Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Tudatos álmon belül hogy...

Tudatos álmon belül hogy tudok irányítani?

Figyelt kérdés
Sikerült elérnem arra a pontra az álmaimnál hogy amint elkezdődik lenézek a kezeimre és látom hogy több ujjam van, mint 5 innen azonnal átkapcsolok hogy álmodok. Viszont amint ez megtörténik minden lefagy. Nem történik semmi az álomban bármilyen környezetbe vagyok. Mintha az agyam várná, hogy "oké, ügyes vagy, te irányítasz mindent", de nem megy. Volt hogy 1 barátomat akartam magam mellé képzelni, de semmi sem történt. Ha én vagyok az irányító miért nem reagál úgy az álom ahogy akarom?

2020. ápr. 5. 13:01
 1/3 anonim válasza:

Mikor először váltott az agyam normál álom közben tudatosra, iszonyú nehéz volt bármit is kezdeni a helyzettel. Előtte sokszor volt afféle féltudatos álmom persze, de akkor először volt az enyém a teljes kontroll és nagyon nehézkesen indult be a dolog. Nem volt körülöttem semmilyen környezet, próbáltam elképzelni valamit, de percekbe telt, mire egyáltalán egy mező megjelent. Valamiért a járás is nehéz volt, mintha külön kellett volna koncentrálnom az álombeli élem összes végtagjára, hogy normálisan tudjon lépkedni :D Amikor pedig nagy nehezen sikerült odaképzelnem egy várszerű helyet és találkoztam ott valakivel, akkor tapasztaltam, hogy ő magától nem csinál vagy mond semmit, azaz az "NPC" karaktereket is nekem kéne irányítanom. Na, ez akkor túl soknak bizonyult és inkább felébredtem :D


Később sokkal könnyebbé vált. Sok gyakorlás, és az agy is egyre inkább megszokja a dolgot, egyre kevésbé megerőltető a dolog. Szóval attól, hogy az első pár alkalom nem sikerélmény, nem kell elkedvtelenedni.

2020. ápr. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
75%
Nekem is szokott ilyen lenni néha, és az általában beválik, hogy ha nincs semmi körülöttem, akkor elrugaszkodok és ugrok egy bazi nagyot, mintha be akarnám szakítani a padlót magam alatt, és olyankor általában "leesek" valamilyen helyre, amit előre kigondolok magamnak. Vagy ha nem válik be, akkor csak azt mondom hangosan, hogy ezt és ezt akarom, és általában megjelenik. De volt már olyan, hogy bármit próbáltam, semmi nem sikerült, és akkor bosszúsan beszóltam, hogy "ne csesszél már ki velem!", és válaszoltam magamnak valami olyasmit, hogy "oké, bocs", és odakerültem valamilyen helyre :D Imádom a tudatalattimat, nagyon jó humora van :D
2020. ápr. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Az én tapasztalatom a tudatos álmodással nagyon másabb volt mint elképzeltem. Irányítani tudtam mindent, de nem voltam teljesen tudatos. Nem voltam tisztában a ténnyel, hogy éber vagyok. Furán hangzik, de nem nehéz elképzelni: Az álomban vagy, repülgetsz, tudod hogy álmodsz, és irányítani is tudsz mindent, de nem vagy képes összetett(ebb) gondolkodásra. De, azt sikerült megfigyelnem, hogyha nem változtatok semmin, az álom csak megy tovább, nálam nem fagy le semmi. Mikor elkezdtem rendesen gyakorolni a tudatos álmodást, csak 2 alkalommal sikerült. Ebből csak a második a fontos, amiben annyira ráerőltettem az akaratomat az irányításra, hogy felkeltem. Ezért azt mondom, ne próbáld meg annyira irányítani az álmodat egyből, fokozatosan biztosan sikerülni fog. :) Szerintem az irányítás csak akarat kérdése, tehát ha valamire vágysz, az ott is lesz(legalábbis nekem így működött). Remélem segített!
2020. ápr. 20. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!