Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Februárban mennék (Pesten)...

Februárban mennék (Pesten) agykontroll-tanfolyamra. (19 F orvosis egyetemista) Megéri az árát? Főleg egyetemisták szempontjából, egyetemista végzett agykontrollosnak milyen tapasztalatai vannak tanulási téren?

Figyelt kérdés
Domján Gábor és Baglyas György lesznek az előadók. Ők mennyire jól csinálják? Én dr. Domján Lászlóhoz akartam menni, de sajnos ő nemrég megbetegedett és nem tart már tf-eket... :/

2014. dec. 28. 16:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha csak a fejfájást el tudod múlasztani és relaxálni megtanulsz már megérte. 1 csomag fájdalomcsillapító 1 ezres fölött van...
2014. dec. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor érdemes elvégezni a tanfolyamot, ha megvan benned az elhatározás, hogy a tanult technikákat rendszeresen használni is fogod a mindennapi életedben. Akiktől eddig azt hallottam, hogy nem vették különösebb hasznát, saját maguk ismerték el őszintén, hogy rászánták azt a négy napot és a részvételi díjat, aztán pár hét után alábbhagyott a lendületük és a lelkesedésük, és leálltak a gyakorlással.


Én a következő előnyeit tapasztaltam magamon: kiegyensúlyozottabb, nyugodtabb és összeszedettebb vagyok. Naponta kb. 30 perccel kevesebb alvás elég ahhoz, hogy ugyanúgy kipihenjem magamat, és valamivel nagyobb lett a munkabírásom is. Jobban tudom kezelni azt a stresszt, ami időnként az emberi kapcsolataimban előforduló konfliktusokból, súrlódásokból fakad.


Az intuícióm előtte is elég jól működött, de azóta még gyakrabban vannak olyan spontán megérzéseim, amik látványosan bejönnek.


A tanulásban is hasznát vettem (felnőttként én elsősorban idegen nyelvek tanulásánál éreztem azt, hogy gyorsabban jegyzek meg új szavakat.)


Alfa állapotban elég sok problémára találtam újszerű, nem éppen szokványos megoldást, és jónéhány kreatív ötletem támadt, amit meg tudtam valósítani a gyakorlatban is, aminek köszönhetően nekem kb. 3-4 hónap alatt anyagilag is megtérült a tanfolyam részvételi díja.


Személyesen találkoztam egy hölggyel, akinél huszonévesen sclerosis multiplexet diagnosztizáltak. Gyorsan súlyosbodott az állapota, már folyamatos kórházi kezelésre szorult, és nagyon rossz volt az orvosi prognózis. Elmondása szerint a kórházi ágyon fekve látott egy interjút a TV-ben dr. Domján Lászlóval annak idején, és mivel nem volt olyan állapotban, hogy elmehessen egy tanfolyamra, könyvből tanulta meg a módszert. Nagyon akart élni, ideje meg volt bőven a gyakorlásra a kórházban fekve. Pár hónap alatt jelentősen javult az állapota, néhány év alatt pedig teljesen tünetmentes lett. Emlékszem, hogy nevetve mesélte, hogy a kezelőorvosai a beleegyezését kérték ahhoz, hogy japán orvosoknak elküldjék a leleteit, mert (ennyi idő távlatából már nem emlékszem, hogy CT, MR vagy más vizsgálati eljárással készült) orvosi lelete volt arról, hogy légzőközpont bénulása van - ahhoz képest viszont feltűnően jól van. :-)


Alap tanfolyamon Domján Gábornál voltam, az ultrán pedig dr. Domján Lászlónál. Szerintem mind a ketten jó előadók, másrészt úgyis az a lényeg, amit tanulsz, és hogy utána mennyi időt és energiát fektetsz a gyakorlásba.

2014. dec. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 homo ludensz ***** válasza:
Orvosira jársz,ha jól olvastam. Majd kiirtják ott belőled bármilyen a tananyagtól eltérő ismereteket sajátítasz el. A Sylva akinek a módszerét a tökéletességre vitték Domjánék pont nem orvosnak tanul. Rádiójavítással foglalkozott.
2014. dec. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én jogi államvizsga előtt 2 hónappal mentem el a tanfolyamra, semmit nem használtam belőle, mert nem volt meg sem az elhatározás sem az idő, hogy én most alfába menjek, képzeljek el egy számomra ideális képet. De most tényleg nem, mert elaludtam. Maga az előadás egyébként érdekes.
2014. dec. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
nem helyet, hanem képet, bocsi.
2014. dec. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
na, nem vagyok normális, lehet az agykontroll nem gyakorlása miatt. Szóval nem egy képet, hanem egy helyet. :)
2014. dec. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Amikor az első egyetememre jártam (te jó Isten, az milyen régen volt...) akkor voltam ilyenen. Az agyunk tíz százalékát használjuk az egy mítosz ami ellentmond az evolúciónak (az agy a legenergiaigényesebb szervünk, ha lehetne ezt csökkenteni akkor az a mutáció elég gyorsan elterjedt volna stb).


Amikor a harmadikra jártam akkor tanultam autogén tréninget és megértettem hogy az agykontroll éppen ugyanez csak népszerű dumával leöntve meg rettenetes mennyiségű sületlenséggel megpakolva. Úgy értsd: rákot nem fogsz gyógyítani vele, sem másét de magadét sem valószínű. Ugyanakkor kétségtelen hogy jobban alszol tőle és a stresszoldásban sokat segít ami már fél út a tanulás javításához. A többit [link] itt találod iszonyú jól összeszedve, igaz, angolul.

2014. dec. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Nagyon megéri a tanfolyam az árát. Laci nem lett beteg csak 20 éve nem volt szabadságon. Én is elvégeztem a tanfolyamot.
2014. dec. 29. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
homo ludensz nem értem a kommented. Igen orvosira járok és elárulom, hogy Domján László, aki Sylva módszerét Magyarországon megalapozta is orvos (belgyógyász), ráadásul ugyanazon az egyetemen végzett (Semmelweis) mint ahova én járok.
2014. dec. 29. 13:58
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem vagyok orvos, de én egyik tanfolyamon sem találkoztam olyan információval, amiről úgy gondolnám, hogy a "hivatalos" orvos társadalom szemében üldözendő lenne.


A magyar Agykontroll szervezet honlapján fent van egy lista azokról az orvosokról, akik elvégezték a tanfolyamot. (Nem az összesről, csak azokról, akik kifejezetten kérték, hogy szerepeljenek ezen a listán.


[link]


Én az Ultra tanfolyamon találkoztam olyan szemorvossal, aki a saját elmondása szerint (erre már nem emlékszem teljesen biztosan, de úgy rémélik, hogy kb. 2 év alatt) 3-4 diopriát javított a saját látásán agykontroll technikákkal, és azóta a pácienseinek is ajánlja a módszert, és van olyan reumatológus adjunktus ismerősöm is, aki abszolút pozitívan nyilatkozott az agykontrollról.

2015. jan. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!