Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Egy spiritualitásban jártas...

Egy spiritualitásban jártas embernek lehet szkeptikus barátja?

Figyelt kérdés

egyáltalán hogyan vélekedik az ilyen ember, aki tisztába van a dolgokkal, tapasztalt olyat amit egy szkeptikus még álmában sem gondolt, és mesél neki, sztorizgat hogy milyen jó dolgok történtek vele de a szkeptikus csak kiröhögi


és akkor jön a magány?! vagy nem? ő is megy a haverokkal meccset nézni a kivetítőhöz meg vedelik a feleseket, csajozik


nem azt mondom, hogy egy megvilágosult ember nem "él", de mégis csak más szemmel néz a világra és neki más a szórakozás, más jelent jót mint a legtöbb embernek és ezáltal lenézi a legtöbbet, hogy, hogyan lehetnek ilyen makacsok, hogy kitartanak a jórégi eszmék mellett amik valójában nem is igazak, csak egyszerűen előbbiek mint az újak


vagy akkor máshogy kérdezem, egy spirituális ember jól tudja e érezni magát egy olyan társaságban ahol még csak el sem ítélik az ő világról alkotott képét, hanem röhögve néznek rá furán...

mert az ilyen emberek általában nyugodtak, békések, szerethetőek, vajon el tudja fogadni a társait a hülyeségeikkel együtt és bulizni, szórakozni velük..vagy inkább nem érintkezik velük mert zavarja az a gondolatvilág amiben a szkeptikusok élnek


(spirituális ember alatt nem a bűvészeket, meg a "kamuistákat" értem, hanem akik tényleg azt csinálják amit mondanak)


értelmes válaszokat adjatok kérlek titeket!



2012. júl. 29. 21:16
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
"Ha valóban ilyen emberekkel barátkozol, akkor te biztos nem vagy spirituális" Azért mert normális emberekkel barátkozik ? Mióta van olyan szabály, hogy aki hisz ezekben, az csak másik mese világban élővel barátkozhat? Neked sincs sok fogalmad az életről...
2012. júl. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

miből gondoljátok, hogy nem vagyok spirituális ember?

egyébként tényleg nem vagyok, de nagyon érdekelnek ezek a dolgok, persze az ésszerűség keretein belül, nem azok a tv-ben zajló kártyajósok


egyébként én pont, hogy nem kedvelem az ilyen embereket, nem szeretek inni, mivel tudom hogy egy ilyen társaságban(főleg a korosztályomban 16-20) milyen légkör van,gátlástalanul tesznek rossz dolgokat, szenvedélyeknek élnek, és egyszerűen nekem nem jön be, pont ezért tettem fel a kérdést de úgy látszik sokan ellenkezőleg értelmeztétek


a meggyőzés amúgy nekem nem arról szól hogy elkedzem mondani a magamét, meghogy ez volt meg az, nem is akarok senkit sem meggyőzni, mindenki abban hisz amiben akar


"Keleti napnak élő be lép a Nyugati nap világába,az ott élők elmennek vagy ő megy el" csak ezt a suliba nemtudod megcsinálni, mivel ott kötelező lenni, én inkább érzem a gondolkodásomat "keletinek" mint "nyugatinak" ,de itt a nyugatiak vannak többségben, ha meg nem járok suliba elég durva következményei lehetnek


18f

2012. júl. 30. 18:08
 13/24 anonim ***** válasza:
Most komolyan el akarsz zárkózni a normális emberek közül ? Akkor inkább antiszociális vagy, nem spirituális.
2012. júl. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
76%

Én asztrológus vagyok, nemrég pedig Agykontrollozni kezdtem. Párom abszolút nem hisz ezekben. Aztán, amikor sorra valóra válnak az általam előrejelzett dolgok, a földön keresi az állkapcsát...:)


27N

2012. júl. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Szerintem ne foglalkozz "spirituális dolgokkal" vagy csak minimálisan ne határozza meg az èleted!Akkor nem lesz problémàd!
2012. júl. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

ezt fejtsd ki kérlek miért gondolod így "Most komolyan el akarsz zárkózni a normális emberek közül"

amennyiben szerinted a mai emberek normálisak akkor szerintem mást értünk normáélis alatt..

hogy mit értek mai ember alatt: jár suliba, elvan az osztálytársaival/melózik valami pár százezerért élete végéig,néha lemegy haverokkal iszogatni sörözgetni, csajozgat,ez még eddig egész jó, ami engem zavar hogy a mai embernek nem a kapcsolatok fontosak hanem a kapcsolatok mögött rejlő baromkodás,egésznapos hülyülés, de ami a legjellemzőbb hogy (és ebben teljesen biztos vagyok) hogy g.cizik,v bzmegol vgy aztak.rvázik valamire, embere válogatja...én ezt nem mutatom senki felé hogy ez engem zavar, de belül az évek során rettentően irritál és nem tudom mit kezdjek ezzel az érzéssel, mert ugye akkor meg antiszoc vagyok ha azt teszem amit kéne--> vagyis keresem a társaságom ami nemigen akar meglenni...de biztos velem is gond van, ebbe nem félig meddig hanem egészen biztos vagyok, mivel ez nem normális hogy ennyire "igényes" lennék, ez nekem olyan mintha szomorú hangulatban kéne vidám fejjel röhögni, egyszerűen nem tudom megjátszani magam amire a legtöbb ember ösztönszerűen képes sok szituációban


egyébként én nem mondtam hogy spirituális ember vagyok nem tudom honnan vetted


27N ugye milyen vicces, a 100. eset után remélem rájön, hogy, hogyan működik a világ

