Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Szédülés, hányinger meditálás...

Szédülés, hányinger meditálás után? Lehet nyitott szemmel meditálni?

Figyelt kérdés

Kezdő meditáló vagyok, a szorongásomat próbálom oldani vele, de azt tapasztalom, hogy meditáció után legalább egy napig nagyon rossz a közérzetem. Szédülök, kissé hányingerem van, és gyengének, tompának érzem magam, mintha elnehezülne fejem. Eddig háromszor próbáltam, de csak az első alkalommal nem tapasztaltam ilyet, és akkor jól is esett, lelkileg jól és megkönnyebbültnek éreztem magam utána. De akkor gyakran kinyitottam közben a szemem, és nem ültem nagyon egyenesen. A másik kettő alatt nem nyitottam ki a szemem, és egyenesen ültem. Annyit kell még tudni, hogy guided kezdő, 10 perces hanganyagra meditálok. És teljesen biztos, hogy a meditáció váltotta ki ezeket a reakciókat, akármennyire is hihetetlen.

Arra gyanakszok, hogy amikor csukva van a szemem, túlságosan "elmélyülök" a gondolataimban (vagyis azoknak a kiürítésében) és a vizualizációban, és ezután valahogy nem tudok visszazökkenni, vagy annak ilyen hatása van rám. Lehet, hogy nyitott szemmel kéne megpróbálkoznom, csak attól tartok, hogy úgy nem lehet igazán kizárni mindent és relaxálni. Ti mit gondoltok? Volt hasonló tapasztalatotok?


2021. febr. 2. 16:20
1 2
 11/12 DiSeu válasza:
Nagyon is lehetséges, hogy a meditáció váltja ki. Én is először mellőzném a vizualizációs technikákat. Nekem ez a könyv sokat segített: Trauma és mindfulness a címe. Nyugodtan meditálj nyitott szemmel, amíg úgy jobban esik és azon se görcsölj, hogy milyen a tartásod. A légzésed próbáld megfigyelni először.
2023. márc. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 DiSeu válasza:
Szóval egyetértek a 10. válaszolóval
2023. márc. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!