Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Mennyi időbe tellett, mire...

Mennyi időbe tellett, mire elértétek, hogy hosszú távon képesek legyetek a mostban lenni? Milyen technikákat alkalmaztatok, hogy kizárjátok a felröppenő gondolatokat?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Eckhart Tollet olvasok, ha pedig végzek más íróktól is szeretnék még olvasni, akik ezt a tanítást próbálják átadni. Nemsokára végzek a könyvvel és próbálgatom minél többször a napom során figyelni rá, hogy ne engedjem, hogy a tudattalan gondolatok felbukkanjanak és elvonják a figyelmem. Sajnos nagyon sokszor történik ez meg, régen azt hittem ez jó dolog, hogy ilyen sokat "jár az agyam", de most már tudom, hogy nem jó. Sokkal békésebb és nyugodtabb vagyok, amikor nem hagyom, hogy a múlton rágódjak vagy valamilyen jövőbeli reménykép/fantázia legyen a figyelmem központjában. Még az olvasást is megnehezíti, mert nem egy regényt olvasok, amit eltudok képzelni és visz magával a cselekmény, itt akár szavakon is múlhat egy gondolat megértése, stb, ezért sokkal nehezebben tudok koncentrálni, nagyon sokszor olvasás közben is beférkőznek ezek az akaratlan gondolatok, amik miatt van, hogy percekig elkalandozok és nem tudok figyelni az olvasottakra, csak a szememmel olvasom, de felfogni nem tudom.

Tudom, hogy nincs sok teljesen megvilágosodott ember a világon, aki képes lenne minden pillanatot a mostban élni, de hiszem, hogy gyakorlással az ember elérheti, hogy az ideje nagyrészét ott tölthesse. Nektek, akik már gyakorlottabbak vagytok ebben, mennyi időbe tellett mire elértétek valamint milyen trükköket/technikákat alkalmaztatok, hogy jobban tudjatok koncentrálni az olvasásra pl vagy arra, hogy a jelenben legyetek, hogy ne hagyjátok ezeknek a gondolatoknak, hogy elvonják a figyelmetek?

Köszönök minden válasz előre is. Tudom, hogy nem teljesen pontos a megfogalmazásom, de remélem a lényeg átjött belőle, hogy mire gondolok.



2017. okt. 11. 11:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem egy évembe tellett, de még most sem tökéletes. Arra viszont tudatosan figyelek, hogy ha el is kalandoznak a gondolataim, akkor pozitív irányba. Ha jön az aggodalmaskodás, akkor magamban rászólok magamra (az agyamra), hogy kussoljál már b+! Ne kalandozzál, hanem a filmre, könyvre, stb figyeljél!
2017. okt. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Egyszerűen a jelen pillanatra figyelsz. Kikapcsolod a pszihès időt. Ez a múltról ès jövőről való ábrándozás, lefoglalja a processzorod. Ha megszokod a jelent, akkor teljes kapacitással tudod feldolgozni az adatokat. 100* hosszabbnak fogod èrezni a napokat, ès 100* több èlmèmyed lesz. Figyelj a pillanatra ès ne ess ki belőle. Ne a gondolkodó gondolatra figyelj mert az ugyan "èn" de nem te.
2017. okt. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ennek az emlèkezek, ábrándozok, folyamat okozza a sors ismètlődèsèt.
2017. okt. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

-ennek

+ez

2017. okt. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Bocs az offért, követem ha nem baj

Ugyanilyen gondokkal küzdök.

2017. okt. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én nem is tudok úgy olvasni ,hogy néha ne kalandozzak el. Akkor újra veszem az olvasottakat, vagy pedig tovább haladok és ez lehet azért ,mert pl. a könyv unalmas részét olvasod épp. Amint izgalmasabb részt olvasol jobban figyelsz, majd észre fogod venni:)
2017. okt. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Jorck ***** válasza:

"én,, úgy 5-6 éve gyakorlom a zen meditációt.., jelenleg ha valamit mondanom kellene mikor vagyok toppon; mikor reggel felébredek (persze az egész napom szabad..) egyből nyomatok 50p meditációt, utána éneklés (mantra..), leborulások..

Aztán indítom a napot:

1 szelet kenyér vagy valami reggelire (nem több!, mert az később zavarna a koncentrációban..)

(tea ivás is fontos nálam..)+valami kevés munka/testmozgás

Aztán jöhetnek; leborulás, éneklés, mantrák

Kicsi pihenő úgy hogy semmit! de semmit nem csinálok - csak vagyok (nézem a felhőket/fákat/bokrokat) vagy valami , ilyenkor megengedem azt a luxust hogy szabadon elvigyenek a gondolatok...

Aztán 10-11 között (~ nekem így jó mert később könnyebben elálmosodom..), jöhet megint a meditáció 50 perc.

Na ez után már ha jobb napom van, és nem csapong annyira a tudatom akkor teljesen elfogadható minőségbe szokott lenni a tudatom.

Ezt az állapotot törekszem utána megtartani délutánig... (mert ugye 4 felé megint nyomom az 50 -et ha bírom...)

Ezzel a gyakorlással átlagosan 3 nap-ból vagy 1 ami nagyon ott van, de a tudat úgy veszem "olyan mint az időjárás,, ha nem vagyok nagyon ott akkor sem minősítem már magam. Csinálom azt kész, mert megtehetem :)


Amúgy a lényeg hogy a rendszeres gyakorlást javaslom! Ez a legjobb módszer ahhoz amit szeretnél elérni...

.., ja és a gondolatokat még véletlenül sem elnyomni vagy mittudoménmit (zavaró tényezőnek tekinteni) kell, a gondolatok természetes hogy jönnek/mennek. Az a lényeg ne ragadjanak magukkal! De erről pont pár napja láttam is egy elég jó videót:


https://www.youtube.com/watch?v=SrYBhE3HlZY

2017. okt. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Jorck ***** válasza:

Jó amúgy most nézem lehet kicsit erős az a megközelítés amit belinkeltem, ezért inkább ezt ajánlom amit szoktam:


[link]


én pl. ezt a gyakorlatot végzem hogy képes legyek a "mostban,, lenni ;)

2017. okt. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az a legfontosabb, hogy ne görcsöljetek rá. Csak játékosan. Mert az élet is egy nagy játék:)
2017. okt. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Pontosan.
2017. okt. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!