Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Tudatos álom, segítenél?

Tudatos álom, segítenél?

Figyelt kérdés

Ma reggel volt egy tudatos álmom, elég furcsa volt. Felkeltem reggel, fent voltam egy fél órát, visszaaludtam, és tudtam irányítani az álmom. De nem is vettem észre, hogy visszaaludtam, csak hogy hirtelen máshová kerültem. Érdekes módon ez egyáltalán nem tűnt fel az álom közben. Sajnos iszonyatosan rövid ideig volt ez, szerintem úgy 20-30 mp-es lehetett az álom, én hülye pedig ezt az értékes időt csak arra használtam, hogy veszettül gyorsan fussak, meg átugorjak egy kaput. Nagyon furcsa érzés volt a kapu átugrása, nagyon nagy kapu volt, úgy ugrottam át, mintha nem lenne gravitáció. De éreztem, ahogy földet érek, tényleg olyan volt, mintha ott lennék, és valóban megtörténne ez.


De a lényeg:


Ez az élmény eléggé felkeltette az érdeklődésem, és már egy jó órája olvasgatok utána. Találtam elég sok honlapot, ahol viszonylag részletesen elmagyarázzák ezeket a technikákat, amivel el lehet érni, hogy az ember tudatosan álmodjon. De ezek csak puszta írások, a legtöbbhöz odaírják, hogy nagyon nehezen, néhol csak hónapok után működik. Szívesen csinálom akár hónapokig is, de mi a garancia rá, hogy tényleg működni fog? Igazából semmi.

De elkezdem ezt a "Reality Check" nevű módszert, ami abból áll, hogy mikor ébren vagy, néha ellenőrzöd, nem-e álmodsz. Itt jönnének a kérdések:


Aki esetleg ezt a módszert csinálja, elmondaná, mennyire hatásos? Hány napig/hétig kell csinálni, hogy eredménye legyen?


Aki esetleg más módszert használ, elmondaná, melyik az, mi a lényege, és mennyi ideig csinálta, hogy elérjen addig, hogy akaratlagosan tudjon ilyen álmokat előidézni?


És jöhetnek a Ti álmaitok is, mit álmodtatok, hogy értétek ezt el, stb, szóval gyakorlatilag minden, ami a tudatos álomhoz kapcsolódik. (igen, ismerem a keresőt, de nem túl sok történetet találtam)


Esetleg honlap címeket is elfogadok, biztos van olyan, amelyiket még nem néztem.


Előre is köszönöm a válaszokat!


2012. júl. 18. 11:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem te se gondoltad komolyan, hogy gyiken sok hasznos választ kapnál ezzel kapcsolatban.


Inkább írj ide: [link]

2012. júl. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A "Reality Check" hatásos. Amiket begyakorolsz a éber világban, azok a reflexek előjönnek az álom közben is. Többször is előfordult h megálltam és furcsán néztem a világra, h ez lehetséges? Hát persze, az álomban :) Pont ma olvastam egy másik kérdést, ahova ezt linkelték

*****

A módszer jó, én is alkalmaztam és sokat segít.

Olvastam, h úgy gondolod "elpazaroltad" az első esélyt. :) Érdemes előre tervezni és átgondolni, h mit akarsz csinálni legközelebb, mit szeretnél tesztelni abban a világban. Be fog ugrani álom közben is.

Arra figyelj, h könnyen előfordulhat, h elsötétedik minden, v felébredsz... ekkor is ellenőrizd mindenképp, a jelent és mondogasd, h tudatodnál vagy. Az álom ravasz, képes eljátszani egy "téves ébredést" és ilyenkor azt hiszed, h fölkeltél, majd el is "veszíted" a tudatállapotot.

Ami még fontos, h ha félelmetes alakkal találkozol "rémálommal". Nem szabad elfutni, harcolni se kell vele. Állj elé és kérdezd meg, h mit akar. Ha magabiztosan elé állsz, a félelem eloszlik és szelíddé változik az alak. Talán még belső lelki kérdésekre is választ ad.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. júl. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!