Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mit jelenthet ez az álom?

Mit jelenthet ez az álom?

Figyelt kérdés

Ma éjjel azt álmodtam, hogy visszamentem a múltba, pontosabban 1973 júliusába.

A budapesti Marx téren álltam, ahol egyedül várakoztam a járókelők között, köröttem mindenhol UAZok, Ladák, Trabantok, Moszkvicsok, Ikrausok s egyéb keleti-blokkos járművek szelték az utakat.

Végül a Keletiben felszálltam egy vonatra. És egy vidéki kisvárosban, Kunhegyesen szálltam le. Ott minden mai szemmel régi volt. Az autók, utak, táblák, emberek öltözéke az utcákon. Nem tudtam, mit keresek ott. Az időszakot pedig onnan tudom, hogy egy kártyanaptár is volt nálam az álmomban, július 30-a volt bekarikázva.


-

Nem rajongok a retróért, csak kevésszer néztem az archívumokban 40 évnél idősebb felvételeket, legutoljára 4 éve. A jövő érdekel. Senki se született 1973ban a családban.



jan. 2. 17:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Az álom érdekes elemei sokféle értelmezésre adhatnak okot, de végül is az álmok személyes jellegűek, és az egyén életkora, tapasztalatai és érzelmi állapota határozza meg, hogyan éli meg és értelmezi az álmait.


A 70-es évekbe történő visszarepülés az időben, a retró járművek, és a régi környezet sokféle értelmezésre ad lehetőséget. Néhány lehetséges magyarázat:


Nosztalgia vagy Vágyakozás: Az álom az időutazás és a régi időkbe való visszavágyódás érzését tükrözheti. Lehet, hogy tudattalanul kíváncsi vagy azokra az időkre, még ha azok nem is a születésed vagy az életed egy különösen emlékezetes időszakához kapcsolódnak.


Az Idő És a Régi Környezet Mint Szimbólumok: Az álombeli időutazás és a retro környezet is lehetnek szimbolikusak. Például az időutazás az élet változásait vagy az idő múlását szimbolizálhatja, míg a retro környezet olyan elemeket tükrözhet, amelyekkel kapcsolatban különféle érzéseid vannak.


Szükség Az Idő Utazásra: Az álomban való visszautazás arra utalhat, hogy valamilyen oknál fogva szükséged van az emlékek vagy az elmúlt időszakok újraértékelésére, esetleg valamilyen tanulság vagy megértés keresésére.

jan. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Semmit
jan. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
jan. 2. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!