Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Szédülés, hányinger meditálás...

Szédülés, hányinger meditálás után? Lehet nyitott szemmel meditálni?

Figyelt kérdés

Kezdő meditáló vagyok, a szorongásomat próbálom oldani vele, de azt tapasztalom, hogy meditáció után legalább egy napig nagyon rossz a közérzetem. Szédülök, kissé hányingerem van, és gyengének, tompának érzem magam, mintha elnehezülne fejem. Eddig háromszor próbáltam, de csak az első alkalommal nem tapasztaltam ilyet, és akkor jól is esett, lelkileg jól és megkönnyebbültnek éreztem magam utána. De akkor gyakran kinyitottam közben a szemem, és nem ültem nagyon egyenesen. A másik kettő alatt nem nyitottam ki a szemem, és egyenesen ültem. Annyit kell még tudni, hogy guided kezdő, 10 perces hanganyagra meditálok. És teljesen biztos, hogy a meditáció váltotta ki ezeket a reakciókat, akármennyire is hihetetlen.

Arra gyanakszok, hogy amikor csukva van a szemem, túlságosan "elmélyülök" a gondolataimban (vagyis azoknak a kiürítésében) és a vizualizációban, és ezután valahogy nem tudok visszazökkenni, vagy annak ilyen hatása van rám. Lehet, hogy nyitott szemmel kéne megpróbálkoznom, csak attól tartok, hogy úgy nem lehet igazán kizárni mindent és relaxálni. Ti mit gondoltok? Volt hasonló tapasztalatotok?


2021. febr. 2. 16:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%
A szorongást először mindenképpen pszichológus segítségével kellene megpróbálnod kezelni.
2021. febr. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%
"Szédülés, hányinger meditálás után?" A meditálás alapeleme az önismeret!!!
2021. febr. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%
Kedves Kérdező, melyik iskolát követed, melyik meditációs módot használod?
2021. febr. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Grimfox ***** válasza:
69%
Ha hanganyagra meditálsz, az ugyanaz, mintha nyitott szemmel meditálnál. Nem csak a szemedet kell becsukni, hanem a többi érzékedet is ki kell zárni, amennyire tudod. A vezetett meditáció nálam is más hatással jár, mint ha magamtól meditálok, általában teljesen szétcsúszik a figyelmem. Próbálj meg vezetés nélkül, mindent kizárva, a hátadon fekve meditálni. Amikor végzel a meditációval ne azonnal nyisd ki a szemed, hanem lassan térj vissza a hétköznapi állapotba. Amikor teljesen ébren vagy, csak akkor nyisd ki a szemed.
2021. febr. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést:

https://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__agykontroll__109392..

te tetted fel, Kérdező?

2021. febr. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! 4-es válaszoló: megpróbálom úgy! Egyébként amiért még most is szédültem mértem egy vérnyomást, és alacsony volt. Viszont ez érdekes, hogy valamiért a meditációk közben esik csak le a vérnyomásom? Mert egyébként sosincs ezzel problémám.

Egy "learn to meditate in 7 days" nevű sorozatot követek, az első alkalommal csak a légzésre koncentráltunk benne, majd a többiben vizualizációs módszereket (a maiban pl: elképzelni a környezetünket, amiben kiválasztunk és megfigyelünk egyes dolgokat).

5-ös válaszoló: Nem én tettem fel! Nálam a meditálás közben nem igazán van probléma, csak rögtön miután abbahagyom, és az azt követő napon végig.

2021. febr. 2. 19:32
 7/12 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, hogyan meditálnak egyesek, hogy ilyen tüneteik vannak... nem ülsz véletlenül nagyon természetellenes pózban? Nem szorítod el a vérkeringésed?
2021. febr. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Grimfox ***** válasza:

Ha szorongás leküzdésére tanulod a meditációt, valószínűleg nem egy vizualizáviós meditációt kellene használnod. Inkább az ellentétét. Olyat, ami kizár minden külső, és belső ingert, és egyetlen dologra összpontosítja a figyelmed. Próbáld meg szerintem azt, hogy a solar plexus területére összpontosítod minden figyelmed, miközben kizársz minden külső ingert(szem csukva, nincs zene, vagy vezetés). Ha émelyegsz meditáció után, akkor lehet hogy a szorongás azon a területen okoz vegetatív idegrendszeri problémákat. Ha arra a területre összpontosítasz, anélkül, hogy megfeszítenéd az területet, akkor ki fog derülni, hogy az az idegcsomó okozza e az émelygést. Ha az okozza, nem koncentrálj arra a területre többet. Ha nem az okozza, akkor az egy jó kiinduló pont. A légzésedet szabályozod, lelassítod, ahogy szoktad, és minden figyelmedet arra a területre irányítod.(egy tenyérrel a szegycsont alatt. Kb a gyomorszáj magasságában) A légzéseddel együtt engeded, hogy kitáguljon, felemelkedjen, és összehúzódjon, lesüllyedjen. Ha ez a pont nem válik be, mint a figyelem teljes középpontja, akkor a homlokod közepe a másik jó jelölt. Ott nehezebben tudod a légzéssel összekapcsolni a koncentrációt, de mivel a figyelmed általában amúgy is azon a területen van, ezért könnyebb magát a koncentrációt oda irányítani.

Mikor ki akarsz jönni a meditációból, fokozatosan gyorsítsd a légzésed. Ha már majdnem normális, kezdd el mozgatni az ujjaidat, és közben figyelj a téged körülvevő dolgokra. Így a vérnyomásod sem marad a béka súlypontja alatt, amikor felkelsz. Amúgy meditáció alatt, és után teljesen szokványos, ha alacsonyabb a vérnyomás. Főképp ha jól tudod kontrollálni a légzésed.


Szorongás enyhítésére, jobb esetben megszűntetésére, és a stressz irányítására jó módszer az autogén tréning. 6 hét alatt megtanulható, de már 1-2 hét után érezhető, hogy csökken a stressz. Itt letölthető pdf-ben.

[link]

2021. febr. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

7-es: nem:/ kényelmes, egyenes tartásos törökülésben vagyok ilyenkor


8-as válaszoló köszönöm szépen a részletes választ!! Mindenképpen kipróbálom az autogén tréninget is!

2021. febr. 2. 22:08
 10/12 anonim ***** válasza:
A helyes meditáció a légzésre koncentrálás. Kiáramlás szünet belégzés szünet kiáramlás. Ha irányítod a légzésed az okozhat ilyet. Csak semleges megfigyelõje vagy a légzésnek.
2021. febr. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!