Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Visszatérő rémálom - iskolában...

Visszatérő rémálom - iskolában vagyok, és vizsgázok. Miért?

Figyelt kérdés

Felnőtt vagyok, 29, és az utóbbi 1-2 évben kezdődtek ezek az álmok, hetente legalább 1x de van hogy többször is pont ilyet álmodok, iskolában vagyok, de a mai fejemmel, és SEMMIT nem tudok, mivel vagy mindent elfelejtettem már, vagy olyat kérdeznek ott amire amúgy se tudnám a választ, de lehet hogy tök értelmetlen dolog ami nem is létezik a valóságban. És általában vagy közeleg egy vizsga pl dolgozat, vagy érettségi, vagy már azt csinálom épp és ott nem tudok semmit.


Ezek rémálmok, mert abban a helyzetben baromira rosszul érzem magam, és amikor felébredek egy iszonyatos megkönnyebbülés jön, hogy huhh, nem is járok iskolába már 10 éve legalább... Ja, és az életben megvan az érettségim, szóval még csak a bűntudat se kísért :D



2022. nov. 19. 07:44
 1/5 anonim ***** válasza:
61%

Volt már ehhez hasonló kérdés. Én is szoktam ilyeneket álmodni. Hiányzom az iskolából, be kellene pótolni, ehelyett megint hiányzom. A bepótolandó anyag egyre csak gyűlik, végül már reménytelen megtanulni. De mielőtt eljönne a vizsga, felébredek. Munkával kapcsolatban is szoktam ilyeneket álmodni, nagyon nyomasztó.

N

2022. nov. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%

Nekem is volt ilyen. Leginkább az egyetemi vizsgaidőszak kísértett sokszor.

Észrevettem, hogy leginkább stresszes időszakokban jött elő. A vizsgák miatt is elég sokat mérgelődtem régen, és szerintem a munkahelyi vagy a magánéleti-gebasz így csapódott ki álmaimban.

2022. nov. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
poszttraumás stresszindróma? :D Kb ugyan ilyen volt annak idején is iskolába járni, kész terror volt ... magyar oktatás 👍
2022. nov. 19. 12:22
 4/5 anonim ***** válasza:
57%

2-es vagyok: én is erre tippeltem :D

Sajnos nálunk is az általános iskola és az egyetem horror volt, a gimnáziumban szerencsére a tanárok és diákok is nagyon jó fejek voltak. Mindenesetre, egyetértek veled, a közoktatás egy katasztrófa...

2022. nov. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen sokszor. Pl, hogy elfelejtettem megcsinálni egy tantárgyat, egyszer sem voltam órán, és hogy fogják igazolni, vagy hogy nem tudtam bemenni igazolásért, és már nyár van és bezárt minden és nem fogadják el.
2022. nov. 20. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!