Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Én hűlyűltem meg vagy ti is...

Én hűlyűltem meg vagy ti is átéltetek ilyet?

Figyelt kérdés
Amikor tükörbe nézek, és a saját szemembe nézek nagyon sokáig erősen - kb mondjuk 2 perig - akkor másnak látom a fejem formáját és megijedek..
2012. aug. 9. 11:27
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Félreirtam a témát: Parapszichológiába akartam
2012. aug. 9. 11:32
 2/14 Won ***** válasza:
Nyugi nem hülyültél meg. Ennek oka van.
2012. aug. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Erre mindenki képes, már leírtam egyszer a valószinű okát.


Az agyad nem frissíti a kép fókuszon kívüli részeit. Figyeld meg milyen pici a terület amit TÉNYLEG élesen látsz: rakjál le két pénzérmét, nézd az egyiket, és próbáld élesen látni a másikat is. Nem fog menni ha kb 10 cm-nél távolabb vannak.


Emiatt azok a részletek amiket nem látsz teljesen élesen, előbb elszürkülnek, majd érdekes körvonalakat kezdenek felvenni. Mihelyt odanézel, azonnal megtörténik a "frissítés" és eltűnik az egész.


Az okozza, hogy az agyad megpróbálja kikövetkeztetni, mi van a kép életlen részén, azáltal, hogy emlékezetből próbálja kiegészíteni. Az emlékezet viszont halványul. Olyan ez mint a számítástechnikában a gyorsítótár.

2012. aug. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen pont igy van ahogy leírtad. De most már értem hogy miért van. Ez is a perifériás látáshoz tartozik akkor?
2012. aug. 9. 11:52
 5/14 anonim ***** válasza:
Miket tudsz te csinálni kérdező...:D
2012. aug. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Won ***** válasza:
Nah egyszerű csodák :D
2012. aug. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Igen, a perifériális látás az ami az éleslátási területen kívül esik.


Érdekes, hogy a perifériális látás valamivel gyorsabb is mint az éleslátás, mivel az agy nem fordít annyi energiát a kép tökéletesítésére, így bár a kép pontatlan, de sokkal gyorsabban tudsz rá reagálni. Aki gyakorol küzdősportot például az tisztában van ezzel a hatással.

2012. aug. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
36%

Az előzők hülyeségeket írnak, nem tudom, hogy minek szólnak hozzá, hogyha gőzük sincs a témáról.

Tehát kérdező: a tükörbe előző életbeli arcképeidet láthatod - persze a kép tisztasága a harmadik szem aktivitásától függ.


Itt van róla szó: [link]

"A Tükörbe nézés" gyakorlatnál.

2012. aug. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Antimod ***** válasza:

" [link] "


OFF: rettenetes a háttérkép, alig tudtam elolvasni, amit ott írnak.

2012. aug. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Igen, valószínűbb, hogy a 3. (tyúkszemmel) láttad az előző énedet. Mi van akkor, ha egy fa volt vagy kavics?
2012. aug. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!