Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Konyhán dolgozom, és kidobtam...

Konyhán dolgozom, és kidobtam a lejárt szavatosságú dolgokat. Emiatt beperelhet a főnököm?

Figyelt kérdés
Kidobtam kb. 12 liter tejet, 5 kiló hústerméket meg csomó egyebet, mert már elegem volt, hogy ezeket kell felszolgálni a vendégeknek. Lefotóztam mindent előtte, látszik, hogy már hetekkel ezelőtt lejárt.

2019. ápr. 19. 15:45
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
NÉBIH-hez egy telefonodba kerül csak ;)
2019. ápr. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
EMIATT nem perelhet be, de fog találni fogást rajtad, hogy kirúgjon.
2019. ápr. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Főnök külföldön van egy hónapig, telefont sem veszi fel. A gazdaságisnak írtam, aki a beszerzésekkel foglalkozik, hogy rendeljen újakat azok helyett, amiket kidobtunk, illetve a pincéreknek is szóltam, hogy van 4 étel, amit nem tudunk felszolgálni alapanyaghiány miatt.
2019. ápr. 19. 16:05
 4/9 anonim ***** válasza:
98%

#3

Teljesen szabályszerűen jártál el! Ha úgy vesszük, még a kötelességed is volt, mert ha valaki megbetegszik a romlott ételtől, bezárják az egész kócerájt.

2019. ápr. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%

Helyes, hogy kidobtad! A cég is xopott volna ha ellenőrzés van.


De!!!


1.: Neked volt jogod kidobni valamit is?

2.: Elkönyvelted a készletből? Legalább felírtad egy papírra, hogy miből és mit dobtál ki, tételesen!?

2019. ápr. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Selejtezésről is naplót kell vezetni tételesen, illetve arra illetékes embernek kell jóváhagynia. Szóval lehet belőle bajod, ha nem megfelelően jártál el. Viszont a Nébih szereti az ilyesmit..
2019. ápr. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nagyon jol tetted. A becsület marad,a tobbivel ne torõdj. Max ird le hogy mit dobtal ki es a mennyiseget egy fuzetbe. Utolag is jo csak.legyen meg.
2019. máj. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az ilyet mindig le kell papírozni, különben rádverik , hogy elloptad.
2019. máj. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
#5-9: Igen, felírtam egy papírra, hogy mit dobtam ki. Ezen kívül egyesével lefotóztam minden terméknél a vonalkódot, a termékmegnevezést és a lejárati dátumot - és ezt így egyben elküldtem a gazdaságis csajnak, aki a beszerzéseket és selejtezéseket intézi.
2019. máj. 7. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!