Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Éppen gyakorlom a tudatos...

Éppen gyakorlom a tudatos álmodást, de az álmaimban lévő szereplőket nem tudom irányítani, nem tudok tárgyakat elővarázsolni, valamit rosszul csinálok?

Figyelt kérdés

Egyet tudok megcsinálni, de ezt már évek óta gyakorlom (nem tudatosa). Múltkor egy lovag jött felém, tudtam, hogy meg akar ölni és rákiabáltam, hogy "Hagyj békén!", de tovább jött felém, utána azt mondtam neki, hogy "Szívódj fel, te az én teremtményem vagy és azt parancsolom, hogy menj". De ez se segített.

Itt jön az, amit már évek óta alkalmazok: álmomban becsukom a szemem és mondom magamban, hogy "Fel akarok ébredni, abba akarom hagyni ezt az álmot." Mikor kinyitom a szemem teljesen új álom kezdődik, vagy egyszerűen csak azt álmodom, hogy felébredek, felülök az ágyamban. Ténylegesen sose keltem még fel. Mit tegyek, hogy tudjam a szereplőket és a környezetet irányítani?


2013. júl. 3. 20:45
 1/1 anonim válasza:

A tudatos álom hosszú kísérlet, ahol a tudatalattid, és nem a tudatod az úr. Ha egy szemernyi kétséged van afelől, hogy valóban te irányítasz, azaz van egy ilyen belső félelmed, akkor még valószínűbb is, hogy ilyen helyzetekbe fogsz kerülni, hogy szembe kelljen hogy nézz ezzel a félelemmel...


A tudatos álom szerintem nem elsődlegesen az irányításról szól, hanem végülis saját magad felfedezéséről, és a tudatalattival való összebarátkozásról... utána, ha már megoldottad a "nagyobb" gondjaidat, mindez sokkal szabadabb lesz.


Amúgy ha tudsz angolul, ezen az oldalon a fórumban lehet valaki gyakorlatiasabbat is tud mondani mint én :)

[link]

2013. júl. 4. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!