Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Amikor meditálok akkor semmily...

Amikor meditálok akkor semmilyen gondolat nincs a fejemben ez normális?

Figyelt kérdés
Most csinálom harmadszor napi 10 percet minden reggel és abszolút semmilyen gondolat nincs a fejembe egy kicsit ilyesztő.

2020. febr. 4. 23:54
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
51%

#10

Nem ez a lényege a meditációnak. A meditációnak az a lényege, hogy folyamatosan meghaladod önmagad, a hiteidet. Amikor az elme ürességében lebegsz, akkor nem haladsz meg semmit.

2020. febr. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
51%

Hiába pontoztatok le. Attól, hogy meditáltok, és az elmétek ürességében lebegtek, nem világosodtok meg. Az azáltal történik meg, ha az üresség által felülírjátok a régi programjaitokat, tehát meghaladjátok önmagatokat.

Buddha ezt az önmeghaladást belátásnak nevezte. Belátjátok a régi programok értelmetlenségét, és meghaladjátok.

2020. febr. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
75%
Ilyet szerintem inkább ne írjatok neki, hogy koncentráció vagy benne, meg hogy a jelenre kell koncentrálni, mert megzavarja. Pont az az, hogy nem koncentrálsz semmire , hanem elengeded az összes gondolatod. Pl van olyan koncentráció, amit vezetett meditációnak szoktak hívni, na, az nekem pl pont nem megy, mert annyira szép dolgokat mondanak, annyira szép dolgokat képzelek magam elé, hogy elbőgöm magam rajta, mert tudom, hogy nem valódi. Viszont pl olyat lehet, hogy volt már olyan, hogy éjszaka nem tudtam elaludni, mert kavarogtak a fejemben a gondolatok; és akkor kiürítettem a fejemből az összes gondolatot, még arra gondoltam, arra se koncentráltam, hogy ne gondoljak semmire, és máris pillanatok alatt el tudtam aludni. Tehát álomba meditáltam magam. Ja és még gondolat a meditációhoz, ez mástól van; valaki tehát azt mondta, hogy ha egyetlen dologra koncentrálsz, azzal kizárod az összes többi mindent. Tehát az nem jó, mert akkor az összes többi dolog olyan , mintha nem is létezne, meg nemtom, talán ilyet is mondott,hogy az összes többi dolgot nemcsak, hogy kizárod, hanem megítéled. PL hogy talán a többi csodát nem engeded oda, nem engeded , hogy "körülvegyen téged". Ezt ő így már a végét , amit írtam, konkrétan nem mondta, csak asszem erre gondolt, és így tudtam magyarázni. Szóval, hogy a többi dolgot azzal kirekesztjük és megítéljük. Meg hogy a koncentráció szal az nem is igazi meditáció. És pl a vezetett meditációt én se tartom igazi meditációnak, mert engem kimondottan felkavar, mert tudom, hogy nem valódi. És tehát nem kapcsolok ki, hanem vannak ilyen felkavaró gondolatok közben a fejemben. És tehát nekem pl a vezetett/koncentrációs meditáció inkább árt, mint használ. Tudjátok, arra gondolok, amikor aszondják ilyen tök kedves, lágy hangon, hogy "És most képzeljetek el magatok elé egy szép patakot, ott van egy kedves kis csónak", stb. Szóval mindenképpen mindenkinek ezt az "összesgondolatelengedős" meditációt ajánlom. Ja és mégegyet mondott az egyik muksó, azt mondta, hogy ezt egy zsúfolt, zajos piactér közepén is ha meg tudod csinálni, az az igazi meditáció. :)
2020. febr. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
*De szal a Kérdezőt talán mégse zavarja már meg, hogy valaki a koncentrációról ír; de valaki pl aki esetleg még nem tud ilyen gondolatfélretevőset és idetévedne, akkor azért jó így szerintem, ha ezt is elolvassa. :)
2020. febr. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Úgy tűnik nagyon megosztott véleményel vannak az emberek.

De én úgy gondolom ,hogy ha most valamelyiket betartanám akkor már nem lenne szabad az elmém ,mert ha nemtudnák koncentrálni egy adott dologra akkor az már át menne erőltetettbe és elveszne maga az élmény.

Inkább hagyom ,hogy szabadon jöjjön; gondolatok ,érzések megfigyelem magam.

És legalabb szabadnak érzem magam abban a pillanatban amikor csend van. A nap többi részében sajnos a depresszió és szorongás teljes átveszi az írányitást az elmémen.

2020. febr. 5. 15:17
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
A vezetett meditáció azoknak van, akik nem tudják lecsendesíteni az elméjüket. Módszer az értelem becsapására. Aki elvégez egy számára szimpatikus vezetett meditációt, azzal lecsendesíti az értelmét. És akkor már jöhet is az igazi meditáció. Meditáció alatt nincs gondolat. Ha mégis van, nem azonosulsz vele. Csak hagyod hogy megtörténjenek a dolgok. Valójában nem te meditálsz, hanem a lelked. Te csak hagyod, hogy előtérbe jöjjön nagyon finom érzések formájában. Viszont ha erőlteted, az már az értelemből jön. Az nem meditáció.
2020. febr. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

"Valójában nem te meditálsz, hanem a lelked."


Ebben van némi igazság, mivel nem az elme, tehát az értelem meditál, de nem is a lélek. A léleknek nincs szüksége meditációra, mivel az a csendes figyelő, ami eleve tökéletes. A tudatosságnak van szüksége meditációra.


Lélek -> Tudatosság -> Értelem

Amikor meditálsz, akkor visszamész a lélek szintjére, és hagyod, hogy a tudatosság szépen felülírjon minden programot, ami az értelem (elme) szintjén létrejött.


Az elme szintjén tudod, hogy kék az ég.

A tudatosság szintjén tudod, hogy bár van ég, ami kék, de végső soron csak illúzió, ami nem létezik.

A lélek szintjén, ami nem is egy szint, hanem te magad vagy, nem tudsz semmit. Se azt, hogy minden illúzió, se azt, hogy kék az ég. Ott nincs semmilyen tudás, ott csak az állandó éber figyelem, jelenlét van. Ebbe az éber jelenlétbe tér vissza majd az Univerzum, ha egyszer összehúzódik.

2020. febr. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok!

Jogos! Rosszul fogalmaztam. A lélek nem meditál. Előtérbe jön.

2020. febr. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

#18

Ez se igaz, mivel te magad vagy az, amiben a dolgok előtérbe jönnek és háttérbe vonulnak.

2020. febr. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!