Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Egy spiritualitásban jártas...

Egy spiritualitásban jártas embernek lehet szkeptikus barátja?

Figyelt kérdés

egyáltalán hogyan vélekedik az ilyen ember, aki tisztába van a dolgokkal, tapasztalt olyat amit egy szkeptikus még álmában sem gondolt, és mesél neki, sztorizgat hogy milyen jó dolgok történtek vele de a szkeptikus csak kiröhögi


és akkor jön a magány?! vagy nem? ő is megy a haverokkal meccset nézni a kivetítőhöz meg vedelik a feleseket, csajozik


nem azt mondom, hogy egy megvilágosult ember nem "él", de mégis csak más szemmel néz a világra és neki más a szórakozás, más jelent jót mint a legtöbb embernek és ezáltal lenézi a legtöbbet, hogy, hogyan lehetnek ilyen makacsok, hogy kitartanak a jórégi eszmék mellett amik valójában nem is igazak, csak egyszerűen előbbiek mint az újak


vagy akkor máshogy kérdezem, egy spirituális ember jól tudja e érezni magát egy olyan társaságban ahol még csak el sem ítélik az ő világról alkotott képét, hanem röhögve néznek rá furán...

mert az ilyen emberek általában nyugodtak, békések, szerethetőek, vajon el tudja fogadni a társait a hülyeségeikkel együtt és bulizni, szórakozni velük..vagy inkább nem érintkezik velük mert zavarja az a gondolatvilág amiben a szkeptikusok élnek


(spirituális ember alatt nem a bűvészeket, meg a "kamuistákat" értem, hanem akik tényleg azt csinálják amit mondanak)


értelmes válaszokat adjatok kérlek titeket!



2012. júl. 29. 21:16
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Azt hiszem nem pontosan értem a kérdést.Biztos mert irtózok a spirituális ,meg a megvilágosodott szótól.Szóval ezek csak azért zavarnak mert a legtöbb ilyen ember azzal akar több lenni hogy "ó én spirituális vagyok meg megvilágosodott".Kérdésre válaszolva lehet,bár őszintén szólva ,nem jó ötlet.Miért?A kapcsolat működhet,ha szeretik egymást,de a bulizás az nem.A bulik ki rekesztik az ilyen embert és forditva.Egy Kínai filozófus szerint van a Keleti és a Nyugati napnak élők(jelképesen) .Nyugati nap tulajdonságai:romlás,ivás,bulizás,javak hajszolása stb. Keleti nap tulajdonságai:nyugalom,béke,szeretet,természettel való együtt élés.Az ő elképzelései szerint és ez igaz.ha a Keleti napnak élő be lép a Nyugati nap világába,az ott élők elmennek vagy ő megy el.
2012. júl. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Aki valóban spirituális, azt nem zavarja mások véleménye,

és nem erőlteti rá saját gondolatait másokra.

Lehet barátja szkeptikus, de más témákról szól a csevej.

Amíg a szkeptikus igazi barát, szintén tiszteletben tartja a spirituális világnézetet.


Ha viszont kiröhögik, győzködik egymást, hosszútávon zavaró, így előbb-utóbb ezek a barátságok megszűnnek. De ezek nem is voltak igaziak.


Nekem egyik legjobb barátnőm bigott katolikus, magam meg ezoterikus tanokkal folalkozom. Működik.

2012. júl. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
46%

Persze hogy lehet.


Tudod, mi az érdekes?

A szkeptikusság egyfajta védekezés - és a szkeptikusoknak sokszor sokkal karakteresebb természetfölötti és spirituális élményeik vannak, mint a tágabb világképet vallóknak - de félnek tőlük, ezért kizárják őket.

2012. júl. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Lehet ilyen barátság, ha tiszteletben tartják egymás világképét. Innentől kezdve már inkább csak a két személyiségtől függ a dolog, mindegy, hogy politikailag, étkezési szokásban, vagy másban vannak külön táborban.


Én, mint szkeptikus, magamból kiindulva azt mondom, hogy a szkeptikusok nem félnek a "természetfölötti és spirituális" élményektől, két okból: Egyrészt nem nevezzük természetfelettinek azt, amit nem tudunk megmagyarázni, másrészt nem akarjuk mindenáron megymagyarázni. Engem személy szerint inkább kíváncsisággal tölt el egy ilyen tapasztalás, és izgalmasnak tartom. Annyi a különbség, hogy a fantáziám más irányba indul el.

Respect. :)

2012. júl. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
20%
Miért barátkoznál ilyen emberekkel? Csak lehúzzák az energiáid... Ilyen társaságban én magányosabb lennék mint egyedül.
2012. júl. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
53%
Lehetnek, én szkeptikus vagyok és van egy nagyon jó haverom, aki hisz a szellemekben. Egyszer elmondtam az ő véleményét, én is egyszer elmondtam az enyémet. Azóta többet nem beszélgettünk ezekről a dolgokról, nem is fogunk. Azonban ha egy szkeptikus barátodnak elkezded neki mesélni a spirituális sztoridat akkor nem fog sokáig tartani a barátság.
2012. júl. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
A neki nem kell oda, bocs.
2012. júl. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Lehet.
2012. júl. 30. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
17%
Ha valóban ilyen emberekkel barátkozol, akkor te biztos nem vagy spirituális, max spiritualitás után érdeklődő.
2012. júl. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Ilyen kérdés után, kötve hiszem, hogy a kedves kérdező spiritualitásban jártas.
2012. júl. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!