2012. júl. 31. 00:39
 17/24 anonim ***** válasza:
Akikről te beszél azok a bunkók. Azokat senki nem szereti, csak ők saját magukat. Arra, hogy hogyan működik a világ biztos nem fog rájönni, főleg ilyen kitalált dolgok alapján és nem is fogunk rájönni, mivel az emberiség elkezdett visszafele fejlődni, lásd plejádok, reptoidok, jósok, ezo tv, stb. Az asztrológusok pedig mind mást mondanak, néha megeshet, hogy egyik tippjük bejön.
2012. júl. 31. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

hidd el hogy nem sok ember tartja őket bunkónak különben változtatnának a stílusokon, de van aki élete végéig ilyen


nem veszekedni jöttem úgyhogy ezt meg itt fejezzük be

2012. júl. 31. 00:57
 19/24 anonim ***** válasza:
Kissé szkeptikusan tekintek az ilyen spirituális dolgokra, de nem mondanám magam szkeptikusnak, mert van pár "érdekes" dolog ami megtörtént velem vagy szemtanúja voltam, racionális választ nem kaptam és nem találtam rájuk, majd kiderül egyszer, de van egy barátom aki nagyon spirituális, hisz ezekben a dlgokban és át is éli őket, van pár dolga amit kinevetek, ez természetes szerintem, de elfogadom a nézetét és ő is ez enyémet. És ez a lényeg, történik egy megmagyarázhatatlan dolog, ő egyből vizionálja a természetfeletti mivoltát és pedig a fizikait. Szóval működik a szkeptikus-spirituűlis dolog, persze erősene mber függő is.
2012. júl. 31. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező: véleményem szerint a Te kérdésednek végső soron semmi köze a spiritualitáshoz és a szkepticizmushoz. Simán csak az a bajod, hogy nem találod a helyed a környezeted fiataljai között, nem tudsz beilleszkedni, nem kedveled a stílusukat, nem érted őket és fordítva. Kissé különc vagy, ők meg nagyon szélsőségesek, és te ezért elkeseredtél csöppet. Ez egy viszonylag tipikus kamasz-tini-fiatalember kérdés, biztos nem tenném az Ezotéria/Agykontroll témába. Értem én, hogy mit kérdezel, de akkor sem ez a lényege a mondandódnak.


A rövid válasz az eredeti kérdésedre az, hogy lehetnek barátok az ilyen emberek, de minél nagyobb a világnézeti különbség, annál kevésbé fognak ilyen témákról beszélni.


Leírom az én helyzetemet: Spiritualitással, ezotériával foglalkozom bizonyos szinten. Agykontrollt végeztem, használtam. Vonzás törvényében hiszek. Meditáció, hipnózis, módosult tudatállapotok, kineziológia, tudomány által elismert pszichoterápiák, alternatív terápiák, halál utáni lét, reinkarnáció, blablabla... ezek mind részei az életemnek és az érdeklődési körömnek.


Emellett: kocsma, bulizás, ivás, haverok, csajok, baromkodás, beszélgetés a dugástól a fizikán át egészen Istenig a barátokkal, haverokkal józanul és részegen egyaránt. Cigi - már amikor. Imádom a rockzenét és amúgy rockernek tartom magamat. A közvetlen társaságomban akad sokféle ember, de a lényeg, hogy csodálatosan megtaláltam velük a közös hangot, közös érdeklődés, stb. Imádom őket.


Ezen felül: kitűnő érettségim van, nyelvvizsgám, BME-re járok!, dolgozom, szeretem és tisztelem a valódi tudományt. Szeretek írni és úgy általában alkotni.



Na, ezt a sok hülyeséget csak azért írtam le, hogy lásd: az első bekezdés alapján valamiféle spirituális emberke vagyok, a második alapján olyan mint azok az emberek, akikhez Te nem akarsz tartozni! A harmadik pedig megint egy másik nézőpont, de ez mind én vagyok, és jelentem, jól vagyok.


Szóval gondolkozz el azon elsődlegesen, hogy miért jársz abba a suliba, ahova. Ugyanis szerintem rossz helyre jársz. A spiritualitást pedig csökkentsd le egy kicsit, és próbálj meg olyan embereket találni, akikkel jól érzed magad. Akárhogy. Ezt már nem fejtem ki, mert már így is mindenki utál a hosszú posztért. Te jó ég. Bocs, emberek!

2012. aug. 1. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!