Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ateltetek mar egy foldrengest?

Tade kérdése:

Ateltetek mar egy foldrengest?

Figyelt kérdés
Amennyiben igen, milyen erzes volt? En 1 hete eltem at itt Olaszorszagban, 40 masodpercig remegett az egesz haz, megmondom oszinten halalfelelmem volt...
2012. máj. 25. 18:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Én emlékszem a pár éve történt budapesti földrengésre. Nekem nem a rengés volt félelmetes, mert nem volt erős, de belegondoltam, hogy mi lenne egy nagyobbnál. Na az félelmetes volt. Éjjel fel is ébredtem, hogy utórengés van, de csak álmodtam. Aztán tudod jöttek a gondolatok, hogy panel 7. emelete, áthidaló szekrény a fejem fölött....

elhiszem, hogy megviselt, de majd idővel jobb elmúlik.

2012. máj. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Remeljuk....itt 6.2 erossegu volt es 40 masodpercig tartott...de nekem akkor egy orokkevalosagnak tunt.... azota is (mar 1 hete) folyamatosan utorengesek vannak....mi a 2. emeleten lakunk es folyamatosan olyan erzesem lenne, minthe elvesztettem volna az egyensulyom, es egy csonakban lennek....
2012. máj. 25. 19:34
 3/15 A kérdező kommentje:
...bocsanat- olyan erzesem van, mintha elvesztettem vola-
2012. máj. 25. 19:35
 4/15 anonim ***** válasza:

Én 1999-ben éltem át földrengést Izmiben.Ha jól emlékszem 7 erősségű rengés volt. Arra ébredtünk fel a párommal,hogy én kiestem az ágyból,és a vendéglátónk kiabált,hogy fussunk ki az utcára.Hajnalban ott álltunk kint,és semmit nem értettünk,csak azt,hogy nagyon mozog minden,és mint egy kártyavár úgy dőlnek a házak össze.Rohantunk a vendéglátónk után,hogy biztonságos helyre kerüljünk.Így is röpködtek a téglák,üvegdarabok körülöttünk.Borzalmas volt.Annyira sokkolt minket,hogy azt sem vettem észre,hogy a talpam csupa vér,mert végig mezítláb rohantam.(később egy csomó üvegszilánkot szedtek ki a talpamból)Sokkot igazából akkor kaptam amikor megláttam a vendéglátónk(jó barátunk) aggódó,és sírásra görbülő arcát.

Aznap már nem mertünk vissza menni a házba,már ami megmaradt belőle.(A ház hátsó falrésze leomlott,de a többi rész lakható volt) Aznap végig a kórházban voltunk,de ott is kint a parkban.) Rengetegen meghaltak akkor.Sajnos az utak is jócskán tönkrementek,így még 3 napot ott kényszerültünk maradni..

De hál istenek azóta is élünk,és a kinti barátaink is élnek.(igaz,azóta ne mentem Törökországba)

2012. máj. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
A Szent Andás törésvonal közelében lakom, így elég gyakran előfordul 4-es erősségű rengés. Volt olyan, hogy éjjel felébredtem, hogy mozog az ágy. Az volt az első eset, azt se tudtam, hogy mi van, barátnőm azt hitte, hogy csak szórakozok vele, mert ő is felébredt, de nem akarta elhinni, hogy a föld remeg. :-D
2012. máj. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Itt is hajnali 4 orakor tortent az elso...az almobol riadtam fel es hirtelen azt sem tudtam mi tortenik, mig felfogtam, hogy foldrenges, en sokkot nem kaptam de panikrohamot igen... egyszeruen elveszted az itolekepessegedet...en futottam volna ki a lepcsohazba, de a ferjem visszahuzott, hogy a lepcsok az elsok, amik lezuhannak foldrengeskor.... nekitamaszkodtunk a legerosebb tamaszfalnak es szamoltunk....iszonyatos volt... akkor tenyleg belegondoltam, hogy most vege, meghalunk...de szerencsere semmi sem tortent es a hazban sem keletkezett kar...de azota is (1 hete) tartanak az utorengesek, es minden egyes neszre felugrok...minden percben keszenletben lenni, ha ugy adodik menekulni...ejszaka alig birsz aludni, mert azzal a gondolattal elalduni, hatha megismetlodik minden....iszonyatos napokot elunk at...
2012. máj. 25. 20:43
 7/15 anonim ***** válasza:

1985-86 ban volt egy erős földrengés a Balaton környéken.

ott nyaraltam akkor 10 éves gyerekként ,és hajnali 5 körül felébredve a rázkódásra ,én mezítláb kiszaladva a házból talpam alól egy Nagyon-Nagyon mély morgó remegő búgó hangot hallottam/éreztem,és attól féltem szét nyílik alattam a csupasz föld.

Majd össze csináltam magam,sohasem felejtem el azt a félelmet amit akkor éreztem.

2012. máj. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Erdekes, hogy a foldrengesek 80%-a hajnalban tortenik...veletlen vagy lehet valami magyarazata...elgondolkodtato
2012. máj. 25. 22:23
 9/15 anonim ***** válasza:

Az minden bizonnyal a 1985-ös, 4.9-es erejű Berhidai földrengés lehetett:

[link]

2012. máj. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Erdekes, hogy a foldrengesek 80%-a hajnalban tortenik."

Egészen biztos, hogy nincs ilyen korreláció.

2012. máj. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!