Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Gyakran álmomból felébredve...

Gyakran álmomból felébredve hallucinálok. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Éjjel ha felébredek, néhány másodpercig látok dolgokat, pl kutya az ágyam mellett, ember a szoba sarkában, stb. Ez nem paralízis, mert mozogni tudok közben.

2020. nov. 6. 06:49
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

Lehet hogy álom kép "maradvány".


Én néha azt álmodom, hogy felkelek, nappal..felvételek azt indulok a kvért. Egy korty majd kinyílik a csipám. Az ágyban fekszem hajnali 2-3 között....

Szerintem a tiéd is hasonló, csak te az álmodból ébredve még egy két elemét látod pár pillanat erejéig.

2020. nov. 6. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Grimfox ***** válasza:
77%
A tested hamarabb ébred fel, mint a tudatos elméd. Az még félálomban van, és a tudattalanból érkező képek még befolyásolják az érzékelésedet. Ez inkább még álmodás, mint hallucináció. Ha teljesen ébren, napközben, véletlenszerű helyzetekben, vagy eseményekhez kötve látnál ilyesmit, az lenne igazán hallucináció. Ha zavar, akkor mikor felébredsz, ne nyisd még ki a szemed, hanem tartsd csukva, és hagyd, hogy szép lassan teljesen magadhoz térj. Fordulj még kettőt az ágyban, mielőtt kinyitod a szemed. Előtte nyújtózkodhatsz is, hogy a vérkeringésed, szívverésed, légzésed beálljon az éber nyugalmi állapotra.
2020. nov. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Hipnagóg élmény. Teljesen normális.
2020. nov. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A hűség a legfontosabb számodra(kutya az ágyam mellett). A szeretet és tudatosság(ember) az mellékes(sarkában) az életedben(szoba).
2020. nov. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Velem is szokott ilyen lenni. És érzek mellé egy ilyen hirtelen valamit meg kell oldani, vagy valamire válaszolni kell érzetet is.

A múltkor felkeltem és azt láttam, hogy elcsúszott a matracunk. Fel pattantam el kezdtem igazgatni, visszatolni. Majd az ablak felé fordultam és bámultam a beszűrődő fényt. Próbáltam beazonosítani a helyszínt, a szoba helyezkedését, az utcát. De nem jártam alva mert emlékszem mindenre. Amikor rájöttem, hogy minden rendben van, a matrac is a helyén megnyugodtam is vissza feküdtem. De láttam már ugyanígy a fejem mellett elszaladó óriáspókot, volt amikor úgy láttam, hogy valaki a fejemre húzta a lepedőt. Ezek másodpercek csak.

Sosem találtam rá magyarázatot, de szerintem is normális.

2020. nov. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!