Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Az álmok jelentenek valamit?...

Az álmok jelentenek valamit? A saját álmainkat tudjuk befolyásolni?

Figyelt kérdés

Régebben még kislány koromban sokat álmodoztam egy fiúról, akit akkor még nem ismertem. Majd a sors összeismertetett vele, de nem is figyeltem fel rá, komoly párkapcsolatban éltem akkor. Majd miután szétváltunk a párommal ismét elkezdtem erről a srácról álmodni. Bosszantott, hogy nem tudom ki ő, majd egyik pillanatról a másikra beugrott mikor ismertük meg egymást és hogy mennyit udvarolgatott nekem, de én rá se hederítettem. Ritkán találkozunk, nem is tudok róla semmit, sosem kerestem a társaságát, pedig mindig ott volt egy karnyújtásnyira. Mégsem találtunk egymásra. Miért van az, hogy most évek múltán teljesen beleette magát a gondolataimba, az álmaimba...

Mostanra nekem családom van és szeretem a férjem, de havi szintem megjelenik ez a srác az álmaimban és olyankor napokig a gondolataimba is belerágja magát.

Mit jelenthet mindez?


2010. szept. 7. 23:01
 1/5 anonim ***** válasza:

nem őt álmodod meg hanem valaki hasonlót akit később vele helyettesítesz. velem is volt ilyen

nekem meg van 1 lány akiről kb 2 hetente álmodok, sokáig 1 suliba jártunk de nekem mindig tettszett mindig emlékeztet és mindig zavar h a végén rájövök h csak álom volt

2010. szept. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha tényleg érdekel a téma: www.lelekvandor.hu sok hasznos tanácsot kaphatsz.
2010. szept. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az álmaink sok mindenböl állnak össze.

Egyik a félelmeink és vágyaink. (ezek nem kell hogy tudatosak legyenek) A másik pedig a megélt élmények, gondolataink, jönnek vissza.


Az álom jelentését mindenkinek odabent kell keresnie, mert egy álmoskönyv nem tud rá választ. csak saját magadban találod meg rá a választ.

2010. szept. 8. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%

„Mindenki álmodik” — írja a The World Book Encyclopedia (1984, 5. köt., 279. o.). „ A legtöbb felnőtt a nyolcórás alvása során mintegy 100 percen át álmodik.” Az álom tehát szervezetünk normális tevékenysége.

A Harvard Egyetem Orvostudományi Karának munkatársa, dr. Allan Hobson kijelentette: „Ezek félreérthető ingerek, amelyeket a kezelést végző személy a maga módján sokféleképpen értelmezhet. Az álmok jelentőségét azonban az álmodó szemléletmódja, s nem az álom tartalma határozza meg.” A The New York Times tudományos rovatában megjelent közlemény a továbbiakban ezt írja: „ Azokban az iskolákban, ahol az álmoknak nagy jelentőséget tulajdonítanak, többféle módszert alkalmaznak az álmok lélektani értelmének megfejtéséhez, és mindezek más-más elméleti felfogást tükröznek vissza. Egy freudista más módon értelmezi az álmokat, mint Jung irányzatának a képviselői, és ismét másként az alaklélektan szakembere . . . Az idegrendszerrel foglalkozó tudósok viszont már azt a nézetet is hevesen támadják, hogy egyáltalán van lélektani értelmük az álmoknak”

Az ébrenlét óráiban öt érzékszervünk állandóan információkat és képeket közvetít az agynak, de az alvás során nem ez a helyzet. Az agy önmagában is alkot képeket, mindenféle külső, az érzékszervektől jövő adatbevitel nélkül. Ezért, amit az álmainkban látunk, és a tettek, amelyeket ezek folyamán tapasztalunk, időnként hasonlóak a hallucinációhoz. Lehetővé teszik, hogy olyan dolgokat tegyünk, amelyek áthágják a természeti törvényeket: például repüljünk, mint Peter Pan, vagy lezuhanjunk egy szikláról sérülés nélkül. Az idő is eltorzulhat, úgyhogy a múlt olyannak tűnhet, mintha jelen lenne. Vagy ha megpróbálunk elfutni, úgy tűnik, nem tudjuk irányítani a mozgásunkat — a lábunk nem akar engedelmeskedni. Azok az erőteljes hatások és élmények, amelyek az ébrenlét óráiban érnek bennünket, természetesen befolyásolják az álmainkatAzok a mindennapos dolgok is felszínre jöhetnek az álmainkban, amelyek elalváskor vannak az elménkben.Néha, amikor megpróbálunk megoldani egy problémát, akkor jut eszünkbe a megoldás, amikor alszunk. Ez talán azt tükrözi, hogy nem csak álomból áll az alvás. Egy része gondolkodás.

Az álmokról és az agyunkról szóló egyik könyv megjegyzi: „ Alvás közben nem az álmodás a legáltalánosabb elmebeli tevékenység, hanem a gondolkodás. Az alvás közbeni gondolkodás nem furcsa, és nem velejárója az érzékcsalódás. Általában mindennapos dolgokkal, gyakran a tegnap vagy a holnap életszerű eseményeivel foglalkozik, és rendszerint hétköznapi, alkotásképtelen és ismétlődő.”

Néhányan úgy érzik, hogy álmuk témái különleges üzenetet hordoznak számukra. Annak érdekében, hogy megfejtsék az álmokat, jegyzetfüzetet tartanak az ágyuk mellett, hogy lejegyezhessék őket, amikor felébrednek. Az olyan könyvek hasznát tekintve, amelyek megpróbálják megadni az álombeli szimbólumok jelentését, Ann Faraday The Dream Game című könyve ezt mondja: „ Az olyan álmoskönyvek, amelyekben utánanézhetsz az álmok témái és szimbólumai jelentésének, egytől egyig hasznavehetetlenek, akár hagyományosak, akár néhány modern, pszichológiai elméleten alapulnak.”

Mivel úgy tűnik, hogy az álmok főként az agyban keletkeznek, nem ésszerű azt gondolni, hogy különleges üzenetük van számunkra. Úgy kell tekintenünk ezeket, mint az agy egyik normális funkcióját, amely segít egészségesen tartani azt.

2010. szept. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire tudok saját tapasztalat alapján szolgálni valami tanáccsal.

Nem hiszek kifejezetten a véletlenekben, tudom, hogy minden okkal történik, akár rossz, akár jó.

Volt az életben egy rossz tapasztalatom egy sráccal, akit nem ismertem akkor még. Aztán fél évvel később váratlanul elkezdtem róla álmodni, minden előzmény nélkül. Nem tudtam mire vélni, azt gondoltam, biztos, valami tudatalatti üzenet lehet. Volt hogy álmomban csak az arca tűnt fel előttem, vagy csak elsétált a háttérben, de volt, mikor tényleg konkrét szereplője volt az álmaimnak. Mikor elkezdtem mélyebben beleásni magam, mindenféle magyarázat eszembe jutott, és az tűnt a legbiztosabbnak, hogy valamiért, valaki, mint ha arra hívta volna fel a figyelmemet, hogy nekem fel kell rá figyelnem, és kapcsolatba kell vele kerülnöm. És rájöttem, hogy ha a szemébe nézek, látok valami ismerőset, mint ha már eleve ismerném. Azóta beszéltem vele, de azzal még sem kezdhetem, hogy figyelj, érzem, hogy jóban kell lennünk...

Ez furcsa lenne.

De a lényeg, hogy tudom, hogy tervem van vele...lehet, hogy neked is azzal, akit megálmodtál :)

2010. szept. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!