Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Görögbe miért raknak ki elénk...

Görögbe miért raknak ki elénk az éttermekbe vajat meg kenyeret?

Figyelt kérdés
Legutóbb az angolok csinálták egy görögországi étterembe. Vajas kenyeret nyomták belefé. Utána előétel, főétel, desszert. Az egy dolog, hogy hol fér el bennük ennyi, de miért indítottak vajas kenyérrel?

2019. jan. 24. 15:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mármint Görögországban? Nem tzatziki volt? Eddig akárhol jártam mindenhol azt adták főétel előtt piritott kenyérrel vagy valamilyen cipóval.
2019. jan. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
#2 vagyok. Egyébként a legtöbb helyen felszámolják és sokszor így az embernek megjön a kedve a rendeléshez.
2019. jan. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%
A görögöknél - meg minden mediterrán országban - szokás kenyeret eredetileg olivaolajba mártogani és eszegetni kaja elött, amíg csak isznak valamit, hogy ne ártson meg.
2019. jan. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor ez görög szokás? Azt hittem az oda látogató angolok vitték ezt a szokást, étkezés előtt kenyér egy kis dobozos vajjal.
2019. jan. 24. 17:07
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hol eltel vagy jartal eddig kedves kerdezo, de minden valamire valo etteremben kenyerfelet ( olajjal, vajjal stb) tesznek le eled addig, amig varakozol a megrendelt etelre.
2019. jan. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!