Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » AZ lehetséges, hogy valaki...

AZ lehetséges, hogy valaki saját magának befolyásolja a tudatalattiját, ez hogyan lehetésges?

Figyelt kérdés
2011. jan. 11. 22:29
 1/8 anonim ***** válasza:

A tai chi-sek meg a jógik le tudják vinni a lázukat, ami teljesen vegetatív folyamat, és ilyet saját szememmel láttm már, úgyhogy én biztos vagyok benne, hogy a tudatalattit is lehet befolyásolni.

Agykontroll, tai chi, meditáció, jóga, ilyenekkel. Próbáld ki valamelyiket, bajod nem lesz tőlük.

2011. jan. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


A tudatos és tudatalatti énünk összeköttetésben áll s ez egy oda vissza működö kapcsolat. Tehát ha a tudatalattid hatni tud rád lásd álmok érzések stb.. a tudatoddal te is tudsz rá hatni.


A lényeg az ismétlés. Ha fogsz egy gondolatot amit szeretnél beépíteni akkor csak ismételned kell és el kell hinned hogy az valóban úgy van ahogy a tudatoddal tudod.

Így működik a hipohondria is kb. meg a placebó és a hallucinációk. Amiről azt hiszed hogy van azt az agyad le is gyártja a tudatalattid segítségével.


DE ha jól tudom egyes pszihátriai kezelések is felhasználják a tudatalattit elnyomott fájdalmak traumák feldolgozásakor.


Alényeg hogyha elültetsz egy gondolatot akkor azt mindig pozitív formában fogalmazd meg. Mert a negatív megfogalmazás és jelentéstartalom rombolóhatású és feszültségkeltő lehet. Valamint az agy nem ismeri a tagadás fogalmát. ÍGy ha úgy fogalmazol a visszájára is fordulhat.


Pl: ne azt mond hogy: nem vagyok beteg

hanem : egészséges vagyok


És akkor az is leszel. A pozitív gondolkodás csodákra képes :D


Hangsúly az ismétlésen van és a belefektetett hitben hidd el hogy úgyvan és az ayad szép lassan rááll. Amellett minnél többet gyakorolsz annál gyorsabb és eredményesebb lesz a kommunikáció és ha ez épülésedre válik a pozitív megerősítés miatt még erősebbé válhat a folyamat.

2011. jan. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez nagyban függ attól is, ki mennyire tudatos, mennyire tud „hitel” elfogadni egy gondolatot.

Irigylem akiknek ez sikerül, hisz boldogabbá tehetik az életüket. Én több évig agykontroloztam, és hipnotizőröknél is jártam. De állítólag annyira „tudatos” vagyok, hogy rám nem hatnak ezek az elmét befolyásoló technikák.

2011. jan. 12. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Talald meg a technikat, a Neked megfelelo techikat. Gyakorlat teszi a mestert!

Az elso h.szolo tanacsat fogadd meg.

2011. jan. 12. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Maximálisan egyetértek a 2. hozzászólóval,csak egy kis kiegészítés hozzá: A tudatalatti működéséhez még tudni kell két dolgot. Van egy gondolat, amit már évek óta hajtogatsz és hiszel, és ezért ez úgy forog az agyadban, mint egy lemez. Amennyiben ezt a gondolatot az ellenkezőjére akarod fordítani, a tudatalatti először kidobja, mert azt mondja, hogy ez nem az a lemez, ami eddig forgott. De minél többször teszed fel, egy idő után elfogadja. Persze azt is tudni kell, hogy amilyen kemény munkával "bepakoltad" magadnak azt a gondolatot, amelyet most le akarsz cserélni, ugyanolyan szívósan, hónapokig kell dolgoznod azon, hogy a tudatalattid hajlandó legyen elfogadnod az újat. A másik: a tudatalatti úgy működik, mint egy "célkövető radar", amit elfogadott (elfogadtál) igaznak, abba az irányba kezd el hatni. Ezért célszerű odafigyelni, mikor, mire gondolunk, mikor, mit mondunk. Ez a tudatos gondolkodás alapja, amit a kínai tanítások "a gondolatok tűhegyesítésének" neveznek.
2011. jan. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem tudatalatti, mert nincs alárendelve. A tudat van alárendelve neki. Tudattalannak hívják.


Lehet kérni tőle: pl. ha elvesztettél valamit, meg lehet kérni, hogy keresse elő, hol láttad utoljára. A kérés után nem szabad tudatosan foglalkozni a problémával (a tudatban ugye nincs meg az információ, mert akkor már előjött volna) - előbb-utóbb be fog ugrani a válasz.

Minél többet gyakorolod, annál hamarabb.

2011. jan. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A másodikra bizonyíték: velem volt, másodpercek alatt történt, még régebben. Szóval volt egy ilyen citromos fantás üveg, ami egészen újnak nézett ki, és limonádé volt benne mint ez később kiderült.... De még a színe is olyan volt mint a citromos fantának, le volt szűrve meg minden, szóval én 100%ig biztos voltam benne, hogy az citromos fanta, amikor beleittam, az íze olyan volt mint a citromos fantának, SŐT (!) a szénsavat is éreztem.... utána megtudtam, hogy az limonádé volt... szóval ha valamit tényleg elhiszel 100%ban az úgyis van
2011. máj. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
a meditációt biztos ne próbáld ki, démonok és gonosz szellemeket hívsz magadra ha csak ezzel viccelődsz is!
2014. dec. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!