Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Ha van a családban szép...

Ha van a családban szép kártya és én mekiben járok akkor azt használhatom vagy kérnek személyit is? Bár ez is érdekes lenne mert a név megegyezne szóval nem tudom. Használhatom-e így is hogy nem konkrétan az enyém a kártya.

Figyelt kérdés
2019. jún. 22. 13:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg nem nézegetik, kinek a neve van rajta. Nem kérnek személyit.
2019. jún. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, nyugodtan. A kutya sem nézi. A számlára aláfirkantasz valamit. Épp ma voltam.
2019. jún. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szabály szerint csak az fizethetne vele, akié a kártya, és akár személyit is kérhetnek. De a tapasztalat az, hogy ilyen apróságoknál, mint meki, kajarendelés stb. senki sem nézi, kié a kártya, csak lehúzzák, oszt' jó napot. Ha pedig ahogy írod, még a név is megegyezik, akkor nyugodtan használd, persze a tulajdonos engedélyével :P
2019. jún. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Volt mar, hogy kertek, de az a ritka.
2019. jún. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
1x kérdezte futár, hogy miért nem az én nevem van a kártyán. Aztán mondtam, hogy barátnőmé csak ő még dolgozik. Utána lehúzta és viszlát nem volt nagy probléma.
2019. jún. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is fizettem már Mc'D-ban a pároméval, nem foglalkoztak vele hogy kiè
2019. jún. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is apa kártyáját használom és mivel még az sem egyezik hogy lány vagyok de mégis fizethetek vele.
2019. jún. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Elvileg nem használhatod, csak ha a tulaj is ott van. Gyakorlatilag senki sem ellenőrzi.
2019. júl. 1. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ameddig tud rola, h hasznalod es nem tesz panaszt, nem kerik az alairasos nyugtat az uzlettol addig nem hiszem h baj lenne.


Az lenne a normalis, ha szemelyit is ker ek hozza, de ilyen nincs. Addig csinalja ezt minden vendeglato helyiseg mig nem lesz baj belole. Utana megfingatjak oket. En ha vendeglos lennek tuti kernek szemelyit, mert le kell vedeni a hatsonkat, es ez a tuti.

2019. júl. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Erre melyik választ várod? A szabályosat, vagy hogy néhányan mit szoktak csinálni? Lássuk a szabályosat.


A kártyát kizárólag annak birtokosa használhatja. Ha más személynek szándékszunk hozzáférést biztosítani a számlánkhoz, úgy társkártyát kell igényelni részére. Ebben az esetben a társkártya birtokosa az a másik személy lesz, míg a főkártya birtokosa továbbra is mi leszünk. A birtokos *nem* jelent tulajdonosi jogviszonyt!


Amennyiben a kártyát nem a birtokosa használja, úgy készpénzhelyettesítő eszközzel való visszaélés cselekményét követi el.


Amennyiben valaki más személy aláírását vezeti fel a bizonylatra, úgy elköveti az okirathamisítás bűntettét.


Az elfogadóhely minden további nélkül jogosult a személyazonosságot ellenőrizni.


Fentiek után rád bízom a döntést, hogy használod-e a kártyát. Annyit hozzáfűznék, hogy a valóság nem ennyire rideg, mint amit ide felvezettem.

2019. aug. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!