Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Hogy lehetne pozitivan gondolk...

Hogy lehetne pozitivan gondolkodni ha negativ esemenyek érnek?

Figyelt kérdés
Elég negativan gondolkodtam egesz eletemben,mert több rossz történt mint jo.ha valamikor ugy is volt hogy vegre boldog lehetek akkor is jött a pofon az élettöl.sokat olvastam a pozitiv gondolkodasrol hogy az milyen jo,de igy hogy lehet ha az élet több területén is rossz ér.

#élet #negativitad
2018. febr. 5. 19:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezért hívják úgy, hogy májá.
2018. febr. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
69%
Kell, hogy legyen egy gyermek a kozeledbe, aki tiszta lelkű nem elkényeztetett... Meggyógyíthat akkor is ha csupán a közeledben van.
2018. febr. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
15%
Nem lehet. A pozitív gondolkodás nem megoldás. Keress tovább!
2018. febr. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Akkor mi a megoldás? Te vallásos vagy de ő nem biztos.
2018. febr. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A pofonok mindig megtanítanak valamire. Tehát nem rosszak, csak te állítod be rossznak. Válts nézőpontot. Keresd a jót.
2018. febr. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szia. En motivacios eloado vagyok. Talan segithetek. Ha gondolod dobj egy uzit ☺
2018. febr. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ne negatívnak lássad a történést, hanem örülj annak, hogy nem még rosszabb történt veled.

.

Todod? - noncs félig üres borosüveg, csak félig teli!

2018. febr. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem a környezetem alapvetően ideges emberekből áll és ezért sokáig nekem is ez volt a tanult viselkedésem, negatív gondolatok és az ebből fakadó aggódás. Két dolog segített.


Az egyik hogy egy olyan kolléga került mellém aki sosem ideges. Az első nagy probléma alkalmával én feltett kézzel rohangáltam mint az égő hajú fazonok a rajzfilmekben, ő meg ült a székében és nagyot sóhajtva annyit mondott hogy "ez szar". Én ekkor leültem mert rájöttem nem muszáj meghülyülni egy problémától, lehet normálisan is kezelni.


A másik, hogy egy dolog miatt - felesleges kitérnem rá - mellékesen utánanéztem a sztoicizmusnak. Mint megtudtam a sztoicizmus egyik főbb célja hogy a negatív érzéseken úrrá legyen. A világ olyan számodra amit gondolsz róla és az ókori sztoikusok nagy hangsúlyt fektettek arra hogy a világ elviselhető legyen számukra, tök mindegy hogy a sztoikus vallásos-e vagy sem, szegény-e vagy gazdag. A legismertebb sztoikusok között volt nyomorék lábú görög rabszolga, száműzött római politikus és még egy római császár is.


Az egyik főbb gondolatuk az volt hogy tudd mi áll a hatalmadban és mi nem: ami biztosan a hatalmadban áll az az hogy mit gondolsz valamiről. Márpedig a gondolataidtól, véleményedtől függ hogy idegeskedsz-e valamin vagy sem.


Egy másik fontos észrevételük az hogy ha dühös vagy, elkeseredett stb. akkor az az annak a jele hogy a világról alkotott véleményed téves. Mert azt várod hogy a világ úgy haladjon ahogy Te akarod. :)


A legegyszerűbb és legrövidebb sztoikus könyv (mondjuk az egyetlen amit végig is olvastam) "Epiktétos kézikönyvecskéje", kb. 20 oldal és Kerényi Károly előszava nehezebben emészthető mint az egész könyv. De az előszó nyugodtan átugorható.


Egyszer érdemes elolvasni és ami elfogadható azt elfogadni belőle, a többit meg nem.

[link]

2018. febr. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy paradoxon. Azon gondolkodsz amit tapasztalsz de azt tapasztalod amin gondolkodsz. Független lehetsz ha akarsz.
2018. febr. 6. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
A pozitìv gondolkodàs nem olyan egyszerű mint azt sokan gondoljàk. Ha negatìv dolgok törtènnek veled először is a gondolati sìkot kell megismerned. Ha rossz dolgok ismètlődnek akkor valamit nem veszel figyelembe ès nem tanultàl mèg belőle. Meg kell èrtened az okàt a rossznak mert azokban tanìtàs ès lecke rejlik a sajàt fejlődèsed èrdekèben ès mindaddig fognak ismètlődni amìg az ember rà nem èbred az okàra ès meg nem èrti a dolgot. Ha ezt megèrted akkor magad is làtni fogod,hogy eltűnik a problèma ès tovàbb tudsz lèpni. Itt kezdődik a pozitìv gondolkodàs,megèrteni egy szituàciòt,megèlni azt ès rèszese lenni az elengedèsènek.
2018. febr. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!