Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Vonzás törvénye! Hogyan...

Vonzás törvénye! Hogyan vonatkoztassak el azoktól, akik tagadják?

Figyelt kérdés

Több számomra nagyra értékelt ember, író, előadó tagadja a vonzás törvényét, de a pozitív gondolkodást nem.


Mégis hogyan lehet valaki pozitív, ha tagadja, vagy egyáltalán: nem hisz a működésében, nem tart neki nagy jelentőséget.


Pl. Szabó Péter elvileg Bryan Tracy fan, mégis tagadja.

T- Harv Eker is inkább a "kemény munka" híve, mint a vonzás törvényéé.


Rhonda Byre, Napoleon Hill és még talán 1-2 író az, akik hisznek a vonzás törvényében és e szerint írnak, tanítanak.


Ui: tudom, hogy létezik a vonzás törvénye, saját magam tanúsítom, elképesztően szuper körülmények között alakult ki minden, amit elképzeltem!



2017. okt. 24. 19:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Pontosan.
2017. okt. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

"te urald az elméd, és ne az uraljon téged"

...

Az elmém vagyok én, szóval ez egy értelmetlen megjegyzés volt, de nem tagadom hogy a meditáció egy jó relaxációs módszer.

2017. nov. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
A legnagyobb tévedés, hogy az elméd vagy. Az elméd csak egy eszköz.
2017. nov. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
Az általad felsorolt "urak" a legnagyobb szélhámosok. Kérlek nézz utána "Napoleon Hill"-nek. Felvett név, a kora legnagyobb csalója volt. Ne a reklámszövegeket olvasd, hanem a tényeket. Le fogsz döbbenni. Most kanyarodjunk Magyarországra. Szabó Péter(felvett név ugyancsak). 101 sikerakadémia. Az a baj, hogy az emberek hinni akarnak az álmoknak, és ezért képesek mindenbe és mindenkibe belelátni a jót. Sikeresen létrehozták azt az üzleti modellt, ahol már termék sem kell, az előadó és az 5 Forintos kliséi a termékek. Na most az a helyzet, hogy ezek nélkül is lehet rendezett, pozitív életet élni. Nem haragszom a "bepalizott" emberekre, nekem 23 évembe került amíg kitisztult a kép. Én is foglalkoztam ezotériával, Beyan Tracy-vel és a többiekkel. Rájöttem hogy nem lehet placebó világot élni, az embernek szembe kell nézni mind a külső, mind a belső gyengéivel, veszélyeivel. A szeresd magad, legyél pozitív éjjel-nappal, csak blablabla. Nem kell hogy szeresd magad mindig, hiszen úgy abban az álomban ringatod magad, hogy te tökéletes vagy. Nem kell mindig és mindenbe a pozítívat látni, hiszen ez hazugság, meg kell élni a mélypontokat is. A lényeg hogy ÉREZZ, és GONDOLKODJ. Nézz szét a mai világban: az emberek reggeltől-estig a technológia rabjai. Fülhallgató-monitor-facebook-youtube-munka-stb. Aztán várják a csodát, és lám itt is vannak a messiások jópénzért. Nos, kb. ennyi. Én feltennék egy kérdést: Az ön hajóját ki kormányozza? Szabó Péter? Azt sem tudja hogy ön kicsoda! Sajnos az van, hogy mindenki a saját élete kapitánya, csak már kiadtuk a kormánykereket a kezünkből, és úgy gondoljuk mások jobban értenek az irányításhoz. Tohonya, lusta, egoista emberekké váltunk, aztán jó lenne egy tabletta ami ezt rendbe hozza. Ja, a vonzás törvénye: semmi egyébb, csak egy jó marketing szöveg. Nincs vonzás törvénye... Törvény??? Itt már az alapfogalmakkal bajban vannak sokan. A vonzás pedig nem más, mint fókuszálás. Azt vesszük észre, amire fókuszálunk. Egyébként pontosan ugyanolyan esélyekkel és számban fordulnak elő az események a világban, csak azért nem vesszük észre (vagy pont azért vesszük észre), mert nem arra(vagy pedig pontosan arra) figyelünk. Kísérlet: gondoljunk vissza a tegnapi napra, és nevezzük meg mennyi piros autót láttunk. Hát ez nem fog menni, de azt fogja gondolni nem túl sokat. Akkor ma pedig tudatosan számolja meg ( a marketing szöveg úgy szól: "vonzza be a piros autókat")... és lám, lehet hogy 50-nél is többet fog látni. Aztaaaa, ez működik gondolná... Pedig csak arról van szó, hogy Ön a piros autókra koncentrált. Nos, ennyi a szemfényvesztés.
2017. nov. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Brian Tracy nem a vonzás törvényét tanítja elsősorban, csak megemlíti azt. Inkább olyan "apróságokat" tanít, mint célkitűzés, időbeosztás, stressz és konfliktuskezelés (amik persze mind közhelyek és mindenki tisztában van velük, ezért is vannak száz emberből talán 1-2-nek írásos SMART-céljai vagy bármiféle ütemterve a következő hétre/hónapra/évre...).


Mellesleg nagy cégek befolyásos vezetői fizetnek neki hatalmas összegeket, hogy tréningeket tartson az alkalmazottaknak, biztos csak viccből, mert nem tudják mire elszórni a cég pénzét. :D

2017. nov. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!