Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Most komolyan! Csak nekem nem...

Most komolyan! Csak nekem nem megy a meditálás?

Figyelt kérdés
Ahányszor neki fogok,elhelyezkedek,viszketni kezdek valahol,össze-vissza cikáznak a gondolataim,még jobban előjönnek az elfojtott érzelmek stb. Hiába próbálok normálisan,egyenletesen lélegezni,néha még légszomjam is van,pedig tök nyugis zene is megy. Van valakiknek esetleg valami tippje?

2016. márc. 7. 15:49
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%

Ez nagyon lassú folyamat.

Uralkodni a gondolataidon nagyon nehéz, pláne akkor, amikor "muszáj" nem gondolnod semmire, még jobban elkezdesz gondolkodni.

Javaslom, hogy ne hallgass zenét.

2016. márc. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én meg mindig bealszok. :D
2016. márc. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%

Ennek az az oka, hogy a meditáció első elemét egy az egyben kihagytad.

Kezdetnek a zenét felejtsd el. A füstölőket is, kivéve ha vallási meditációt próbálsz. Minden külső inger elvonja a figyelmedet.

Másodszor tanuld meg szabályozni a légzésedet. Amíg a testedet képtelen vagy legalább alap fokon szabályozni, addig ne várd, hogy az elmédet tudod. A légzés kulcselem. A légzés szabályozásával lassítod le a szívverésed, szabályozod az érzelmeidet, és az segít ellazítani a tested. Ha képes vagy a légzésedet lassú, egyenletes ütemre szabályozni, akkor már nekikezdhetsz a tulajdonképpeni meditációnak is.

2016. márc. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Eddig jó de mint mondtam én meg bealszok.
2016. márc. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%
Utolsó hozzászóló! Csináld reggel ébredés után és keress a YouTube-on alfahangot! Attól majd nem alszol el.
2016. márc. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem is a meditációról beszéltem, csak arról, ami előre kell hozzá. Ha már ezek közben elalszol, akkor gyakorold a légzéskontrollt állva. De ha nem tanulod meg szabályozni az elméd, akkor bármilyen helyesen végzed a légzést, és lazítást, belealszol, vagy épp ellenkezőleg, sehová sem jutsz. Tudnám javasolni Dr. Yang Jwing-Ming "A kínai Qigong gyökere" című könyvét. Abban alaposan, és szakszerűen van leírva az elme szabályozása. Olyannyira, hogy nem csak qigong meditációhoz lehet használni, hanem gyakorlatilag bármelyikhez, amit ismerek.
2016. márc. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
az ienek nem a beálított póztól működnek..
2016. márc. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Kérdező, mi célod a meditálással?
2016. márc. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Tényleg, ez jó kérdés!
2016. márc. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

1. Ne aggódj senkinek se megy! Mert meditálni nem lehet csak a meditáció állapotába kerülni.


2. A meditációhoz vezető úton pedig pont az elfojtott érzelmek az akadályok. Azaz mész a meditáció felé és bereklamálod hogy előjönnek az akadályok amiket fel kellene oldani.


Hát ezért nem megy! A megoldás a terápia.

2016. márc. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!