Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Miért elvárás a borravaló?

Miért elvárás a borravaló?

Figyelt kérdés
Szívesen adok 100-200 forintot a futárnak de ha nincs nálam apró akkor csak kerekítek pl 1489 a pizza akkor 1500-at adok. És ilyenkor érzékeltetik velem hogy ez nagyon nem tetszik nekik. Ez szerintem bunkóság és ezzel a kedvemet elveszik hogy legközelebb adjak.
2019. febr. 20. 12:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
Na ezektől a pizzafutároktol,meg gyorskajásoktol a belem kifordúl!!!!!! A kedvencem,mikor kártyával fizetnék...és van pofájuk megkérdezni ,hogy mennyit üthetnek be????? :D Mondom ,ami a blokkkon van,és bizonylatot is kérek! :D Egyébként nem vagyok zsugori,volt,hogy 10ezer Jattot is hagytam Casinóban italfogyasztásért..... Szóval,azt se lehet mondani,hogy fillérbas...ó vagyok.De azért visszatérve ezekhez, hát ritka állatfaj! Egyébként ha tehetem nem rendelek kaját!
2019. febr. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%
Unalmas már ez.
2019. febr. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%
Akkor adsz ha elégedett vagy. Futár ha lassú, kihűlt a kaja, akkor nem kap. Amúgy igen.
2019. febr. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
26%
Mert ők minimálbérért dolgoznak, amiből nem lehet megélni kiegészítés nélkül. Nekik nagy valószínűséggel nincs pénzük arra, hogy pizzát rendeljenek. Neked van, tehát te nyilván nem éhbérért dolgozol. Magyarországon az a szokás, hogy éhbér+borravaló. Vannak olyan országok, ahol nincs borravalózás, viszont drágább a kaja, de ott tisztességesen meg is fizetik a dolgozókat.
2019. febr. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%

Más is dolgozik minimálbérért és ők sem kapnak borravalót!

Nem tudom megérteni, hogy milyen alapon várnak borravalót. Én miért nem kapok a munkámért pluszba ha segítek egy ügyfélnek? Hm?

2019. febr. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

Tényleg sokszor volt itt már hasonló kérdés az évek alatt. Nem elvárás, inkább szokás. Ezt szokták meg a futárok, fodrászok, pincérek, stb. foglalkozásúak. Válaszoltam már ezt is, azt is, de még mindig úgy gondolom, ha elégedett vagyok, akkor mindig adok borravalót. Nem többet, egy futárnál pl. 200 forintot max. Legközelebb is melegen szállítja a pizzát, nekem ennyit megér. Meg valahogy a lelkem is nyugodt, nem vagyunk egyformák. Azt is megértem, aki nem ad fillért sem, mert "azért kapja a fizetését, amiért dolgozik".

Itt kishazánkban szinte alap a borravaló bizonyos munkaköröknél.

Mondjuk én sosem kaptam még, mert nem ilyen helyen dolgozom.:)

2019. febr. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%

Én is tudom, hogy nem a legjobb a Gyakori keresője, de speciel erről a kérdésről 16 (!!!) OLDALNYI KÉRDÉS született és 2 perc alatt behívható volt.

https://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=borraval%C3..

...és akkor lepontozzátok, ha valaki már unja!:D

2019. febr. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi werővel az egész ki...ott retek oldalt belehetne zárni,mert 5perc után jön a k9vetkező sablon kérdés.
2019. febr. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
39%

#8

Tényleg az lenne a legjobb!

2019. febr. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
szerintem azt jelzik ezek a kérdések hogy újra és újra visszatérő probléma sokaknál, ami bizonyítja hogy nem mindenki borravalós típus. régen sem volt. azt is folyamatosan megemlítik ezeknél a kérdéseknél hogy oké, de a futárnak kevés a fizetése, és beleszámítják a bérébe a borravalót stb. dolgok. nálunk vidéki kisvárosban kajás helyek közül egy ami kimondottan pizzéria, sokáig maga a főnök csinálta a kiszállítást robogóval, azóta összeszedték annyira maguk hogy futárjuk is van. cseles árlistát csinált, minden pizza 30, 40, 70-re végződik, és azt hiszem így is elég jól meg van kérve, én annyit csinálok hogy mindig kerekítem a következő százasig ha néha rendelek. ezzel sem problémáznak. szemtelenebb fiatal koromban jónéhány éve még azzal sem volt baja hogy visszavártam az aprót. és sosem bosszulta meg, örül hogy pénzhez jut. persze lehet nagyváros/főváros szinten jobban elégedetlenkednek, de higgyétek el, ott is csak nyafogás a nagy borravaló. túlságosan belekódolták az emberekbe -feleslegesen
2019. febr. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!