyesmi, én több helyen láttam már, amikor online nézelődök, honnan rendeljek, hogy van egy értékhatár, és csak azon felül van kiszállítás :)
2018. okt. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!