Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Mennyi időbe tellett, mire...

Mennyi időbe tellett, mire elértétek, hogy hosszú távon képesek legyetek a mostban lenni? Milyen technikákat alkalmaztatok, hogy kizárjátok a felröppenő gondolatokat?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Eckhart Tollet olvasok, ha pedig végzek más íróktól is szeretnék még olvasni, akik ezt a tanítást próbálják átadni. Nemsokára végzek a könyvvel és próbálgatom minél többször a napom során figyelni rá, hogy ne engedjem, hogy a tudattalan gondolatok felbukkanjanak és elvonják a figyelmem. Sajnos nagyon sokszor történik ez meg, régen azt hittem ez jó dolog, hogy ilyen sokat "jár az agyam", de most már tudom, hogy nem jó. Sokkal békésebb és nyugodtabb vagyok, amikor nem hagyom, hogy a múlton rágódjak vagy valamilyen jövőbeli reménykép/fantázia legyen a figyelmem központjában. Még az olvasást is megnehezíti, mert nem egy regényt olvasok, amit eltudok képzelni és visz magával a cselekmény, itt akár szavakon is múlhat egy gondolat megértése, stb, ezért sokkal nehezebben tudok koncentrálni, nagyon sokszor olvasás közben is beférkőznek ezek az akaratlan gondolatok, amik miatt van, hogy percekig elkalandozok és nem tudok figyelni az olvasottakra, csak a szememmel olvasom, de felfogni nem tudom.

Tudom, hogy nincs sok teljesen megvilágosodott ember a világon, aki képes lenne minden pillanatot a mostban élni, de hiszem, hogy gyakorlással az ember elérheti, hogy az ideje nagyrészét ott tölthesse. Nektek, akik már gyakorlottabbak vagytok ebben, mennyi időbe tellett mire elértétek valamint milyen trükköket/technikákat alkalmaztatok, hogy jobban tudjatok koncentrálni az olvasásra pl vagy arra, hogy a jelenben legyetek, hogy ne hagyjátok ezeknek a gondolatoknak, hogy elvonják a figyelmetek?

Köszönök minden válasz előre is. Tudom, hogy nem teljesen pontos a megfogalmazásom, de remélem a lényeg átjött belőle, hogy mire gondolok.



2017. okt. 11. 11:43
1 2
 11/12 Névtelenül nevű válasza:
Nekem sajnos nem megy. Pedig szeretném.
2018. máj. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

Pár éve ott vagyok, de sosem voltam önző vagy egoista ember. Mindig másokért éltem, így könnyű volt kikapcsolni az egóm. Nem kerestem tudatosan ezt, csak egyszer valahogy megtörtént. Azt sem tudom, hogy jobb e így. Általában boldog vagyok mindig, de sokkal lustább lettem és így kevesebb hasznot hozok a világnak. Ami érdekesebb az a érzés, hogy nem különülsz el a világtól és minden rendben van. Van az, amikor érzed az egész univerzumot egységében, az érdekesebb érzés és jobb. Sajnos azt még csak napokra tapasztaltam. A mostban levés valaminek a kezdete szerintem és még nagyon messze van a megvilágosodástól.

Tolle szerintem egy hogyan csináld kézikönyvet próbált gyártani, csak mivel minden ember más, nem adhatott univerzális útmutatást arra, mit hogyan csinálj.

Talán annyit, hogy ha nagyon akarod, akkor az az egód. Az egód tud nagyon akarni. Tehát azzal a részeddel próbálsz elérni valamit, amitől szeretnél megválni. Nem fog menni. Enged az egészet átfolyni. Értsd meg és enged el simán a múltat és a gondolatokat.

Ennyi nem több.

2019. aug. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!