Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » A fine dining éttermek itthon...

A fine dining éttermek itthon mennyire népszerűek?

Figyelt kérdés

2018. nov. 18. 20:29
 1/5 anonim ***** válasza:
39%
Nem nagyon, a magyarok szeretnek hatalmasakat zabálni.
2018. nov. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
36%
Én már voltam, ott is jól lehet lakni, bár nem olcsó (egyébként elég keveset szoktam enni, nem "zabálok"). Én nem nagyon látom értelmét a fine dining-nak, mert ha valaki csak az étel ízét akarja élvezni és nem akar rengeteget enni, azt más étteremben is meg tudja tenni olcsóbban. És a fine dining helyeken sem adnak olyan nagyon keveset. Meg ha már elmegyek valahova enni, rászánom az időt, összekészülök, akkor miért ne laknék jól? Nincs kedvem még utána főzni/kaját venni, mert éhen maradtam az étteremben.
2018. nov. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A fine dining nem azt jelenti, hogy rendelsz egy fogást, hanem egy komplett menüt - arra lett tervezve. A sok fogásból álló menü meg elég arra, hogy jól lakjon vele bárki, csak természetesen nem olcsó - de nem is ez a cél, hanem egy olyan étkezés, ahol minden fogás összhangban van egymással, ezért fokozott élményt nyújt.
2018. nov. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

3-as tökéletesen leírta, de az első kettő lepontozását sem értem. Egyrészt tényleg nincs rá tömegigény, másrészt megfelelő jövedelem sem.

A háziasszonyok többsége a megszokott, hagyományos ételeket készíti. Rengeteg minőségi főzős műsor van, alapanyagok ir többnyire rendelkezésre állnak. Nincs akadálya a lecsó újragondolásának, tökfőzelék sem készül másképpen stb.

Sokan megmosolyogják azt, amikor a tévében bort kóstolnak, s tanninokról, szép savakról, különféle gyümölcsös ízekről és illatokról beszélnek.

Az átlag ember azt észleli csak, hogy az egyik palack 300 forint, a másik 3900 forint.

A hazai fine dining jobbára az újgazdag sznobokra építhet csak, illetve az olyan turistákra, akiknek ez része a hétköznapjaiknak.

2018. nov. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
68%
Nincs sok belőlük,de ami van,az szépen pörög. A Michelin csillagosokba sem mindig lehet bejutni, de egy alacsonyabb arkategorias,de még mindig drága (mák pld.) étteremben sincs már asztal kedden délután szerda estére.
2018. nov. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!