Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Hogyan tudnék ezen változtatni?

Hogyan tudnék ezen változtatni?

Figyelt kérdés

Szóval meditációval/pozitív önszuggeszióval/pozitív megerősítésekkel már rengeteg mindent megtudtam változtatni (2 hete gyakorlom/csinálom minden egyes nap) az életemben, rengeteg pozitívumot adott,magabiztosságot és boldogságot viszont van egy dolog ami folyton visszatér és nem tudom mi lenne a megoldás vagy konkrétan mit gyakoroljak.

Röviden tömören, még mindig fogszabályzós vagyok, és 2020-ra lesznek teljesen normálisak a fogaim.

Régen sokat bántottak érte kiskölyök koromban, illetve mikor középsuliba kerültem akkor is kinevettek, megaláztak és utáltam magam amiért ilyenek a fogaim, pontosabban magam nem utálom, csak a fogaim amiért így állnak még mindig.

Tudom most már hogy nincs sok idő hátra míg el nem fogadható lesz számomra a fogaim, de ez olyan durván megkeserítette/megkeseríti a mai napig mindennapjaim, hogy egyszerűen nem tudok felszabadult/önmagam lenni/nevetni az utcán,emberek között vagy egy társaságban, mert olyan mélyen belém égett az, hogy biztos a fogaim nézik ha beszélek és mondják magukba hogy "milyen csúnya" így az emberekkel szemezni sem merek, lányokkal meg végképp. Ha a szemükbe is nézek, az én fejemben rögtön a negatív kép játszódik le, hogy biztos csúnyának tartanak vagy kinevetnek így rögtön el is kapom a szemem róluk, illetve rendesen rosszul érzem magam a fogaimtól és érzem a számban hogy "nem jól állnak"...stb vagy ha telefonálok az utcán, akkor is jön a negatív kép hogy ha valaki rám néz miközben beszélek biztos a fogaim nézik hogy milyen csúnya. (Lehet hogy ez már a reális síkon nem játszik, mert szüleim mondták hogy nem csúnyák már illetve páran is megdícsérték de az én fejemben még mindig nem az.)

Tudom hogy ez önelfogadást szeretést érdemel és hogy bírjam ki mert nemsokára vége a fogszabályzásnak de addig kéne valamit tenni. Szóval meditációval már rengeteg mindent elértem, a régi berögződött negatív tudatalatti hiedelmeket sikeresen átírtam így tényleg mérföldköveket értem el de ez az egy amin nem tudok túl jutni mivel ez míóta az eszemet tudom az életem része volt, és csak 14 évesen kezdtem el fogszabályzót hordani és sajnos a mai napig elnyúlt az egész (most éjszakai fogszabályzóm van.) Szóval mit tanácsoltok? (Kérlek ha lehet vegyétek komolyan mert ez számomra életbevágóan fontos.)



2019. júl. 10. 16:22
 1/3 A kérdező kommentje:
Azt hozzátenném még hogy ez a negatív reakció annyira tudatalatti és automatikus hogy sokszor észre sem veszem már, mintha természetes módon hozzám tartozna.
2019. júl. 10. 16:24
 2/3 Tak ***** válasza:
20%

Szuggesztió többnyire.


A gyakori meditációval lehet hogy csak fölismered az eddig is körülötted lévő pozitívumokat,mert jobban figyelsz dolgokra,illetve amire figyelsz,azt veszed észre jobban.De valójában eddig is ott volt,ugyan úgy,csak teljesen természetesnek vetted hogy van.


A fogszabályzó mindenkinél testidegen és nyomasztó,téged azzal altatnak hogy sokkal szebb és jobb lesz általa(és valóban),a dokinak pénz és munka,a szülőnek meg biztonság,mert amíg ez van,nem csókolózol,és nem csajozol számukra aggasztó mértékben,jó fiú vagy és tanulsz az elvárásoknak megfelelően.


De a gyermekneveléshez is fel kell nőni,mert azt azért tudhatná a szülő,hogy ezzel a kis fogszabályzócskával milyen gátlásokkal terheli a formálódó személyiségedet,és minimum segítenie kellene hogy ne frusztrációban élj nap mint nap,de ehhez képest észre sem veszi,hogy ez mekkora gond neked.

Vagy hiába kezdesz bele,és mondod hogy ez mekkora gond,és milyen jellegű,nem érdekli a szülőt,mert ez egy vállalható döntés a szemszögéből.


A személyiség és az énkép sokszor változik az élet folyamán,többnyire sorsdöntő események hatására,de trimmelhető is,olvass pszichológiát,hasznodra lesz.

Van több egyszerűbb módszer is hogy ne légy miatta frusztrált,az egyik a vezetett meditáció,a másik a pszichológussal való személyes elbeszélgetés,a többitől távol állsz.

Ezek sikeressége nem rajtad múlik,hanem a vezetőn.

Önmagad egyedül ezt a gondot megoldani,nos, khmm...

2019. júl. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Na de kedves Kérdező!

Talán nem lesz számodra mérvadó a válaszom, lévén, hogy nekem nincs közeli ismeretségem az ezotériával (csak egy igen részletes könyv pár oldalának elolvasása alapján), de kérlek, legalább gondolj bele abba, amit tanácsolni fogok!

Lehet, hogy félreértettem, amit írtál, de nekem úgy jött le, hogy te ezt az egész ügyet a meditációval akarod megoldani.

De miért?

Úgy értem, mi lenne, ha megpróbálnád feldolgozni ezt az egészet, elgondolkodni rajta, és tudatosan változtatni az alaptalan, vagy legalábbis negatív érzéseiden?

Én legalábbis ezt ajánlom.

Főleg, hogy már meg is dicsérték a fogaidat!

Ha nem bánod, nekem az lenne a javaslatom, hogy ahelyett, hogy a tudatalattidat "piszkálnád", vagy küzdelem nélkül próbálnád legyőzni ezt a problémát (már ha helyesen értelmeztem), állj a sarkadra, és oldd meg tudatosan!

Ha rosszul értettem, szólj, és légyszi, fejtsd ki a véleményed ezzel kapcsolatban.

2019. júl. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!