Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Lejárt szavatosságú búzadarát...

Lejárt szavatosságú búzadarát el lehet még fogyasztani?

Figyelt kérdés
Nemrég kitakarítottam itthon a konyhai szekrényeket és találtam fél kiló étkezési búzadarát, aminek 1 éve lejárt a szavatossága, de én semmilyen különbséget nem veszek rajta észre a rendes búzadarához képest. Tejbedarát csinálnék belőle. Szerintetek elfogyasszam?

2018. jan. 9. 00:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
9%

Nem véletlenül van ráírva.

Ha egy éve lejárt szerintem ne kockáztass.

2018. jan. 9. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
13%
Mindent meglehet enni....egyszer....
2018. jan. 9. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%

Buzadarat en siman megfozom es megeszem, ha lejart, akkor is. Amit leellenorzok, hogy nem koltozott-e bele valami bogar. A lejart buzadara csak "kemenyebb" szokott lenni, ezert kicsit tobb tejben fozom, lassu tuzon, es hosszabb ideig. (vagy fozes elott osszekeverem a tejjel es hagyom allni kb 1 orat, utana kezdem fozni) Teljesen jo szokott lenni.

Mondjuk boltbol nem viszem haza a lejartat, csak akkor hasznalom fel, ha nalam jart le.

2018. jan. 9. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%

A búzadarának CSAK AZÉRT van szavatossága megadva, mert minden élelmiszerre kötelezö. Viszont ennek semmi jelentösége sincs, mert akármeddig eláll, nem tud megromlani olyan értelemben, hogy bármi bajod is lehetne belöle. Az egyetlen, hogy megmolyosodhat, de ez a szavatossági idön belül ugyanúgy elöfordulhat, és ezt látni lehet.


Szóval nyugodtan használd fel, semmi bajod sem lesz töle.

2018. jan. 9. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Mansour ***** válasza:
81%
4-esnek teljesen igaza van. Ha nem bogaras és nincs kellemetlen szaga, akkor nyugodtan meg lehet enni.
2018. jan. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
27%
Én is találtam már otthon lejárt búzadarát, de nem használtam fel. Olyan fura szaga volt, nem volt dohos, de olyasmi szaga volt. Nem lett volna már jó belőle a tejbegríz. Inkább vettem újat, kb. 160 Ft egy kg búzadara. Ezen nem érdemes spórolni.
2018. jan. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Mansour ***** válasza:
4%

"Olyan fura szaga volt"

Ha nincs tökéletesen zárt helyen, a búzadara könnyen beveszi a szagokat. És mivel nyilván a konyhában, vagy annak közelében van tárolva, a különböző ételszagok maradványait jó ideig megőrizheti, és ezek keveredése az oka a fura szagnak. Ez az élvezeti értékét rontja, ezért nem érdemes már felhasználni.

2018. jan. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%

Ha nem találtál benne "hívatlan vendéget ", azaz lisztbogarat vagy élelmiszermoly lárvát, teljes nyugalommal felhasználhatod.

Valamikor a liszt, dara cukor és még egyebek soha nem voltak szavidővel ellátva, esetleg az, hogy minőségüket korlátlan ideig megőrzik.

2004-óta nálunk is van már mindennek felhasználhatósági ideje /javaslata, de ez nem jelenti azt, hogy az adott termék meg is romolna addig.Addig lehet az üzletek polcain tartani.

2018. jan. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
71%

edd meg nyugodtan, ha nincs érzékszervi elváltozás

-dohos esetleg avas szag, moly, egyéb rovar-

2018. jan. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem kapott nedvességet vagy ilyesmi akkor nem igazán van ami megromoljon benne.
2018. jan. 10. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!