Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Tartsam be vajon az álombéli...

Tartsam be vajon az álombéli fogadalmamat?

Figyelt kérdés

Te betartanád az álombéli fogadalmadat? (Ez volt az eredeti kérdés, csak nem engedte kitenni)


Lényeg, hogy nagyon hiányzik az életemből egy bizonyos, anyagi természetű dolog, ami régen megvolt, de sajnos egy anyagi mélyrepülés "kivette a kezemből". Azóta is napról napra, óráról órára, percről percre szinte csak az foglalkoztat, hogy miképpen valósíthatnám meg újra.


Namost mára virradó éjjel azt álmodtam, hogy megvolt, hogy birtokoltam azt a dolgot, de egy szép napon nem találtam, mintha ellopták volna. És ekkor jött a gondolat (ez még mindig az álmomban), hogy egy bizonyos, rendszeresen végzett, számomra szükségszerű dolgot nem teszek már idén, akkor a kedvenc birtokolmányom elő fog kerülni. És megfogadtam, láss csodát, meg is lett a dolog.


Igenám, csak aztán felébredtem és konstatáltam, hogy az egész csak álom volt és az a dolog ugyanúgy nincs meg, mint ahogy eddig sem volt.

És jött bennem egy ilyen zavart helyzet, hogy ennek ellenére tartsam-e be a fogadalmamat, hátha ez segítene bevonzani ezt a dolgot, vagy hagyjam a csudába, hisz mivel nincs meg így a való életben, így a fogadalom is érvénytelen.



2020. aug. 27. 08:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Anonim oldalon mennyivel egyszerűbb lenne konkrét dolgokat írni a "bizonyos anyagi jellegű dolog", meg "kedvenc birtokolmányom" helyet... Sokkal értelmesebb válaszokat is kaphatnál, mert erről mindenki mást fog gondolni így.
2020. aug. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Jóhiszemű segíteni akaró, azaz nem kekeckedő, fölényeskedő, kioktató válaszolóknak privát szívesen megírom a konkrétumokat, de hidd el, hogy a kérdés szempontjából teljesen irreleváns, hogy egy nyaraló, egy sportkocsi, egy nagyon drága luxusóra, vitorlás hajó stb az egykoron birtokolt, jelenleg csak az álmodozás tárgyát képező dolog, illetve az is irreleváns, hogy a kedvenc cselekvés, amiről lemondana az ember az újrabirtoklás miatt, az éppen az edzőterembe járás, netán maszturbáció, bulizás, alkoholizálás stb.


Tökmindegy. Lényeg: van egy cselekedet, egy napi rutin dolog, amihez eléggé kötődöm, illetve van egy vágyam, ami régen megvolt, most nincs. Ennyi.

2020. aug. 27. 09:09
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, miből érezted ki a kioktatást, a kekeckedést vagy a fölényeskedést, mert nem volt szándékom, csak a ködös megfogalmazás szerintem senkinek nem segít a problémád megértésében. Elsőre én úgy értelmeztem az "anyagi természetű dolgot", hogy az valami olyan, ami bevételt is hoz neked azon kívül, hogy érték. Például egy lakás, amit kiadsz albérletbe, vagy hasonló. De már kezdem érteni, hogy ez inkább egy relatíve értékesebb, de nem feltétlenül szükséges dolog. Ha így jól gondolom, az álomtól függetlenül tennék érte, hogy újra meglegyen, ha ez olyan fontos nekem. Az álom ez esetben lehetett egy belső hang, annak ellenére, hogy az álmoknak nem tulajdonítanék jelentést minden esetben. De legyen ez motiváció, hogy visszaszerezd. Ha pedig közben elhagysz egy olyan szokást, ami nem feltétlenül szükséges, és pénzt is spórolsz vele, az a hab a tortán.
2020. aug. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

A kioktatót nem neked adresszáltam személyesen, mert az első válaszod bőven a tűréshatáron belül volt ;)

Csak megijedtem, hogy egy ilyesféle válasz után majd beindulnak a többi válaszadók és oltogatni kezdenek. Mert sajnos itt sokszor megesik, hogy elég egy komolyabb visszakérdezés és mint a keselyűk lecsapnak és beindul az ellenségeskedés.

2020. aug. 27. 09:57
 5/14 anonim ***** válasza:
Elvettél jogtalanul valakitől valamit?
2020. aug. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Végülis a példa olyan is lehetne, hogy imádtam az egykori Rolexemet, de nem tudok most újra venni. Az álmomban volt, de csak akkor kaptam vissza, ha megfogadom, hogy nem gyújtok rá.


Ez is csak hasonló példa, de ilyesmi.

2020. aug. 27. 10:05
 7/14 A kérdező kommentje:

5-ös. Nem!

Annó tehetősebb korszakomban volt egy tisztességesen megdolgozva előteremtett anyagi javam, amihez kötődtem. De sajnos el kellett adnom és ezt azóta is bánom. Álmomban megvolt, de kishíján elvesztettem.

2020. aug. 27. 10:07
 8/14 anonim ***** válasza:

Mérlegelj, fontosabb csinálni azt a vaamit, vagy fontosabb az a dolog neked?

Melyik az amiről le tudsz mondani?

2020. aug. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
7 Pedig az álmod nem ezt jelenti, amire te gondolsz.
2020. aug. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom a drága autodra gondolsz.

Porsche, vagy Lamborghini volt talán. Már nem is emlékszem.


Egyszerűen csináld azt, amikor az megvolt.


Ha egyszer sikerült, most is fog.

2020. aug. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!