Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mit jelent az álmom? Mások...

Layla-chan kérdése:

Mit jelent az álmom? Mások álmát mindig meg tudom fejteni, de a sajátom nem.

Figyelt kérdés

Azt álmodtam, h. találkoztam egy nagyon szép lánnyal. Alacsony, hosszú barna haj, nagy barna szemek, hófehér bőr és olyan kis édes volt az egész lány, de velem egykorú. Barátok voltunk, bár ő elkényeztetett volt. Egyszer átmentem hozzá, és akkora volt a szobája, mint egy kisebb ház? És tele volt minden cuccal, és büszkén mesélte hogy mit mikor kapott meg ilyenek... Akkora gardróbja volt mint egy szoba, és én ültem ott, és mosolyogva hallgattam~ Aztán megállt, és rám nézett. Megkérdezte, hogy nem-e rossz érzés nekem az, hogy ő mindent megkap amit csak akar ((az orrom előtt hívta föl az apját, és rendelt meg valamit, amire én nagyon vágytam már egy ideje, hahaha)), míg én nem. Egy pillanatra elgondolkoztam, aztán azt mondtam neki, hogy nem. Persze, örülnék ha mindig pont annyi pénzem lenne, amennyi kell, de jelenleg boldog vagyok így. Nem vagyok beteg, hallok és látok is, érzek dolgokat, minden testrészem ép, vannak barátaim... Elég ez nekem. Ő furcsán nézett rám, de nem szólt egy szót sem.

Aztán később a barátja balesetet szenvedett, és ő sírva ígérte meg neki, hogy ha túléli, akkor ki fogja szolgálni, mindent megtesz neki, csak épüljön föl. A fiú ugyan fölépült, de vigyázni kellett volna rá, ugyanis valami olyasmi baja lett, h. mindent elfelejtett? És a lány ahelyett hogy ápolta volna, lerajzolta neki h. mit kell aznap tennie, és a rajzokból a fiú megértette. Kiszolgálta és körülugrálta a lányt, annak ellenére, hogy még nem gyógyult föl teljesen, és a lány ezt élvezte, és nekem lett bűntudatom... Fölfordult tőle a gyomrom.

Aztán fölébredtem...


L/17



2014. febr. 1. 14:37
 1/2 anonim ***** válasza:

A lány viselkedéséből ítélve fontosak neked az érzelmek. A lány/nő az álmodban jelentheti az animádat (ha fiú vagy), de jelenthet bármiféle művészi érzékenységet, vagy az ösztönöket (ugyanis a nő mindig, aki ösztönös, a férfi mindig, aki racionális). A házszerű szoba a saját világod. Minden helyiség vagy helység, ahol az álmod játszódik, a te tudatalatti elképzelésed, lefestésed önmagadról, amiről nem is tudsz. Az, hogy a szoba tele volt és mindenről büszkén mesélt, hogy mit mikor kapott meg a lány, az azt jelenti, hogy tele vagy pozitív, izgalmas emlékekkel, amik jó hatással vannak/voltak rád (valaha), illetve az érzelmes, művészi feledre. Nem tudom, hogy mik az emlékeid, de ara gondoltam, hogy pl sokan megdicsértek egy rajzodért, és erre büszke vagy, és a kincseid közé tetted a rajzot.

És te nagyon szereted ezt a lányt, mert barátnőd, és az, hogy mindent megkap azért lehet, mert te mindent megadsz neki azzal, hogy művészkedsz, mert így fejleszted, gazdagítod a világot.

Segíteni akar a társán, tehát ez vagy azt jelenti, hogy te vagy segítőkész, mert akármit megtennél a barátodért, a másik koncepcióm, hogy törődsz magaddal, törődsz a testi-lelki egészségeddel, mert az a sérült srác, aki fölépült, az is te vagy.

Viszont a tudatos éned (az E/1-es szereplő mindig, aki az álmodat látja, azaz te magad) valamiért ezt nem nézi jó szemmel.

17 éves vagy? Sok lehet rajtad a teher, arréb kell tolnod valószínűleg azokat a dolgokat, amiket szeretsz, és úgy gondolhatsz minden ilyen "kikapcsolódásra", mint a lazsálásra.


Nem vagyok nagy álomfejtő, kérlek javíts ki, ha valami rosszat mondtam veled kapcsolatban.

2014. febr. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Elsősorban köszönöm szépen a választ, máris világosabbak a dolgok! :)


A szobám fala a rajzaimmal van tele, imádok rajzolni, szóval ez nagyon is lehetséges.

Igazából tényleg mindig igyekszem segíteni másokon, ott ahol tudok, és tudom hogy néha túlzásba viszem, ezért próbálom koordinálni a tetteimet, és a másokkal való viselkedésemet.

Igen, 17 éves vagyok, és talán a teher most a jövőm miatt nehezedik rám, elvégre az életem egy fontos szakaszához érek, el kell döntenem mihez szeretnék kezdeni a későbbiek során, és ez tökéletes magyarázat lenne arra, hogy miért érzem jelenleg ezeket lazsálásnak~

2014. febr. 6. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!