Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Milyen önfejlesztő módszer...

Milyen önfejlesztő módszer segített neked legjobban célod eléréséhez?

Figyelt kérdés
Kátyúba kevertem magam, de nincs elég akaratom/önfegyelmem/ bátorságom kitörni belőle. Tanulási gondjaim és önbizalomhiányom van, nehezen teremtek emberi kapcsolatokat. Örömmel fogadnék ötleteket hogyan tudnám átkapcsolni pozitívabb üzemmódba a kis belső hangomat(ellenségemet).

2012. máj. 23. 21:15
 1/5 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


A kis belső hang nem az ellenséged,csak még nem ismerted ki a működését!Ahogy Gyurcsók mondta "figyeljen magára"!Figyeld meg az elméd működését!

A tao azt tanítja,hogy légy mindig nagyon éber,legyél a pengevékonyságú jelenben!Az elméd gyakran szeretne elfutni a múltba,ami már nincs vagy a jövőbe,ami még nincs!Ne harcolj ellene,csak érd tetten és figyeld,hogy mikor teszi ezt!Hogy reagálsz az egyes élethelyzetekre?Mi k azok az események,amelyek kiváltják belőled a nemtetszést!Olyan érzésed van néha,mintha a súgó játszaná a színdarabot a színész helyett?Nézd kívülről a működését és te fogod irányítani a súgót!


Tudom először kissé furcsán hangzik,mert olyan mintha egyfajta tudathasadást feltételeznél magadról,de próbáld ki és majd megtapasztalod!


Hajrá!

2012. máj. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szerintem ez inkább pszichológia, de nézőpont kérdése, sosem lehet tudni. nekem is ugyanez volt, 11ben buktam matekból félévkor- és előtte mindig- aztán elhatároztam, .h én ennél jobb vagyok, mi nekem ez az egész, simán lehetnék belőle a legjobb, az érettségim 5-ös lett, ez lett a legjobb:) (nem tudom mennyire volt nagy tipp, de gondoltam leírom, én is nagyon figyelemzavaros és részképességzavaros is vagyok)
2012. máj. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Elöször erdemes szembenezni azzal, ami van. Nem "pozitivkodni", hanem atvergödni magadat, tudomasul venni realisan. Megis, valahogy olyan hozzaallassal, hogy ebböl hogyan tudok jot kihozni? Ha mar jol vegiggondoltad, miert jutottal ide es pontosan hol vagy, jöhet a celmeghatarozas, mit akarsz?

Amugy a problemakat/avagy feladatokat, tudomasul vetel utan erdemes kerdesekkel formalni, pl. mit tehetek, hogy ez/az jobb legyen?

Add meg a Neked szükseges idöt minderre (sztem)! Ha a celokhoz ersz, "tegy ugy, mintha", es nekem Bryan Tracy sokat segitett. A mult feldolgozasaban pedig agykontroll es sok-sok innen-onnan.

2012. máj. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Amit az első írt azt vallom én is. Nem divatguruktól szedtem és nem is írok neked divatvarázsszavakat, mert én mindezzel nem divatból kezdtem el foglalkozni, és még akkor, amikor ez nem is volt divat.

Szóval az önvizsgálatról van szó. Mindig legyél magaddal szemben kritikus és nagyon őszinte. Mikor hogyan és miért úgy reagáltam, tettem azt, mondtam azt, helyes volt e, mi késztetett, őszinte volt e stb. Éppen attól fog megnőni az önbizalmad, hogy te tudni fogod, hogy igaz ember vagy.

2012. máj. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ideje megkeresnem/ kitapasztalás útján megírnom a használati útmutatót magamhoz és akkor talán közelebb kerülök ahhoz a bizonyos saját tetteimért+gondolataimért felelősséget vállaló felnőttséghez, amit nem életkorhoz kötötten ér el az ember.
2012. máj. 25. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!