Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Most komolyan! Csak nekem nem...

Most komolyan! Csak nekem nem megy a meditálás?

Figyelt kérdés
Ahányszor neki fogok,elhelyezkedek,viszketni kezdek valahol,össze-vissza cikáznak a gondolataim,még jobban előjönnek az elfojtott érzelmek stb. Hiába próbálok normálisan,egyenletesen lélegezni,néha még légszomjam is van,pedig tök nyugis zene is megy. Van valakiknek esetleg valami tippje?

2016. márc. 7. 15:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
A meditáció szó jelentése elmélkedés. Elmélkedni pedig lehet. Az, hogy miként, az változik módszerenként.
2016. márc. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
A célom vele,hogy egy kicsit ne gondolkodjak,ellazulni,elengedni a rossz dolgokat,kilépni kicsit a mindennapokból,a nyugalom
2016. márc. 9. 10:00
 13/15 anonim ***** válasza:
Ehhez nem kell meditáció. Elég a relaxáció is. A meditációnak kicsit komolyabb céljai vannak.
2016. márc. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva én se nagyon tudok ilyet :D Tehát az, hogy én "kiürítsem az agyamat" körülbelül 500 év se lenne elég, de akkor meg már pláne nem... Nem tudom mennyire meditáció az, hogy különböző (általában természetfeletti) mesékbe/történetekbe képzelem magamat. Ilyenkor a valóvilágot képes vagyok hanyagolni, sokszor beszélhetnek hozzám, én azt nem hallom. :D

Ezzel le tudom magamat foglalni és nem a mindennapokkal törődök, de egy kicsit mégis, hiszen onnan emelek ki személyeket gyakran. Ezt olyan mértékben űzöm, hogy ha megyek az utcán néha-néha nem emlékszek, hogy átmentem egy bizonyos útszakaszon, a buszon meg aztán végképp nem emlékszek az út melletti dolgokra, néha felütöm a fejemet, hogy ki száll fel, de amúgy nem nagyon izgat a dolog. Egyfajta képlevetülés szerintem, néha ezzel vezetem le az ingereket is, lehet, hogy durván hangzik, de ha haragszok valakire úgymond "megölöm"vagy bosszút állok rajta ezzel, utána semmi bajom vele...mert levezettem ezzel a módszerrel. De az, hogy ne gondoljak semmire 2 órán keresztül az nem megy, de szerintem nincs is ilyen ember.

2016. márc. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Maddii válasza:
Ne halgass zenét. Elvonja a figyelmedet. Kezdetnek a szabályos légzést ajánlom. Én úgy kezdem, hogy hátradőltem (Földön ülve törökülésbe a fala hátamnál) és megpróbáltam semmire nem gondolni. Furcsa vol mint ha amin gondolkozok minden nap elsuhanna mellettem. Leget, hogy a profik kiröhögnek, de bevált. Nyugodt lettem. Mindeközben szimbólumok voltam a szemem előtt. Hórusz szem, háromszög, kör, négyzet, x. Próbáld ki.
2016. máj. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!