Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Most hogy is van ez az álom-do...

Most hogy is van ez az álom-dolog? :D

Figyelt kérdés

Szóval, sokszor álmomban volt már olyan, hogy mással randiztam/csókolóztam, vagy csak szimplán olyan dolgokat csináltam, amit való életben nem teszek. Pedig van párom, de az álmomban olyan volt, mintha nem lenne, nem is volt eszembe, hogy van párom és ne csináljak ostobaságot. De nem csak ilyen álmom volt, de ez gyakoribb.

A másik pedig, volt egy cicám, csak sajnos elütötte az autó. És azt álmodtam, hogy egy lépcsőn megyek lefele, jön utánam a cica, és mondtam neki, hogy majd elmondom a szerelmemnek, hogy szerepeltél az álmomban.

Tehát, konkrétan tudtam, hogy álmodok. (amúgy életemben először tudtam, hogy álmodok).

De ha itt tudtam, akkor a másik álmomban hogy-hogy nem tudtam?? Ott olyan voltam, mintha más élne a testemben és én csak figyelném belülről, hogy mi történik..

Nem értem:D



2012. szept. 19. 23:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezt hívják tudatos álmodásnak, néha rájön az ember, hogy álom az egész, Egyszer sikerült nekem is. Én is álmodtam már valósnak tűnő, de itteális dolgokat, pl. Gyurta Daniba vagyok szerelmes, miközben totál hidegen hagy. Nem kell ezen ennyit rágódni.
2012. szept. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azért nem ilyen egyszerű ez a tudatos álmodás. (Egyébként szerintem ilyen nem is létezik.) Az agy nagyon kreatívan tudja becsapni az embert. Néha azt álmodjuk, hogy álmodunk.
2012. szept. 20. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, olyan is volt már nekem, hogy álom az álomban.

Álmodtam valamit, és utána felkeltem, hogy elmondom a páromnak. El is mondtam, utána még valami történt, aztán felkeltem. Mondom mi a szösz:D Fura volt..:D De mondjuk ilyen álom az álomban kb. havonta van:D Furák:D

Köszi a válaszokat egyébként!:)

2012. szept. 20. 08:21
 4/7 anonim ***** válasza:

A második hozzászólót cáfolnám. Bizonyított tény, hogy létezik LD. Végeztek kísérleteket is ahol az alanyok szemmozgásukkal jelezték, hogy "épp ott vannak". (A szem mozgatóidegei az egyetlen idegpálya ami nem kapcsolódik le elalváskor). Megkérték az alanyokat, hogy ha tudatossá válnak, akkor nézzenek 3x jobbra majd 3x balra.


Mikor látták, hogy a szemük alvás közben így mozog, bejelölték EEG-n hogy mikor következett be. Az EEG ekkor REM alvási fázisnak megfelelő jeleket rögzített, tehát valóban aludtak.


Ez egyértelmű bizonyíték a jelenség létezésére. Hogy mi a jelentőssége, magyarázata, az már más kérdés.

2012. szept. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tudatos álmodás létezik. Már lassan 3 éve gyakorlom én is. Aki nem hiszi el, az elég tudatlan... ez nem ezotéria, hanem bizonyítva van tudományosan is.


Egyébként a kérdezö nem hiszem, hogy tudatosan álmodott, mert akkor dönthetett volna, hogy mást tesz és nem követi az álom fonalát tovább. Egyszerüen csak úgy jelentette ki azt a mondatot, hogy fel se tünt neki mit mond.


Könnyen megeshet, hogy álmodban az álmokról beszélsz vagy akár a tudatos álmodásról és mégse ébredsz rá, hogy éppen álmodsz :)

2012. szept. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyszerű: azt álmodta, hogy tudatosan álmodik, ezért álmában jelzett, ezért mutatták a műszerek is, hogy álmodik.
2012. szept. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

SZERELMESKEDÉS (Önmagáért beszélő álom)- Ha valaki olyannal szeretkezel, ami megdöbbent, esetleg irtóztat: keresd: azt a személyt, aki álombeli szeretkezőpartnered ismeretségi, baráti körében található, és akire ébren nem mersz gondolni. Szeretkezni igen tiltott személlyel: bátorság; egyenes jellem; jó feladatmegoldó, elemző képesség.


CSÓK - Általában önmagáért beszélő álom, de ha valaki olyat csókolsz meg álmodban, akit ébren eszedbe sem jutna: kutass az álombéli megcsókolt ismeretségi körében, még inkább a közös ismerősök között, megtalálod, akihez vonzódsz.


MACSKA - Önállóság, jó vezetői készségek. Macskakarmolás: átmeneti bizonytalanság, szívesen hagyatkoznál mások tanácsára, de büszkeséged tiltja a segítségkérést. Fekete macska: kockázatos vállalkozás, amelynek eredményében magad sem bízol. Cirmos macska: emelt fővel viselt kellemetlenség; tarka macska: nem tudsz kialakítani egy véleményt. Macska, aminek olyan színe van, ami a természetben nem fordul elő: kiegyensúlyozottnak, határozottnak mutatod magad, jókedvet színlelsz, holott épp ellenkező érzelmeid, hangulataid vannak.Megjegyzem, hogy szerintem a macska a szuverenitás és a kiszolgáltatottság együttes, ezért érdekes jelképe, számos alantas indulat áldozata. Valószínűnek tartom, hogy a macskák körüli balhitek kialakulása, a macskák üldözése azért gyakori, mert az emberek irigylik a macskák önállóságát esetleg hangos szerelmét, saját gyámoltalanságukért, kiszolgáltatottságukért a védtelen állatot, az igazi vad kicsinyített mását büntetik. Nehéz kivételt tennem a macska-rajongókkal, akik a gondoskodás ürügyén előszeretettel ivartalanítják kedvenceiket. Nem tudom bizonyosan, hogy a macska álombeli megjelenése összefügg-e az általam feltételezett sajátos viszonyulással.


AUTÓ - Önállóság. Autót vezetni, női álomban: felülkerekedési vágy; férfiálomban: menekülés. Ha az autó, amit vezetsz egyre gyorsabban halad és a fék nem működik: erős szenvedély, kicsapongás. Ha az autó kormányozhatatlanná válik: káros szenvedély, amivel hamarosan felhagysz. Ha nem tudod elindítani: mulasztás. Autóval felborulni, árokba esni: becsapottság; visszaéltek a bizalmaddal. Autó, amiben hiába nyomod a gázpedált, az egyre lassul, esetleg megáll: hiába erőltetsz valamit; ami nem megy, az nem megy. Vezető nélkül mozgó autó: fantáziádat korlátok közé kell szorítanod.


LÉPCSŐ-Általában szerelem. Lépcső, ha felérsz rajta célodhoz: sikeres hódítás; ha nem bírsz feljutni, omladozik, hullámzik vagy leszakad alattad: különösen nők álmában: nem érzed maga elég kívánatosnak, vonzónak; ha iszonyodva, veszélyt érezve, de feljutsz: férfi álomban leküzdött gátlások; nők álmában - szexuális alakoskodás, amellyel ideig-óráig célt érsz. Lépcsőn lefelé menni: ha vidámnak érzed: megbékélés; ha rémisztő, meredek lépcsőn mész le, zuhanástól tartasz: bizonytalan kiéletlen, vagy kiélhetetlen szerelmi vágyak. Spanyollépcső: túl hirtelen elszabaduló szerelmi indulatok. Csigalépcső: szerelmi megrögzöttség; minden kapcsolatodban ugyanazt a hibát követed el; szerelmeid ugyanúgy végződnek és partnereid hasonlítanak egymásra.

2012. szept. 21. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!